Lukasmullingar

Czapka pod kask na lato

Rekomendowane odpowiedzi

dfq

To nie są czapki pod kask tylko zamiast kasku. W upale upocisz się w tym co niemiara. Pod kask to cienka bandamka (js12) albo takiż buff (pizzaq). A kask trzeba sobie dobrać taki żeby miał porządny długi daszek a nie jego namiastkę i wtedy chroni od słońca, gałęzi etc. I dobre okulary też obowiązkowo ( słońce, owady).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomek.G
2 godziny temu, dfq napisał:

To nie są czapki pod kask tylko zamiast kasku. W upale upocisz się w tym co niemiara. Pod kask to cienka bandamka (js12) albo takiż buff (pizzaq). A kask trzeba sobie dobrać taki żeby miał porządny długi daszek a nie jego namiastkę i wtedy chroni od słońca, gałęzi etc. I dobre okulary też obowiązkowo ( słońce, owady).

skąd masz taką informację O.o dziwne że ja w czapce od Winnar po dwóch godzinach jazdy w upale (powyżej 30 °C) nie mam spoconej głowy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha
8 godzin temu, dfq napisał:

A kask trzeba sobie dobrać taki żeby miał porządny długi daszek a nie jego namiastkę i wtedy chroni od słońca, gałęzi etc. 

A co w przypadku kasku szosowego Panie Kolego ? :) Te daszka nie maju 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dfq

Koleżanka stwierdziła że u niej dużo lasów wiec wnioskuje ze jezdzi w terenie, Panie Kolego. Twierdzi ze ma daszek ale nie chroni ją przed słońcem. Do tego odnosił się mój post. Ja mam kilka Uvexów z daszkiem i wszystkie chronią dobrze.Mam też Lazera Magme który ma krótki daszek i słabo osłania, widziałem kilka Belli tez mini daszkami.  Oglądam ostatnio Giro. Nie widzę kolarzy jeżdżących w kasku i czapce z daszkiem tylko w kaskach i dobrych okularach. A, przypominam sobie - parę dni temu widziałem jednego ewidentnie jadącego w bandamce. Dziś było tam 24C i słońce.

Oczywiste ze kolarze szosowi nie używają daszków  - aerodynamika się kłania.

Edytowane przez dfq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi