East12

ustawinie tylnego Koła w ramie

Rekomendowane odpowiedzi

elmapeto
1 godzinę temu, trz napisał:

przyloz cos do obreczy, np marker. zakrec kolo. trzymając sztywno marker zaznaczy ci w ktorym miejscu kolo ma bicie. w tych miejscach regulujesz szprychy

Tu nie chodzi o bicie tylko przyciągnięcie koła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj
3 godziny temu, East12 napisał:

Widzę to tak,

Mam stare widełki których używam jako centrownicy. Zakrecam kolo z podkładka dodatkową. Ustawiam śrubę aby dotykala obreczy. Odkrecam dodatkową podkladke i po pol przestawiam obręcz dopóki nie dotknie znów śrubki. 

To tak w teorii jak to widzę.

Widzisz! Potrzeba matką wynalazków.

Tak trzymaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
East12

Dziś podczas jazdy pojawił się problem "strzelania" czegoś,  w korbowodzie lub w tylnym kole podczas krecenia pedałami(brak problemu przy jezdzie na luzie) oraz wypadla metalowa blaszka od strony zębatki, która znajduje się na osi przy konusie miedzy osią a montażem do zebatki. 

i-piasta-torpedo-velosteel-favorit.jpg

(Tu ja widać)

Co jest powodem tych dźwięków?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
East12

Mam teraz takie pytanie po refleksji. Jak różni się koło z piasta z 1 biegiem i hamulcem w pedalach od np koła z piasta nexus 3 jesli idzie o ustawienie kola w ramie? Tzn, piasta z biegami nie jest czasem bardziej " oddalona" od ramy ze strony przeciwnej do zębatki? Bo wydaje mi się że mój rower byl na takie właśnie koło z piasta nexus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
East12
Napisano (edytowane)

Myślę sobie czy to w ogóle możliwe ze trójkąty ramy nie zaciskaja sie jednakowo?tzn jakby 1 byl bardziej podatny od drugiego. Szerokosc między hakami mam 120mm. Piasta Velosteel ma 108 mm.  I czy możliwe jest że z 1 strony hak " latwiej" dochodzi do koncow piasty przez co położenie podkładki rozwiazuje problem

Zrobilem tez "test" na prostą rame.

Przywiazalem nitkę do hakow i glowki ramy. Różnice miedzy stronami to max 1mm. Czyli jakby nie patrzec rama raczej prosta.

Edytowane przez East12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi