B K

Uszkodzony gwint tylnej osi w ramie (12x142)

Rekomendowane odpowiedzi

B K

Cześć,

Mam następujący problem. Podczas odkręcania tylnego koła w moim gravelu zauważyłem, że gwint w ramie jest w bardzo złym stanie (opiłki aluminium itp.) Koło można jeszcze przykręcić, ale pojawiają się luzy, jakby oś się sama luzowała. Sztywna oś 12x142. Dodam jeszcze, że podczas kręcenia tylnym kołem kaseta nie kręci się prosto tylko ma boczne bicie, ale nie wiem czy to ma znaczenie. Pytanie można to jakoś ratować. Przychodzą mi do głowy pomysły typu:

-jeździć, aż gwint pójdzie w cholerę

-przegwintować (gwint jest uszkodzony w górnej części na dole zwoje są ok)

- nawiercić i próbować wstawić jakąś tuleję

- napawać i gwintować jeszcze raz.

Doradźcie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Jaka to rama to po pierwsze?  Może gwint jest w haku ramy nie w ramie. Jeśli gwint jest nie równo zjechany widocznie ośka była nie dokręcona i poprzez luzy podczas pracy wyjechało uzwojenie co by tłumaczyło że u góry zwoje sa zniszczone a na dole oki.

Jak gwint jest w ramie to gorzej. Albo zaspawać i gwintować raz jeszcze odpowiednim gwintownikiem., albo są takie tuleje ratujące gwint do bloków silnika ale czy odpowiedni gwint się znajdzie? Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maras52
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, Kruk napisał:

...takie tuleje ratujące gwint do bloków silnika...

"Helicoil" i tym podobne ;) Nie mam aktualnie grzebienia do gwintów w domu to bym sprawdził jaki tam siedzi (chyba że ktoś wie)  M12x??

Edytowane przez maras52

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Ja tutaj zawsze będę powtarzał że przy takim poście dobrze jest po prostu dodawać zdjęcie

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Prawda jest to wyjście tylko wtedy gdy hak ramy nie jest jakoś połączony z otworem na ośkę. Bo tak to trzeba by było rozwiercać hak też.

Ja ciągle czekam na zdjęcie tej ramy i haku aby móc coś więcej poradzić. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj
44 minuty temu, Kruk napisał:

Ja ciągle czekam na zdjęcie tej ramy i haku aby móc coś więcej poradzić.

Racja. @B K zrób zdjęcie ramy przy haku przerzutki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi