FreliSKY

strzelająca rura karbonowa

Rekomendowane odpowiedzi

FreliSKY

Witam, piszę z problemem strzelającej rury sterowej.. a przynajmniej tak podejrzewam. Po wymianie widła na karbonowy przy nacisku na kierownicę słychać strzykanie w okolicach mostka. oglądałem całą rure sterową, mostek i  kierownice i nigdzie nie ma żadnych pęknięć, mostek -wydaje mi się- że nie był za mocno przykręcony (przykręcany na wyczucie krótką dzwignią od imbusa). Co mogło się popsuć i czy da się to jakoś naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Karbon lubi sobie strzelać, nawet małe skrzypienie w ramie robi się bardzo głośne bo działa jak pudło rezonansowe. Jest to częsta bolączka ram i widelców karbonowych, ja w swojej ramie nie mogłem dojść do ładu ze strzelającym zaciskiem. dopiero danie taśmy teflonowej ukróciło trzaski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
raven

posmaruj (zwykły smar) wszystkie styki mostka, kierownicy i rury sterowej

ilość smaru ma być symboliczna, bo inaczej wszystko Ci się zacznie ślizgać :),a no i do karbonu najlepiej jakby śmiał klucz dynamomeryczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
FreliSKY
Godzinę temu, Kruk napisał:

Karbon lubi sobie strzelać, nawet małe skrzypienie w ramie robi się bardzo głośne bo działa jak pudło rezonansowe. Jest to częsta bolączka ram i widelców karbonowych, ja w swojej ramie nie mogłem dojść do ładu ze strzelającym zaciskiem. dopiero danie taśmy teflonowej ukróciło trzaski.

Czyli to normalne w tym przypadku? Bo bałem się że jest to pęknięcie lub coś w tym rodzaju, ale średnio byłem przekonany bo wideł po 2 tygodniach jazdy dopiero zaczął strzelać (teraz ma miesiąc).

28 minut temu, raven napisał:

posmaruj (zwykły smar) wszystkie styki mostka, kierownicy i rury sterowej

ilość smaru ma być symboliczna, bo inaczej wszystko Ci się zacznie ślizgać :),a no i do karbonu najlepiej jakby śmiał klucz dynamomeryczny

Zaraz tego spróbuję i napisze o rezultatach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marchew
11 godzin temu, FreliSKY napisał:

Witam, piszę z problemem strzelającej rury sterowej.. a przynajmniej tak podejrzewam. Po wymianie widła na karbonowy przy nacisku na kierownicę słychać strzykanie w okolicach mostka. oglądałem całą rure sterową, mostek i  kierownice i nigdzie nie ma żadnych pęknięć, mostek -wydaje mi się- że nie był za mocno przykręcony (przykręcany na wyczucie krótką dzwignią od imbusa). Co mogło się popsuć i czy da się to jakoś naprawić?

Niekiedy ciężko zlokalizować strzelanie w ramach czy połączeniach. Warto próbować najprostszych rozwiązań. U mnie również strzelało przy nacisku na kierownicę - również z okolic mostka. Winne były śruby mocujące mostek do rury sterowej. Spróbuj je odkręcić, wyczyścić, maznąć nieco smaru antyspiekowego lub po prostu odrobinę mocniej/lżej przykręcić - trzeba próbować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
FreliSKY

Dałem odrobinę smaru pomiędzy wszystkie podkładki i mostek, strzelanie już nie jest tak intensywne jak wcześniej (wystarczył delikatny nacisk na kierownice i było słychać strzał) teraz jak mocniej nacisnę na kierownicę to dopiero słychać.

Godzinę temu, Marchew napisał:

Niekiedy ciężko zlokalizować strzelanie w ramach czy połączeniach. Warto próbować najprostszych rozwiązań. U mnie również strzelało przy nacisku na kierownicę - również z okolic mostka. Winne były śruby mocujące mostek do rury sterowej. Spróbuj je odkręcić, wyczyścić, maznąć nieco smaru antyspiekowego lub po prostu odrobinę mocniej/lżej przykręcić - trzeba próbować.

Spróbuję nasmarować śruby bo przy dokręcaniu dolnej słuchać delikatne strzyknięcie i to może być to, idę do roweru i za pare minut zdam relacje.

13 minut temu, FreliSKY napisał:

Dałem trochę smaru na gwint od śrubek mostka ale dalej to samo :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

A w jaki sposób dokręcasz śruby w mostku? Rób to po pół obrotu i dokręcaj na krzyż:

1   2

3  4

Czyli 1, 4, 2, 3, 1, 4, 2, 3, 1, 4, 2, 3, itd. Jeśli dokręcisz najpierw jedną śrubę, potem drugą itd., to możesz nierówno przykręcić całość i stąd powstają trzaski.

Śruby mocujące mostek do rury sterowej też wkręcaj po pół obrotu na przemian.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teknoloji

czy smarujecie czymś rure sterową w miejscu styku z mostkiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marchew

Shimano Anti Seize lub przy karbonowej Effetto Mariposa Carbogrip.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teknoloji
4 minuty temu, Marchew napisał:

Shimano Anti Seize lub przy karbonowej Effetto Mariposa Carbogrip.

rozumiem że bez roznicy czy rura karbon/alu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
11 minut temu, Teknoloji napisał:

czy smarujecie czymś rure sterową w miejscu styku z mostkiem?

Ja niczym nie smarowałam swojej karbonowej Reby. Nic nie strzela, wszystko ładnie się trzyma. Dokręcałam śruby po pół obrotu i robiłam to przy użyciu klucza dynamometrycznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
FreliSKY
W dniu 8.09.2019 o 16:14, Sziva napisał:

A w jaki sposób dokręcasz śruby w mostku? Rób to po pół obrotu i dokręcaj na krzyż:

1   2

3  4

Czyli 1, 4, 2, 3, 1, 4, 2, 3, 1, 4, 2, 3, itd. Jeśli dokręcisz najpierw jedną śrubę, potem drugą itd., to możesz nierówno przykręcić całość i stąd powstają trzaski.

Śruby mocujące mostek do rury sterowej też wkręcaj po pół obrotu na przemian.

Zrobiłem tak i strzelanie ustało, wielkie dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
32 minuty temu, FreliSKY napisał:

Zrobiłem tak i strzelanie ustało, wielkie dzięki!

Bardzo proszę i cieszę się, że pomogło :) 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi