Qane

Ból nadgarstków/ drętwiejące palce dłoni

Rekomendowane odpowiedzi

Franz Mauer    342
Franz Mauer

@Qane możesz spróbować jeszcze na mostku podnieść pozycję. Jest jeszcze jedna kwestia, która może mieć ogromny (oprócz przypadłości anatomicznych) wpływ na drętwienie dłoni - kierownica. Zanim wymienisz, a masz profilowaną kierownicę, pokombinuj trochę z jej położeniem. Ja miewam przypadłości drętwienia dłoni, ale ostatnio wymieniałem mostek i całkiem przez przypadek zmieniłem ułożenie kierownicy. Okazało się, że przez ten zabieg drętwienie jest mniejsze i przychodzi zdecydowanie później niż zwykle :) 

A jak powinna być ułożona? - chwyć kawałek kija w dłoń i wtedy zobaczysz jak naturalnie układa Ci się dłoń. Potem spróbuj podobnie ustawić kierownicę.

Edytowane przez Franz Mauer

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Qane    10
Qane

Przed kolejnym wyjazdem pobawię się trochę ustawieniem kierownicy, następny będzie mostek.
Ida też do mnie podróbki chwytów esi z Chin, nie spodziewam się cudów, ale kosztowały tak mało, że aż żal nie spróbować :)

HTC & TT

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Puncu    150
Puncu

Zbyt pochylone siodełko też może powodować ból nadgarstków. Trzeba eliminować problem pojedynczo, nie wszystko na raz.

• Pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Qane    10
Qane

Dlatego po zabawie z siodełkiem czas na kręcenie kierownicą :)

HTC & TT

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SpiderMAN    283
SpiderMAN
Dnia 5.07.2017 o 16:53, Qane napisał:

Przed kolejnym wyjazdem pobawię się trochę ustawieniem kierownicy, następny będzie mostek.
Ida też do mnie podróbki chwytów esi z Chin, nie spodziewam się cudów, ale kosztowały tak mało, że aż żal nie spróbować :)

HTC & TT

Rzuć linkiem do tych pseudo ESI... ;) Proszę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mariusz m.    9
mariusz m.

U mnie problem drętwienia zniknął przez przypadek. Po prostu zapomniałem rękawiczek. Od tej pory jeżdżę bez i żadnych problemów z dłońmi nie mam. Jak jest zimniej zakładam takie "biegowe" bez żelowych wkładek i też jest ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
m4rvell0us    77
m4rvell0us
Dnia 20.07.2017 o 09:07, mariusz m. napisał:

U mnie problem drętwienia zniknął przez przypadek. Po prostu zapomniałem rękawiczek. Od tej pory jeżdżę bez i żadnych problemów z dłońmi nie mam. Jak jest zimniej zakładam takie "biegowe" bez żelowych wkładek i też jest ok.

Miałem kiedyś podobnie z rękawiczkami Shimano. Okazały się zbyt ciasne - teraz zawsze wybieram o rozmiar większe i drętwienie ustąpiło. Od 1,5 roku jest OK.

• Pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mariusz m.    9
mariusz m.
Dnia 22.07.2017 o 21:06, m4rvell0us napisał:

Miałem kiedyś podobnie z rękawiczkami Shimano. Okazały się zbyt ciasne - teraz zawsze wybieram o rozmiar większe i drętwienie ustąpiło. Od 1,5 roku jest OK.

Ciekawe. Muszę to sprawdzić. Dzieki za pomysł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Widget    1
Widget

Podepnę się tutaj bo mam podobny problem. Według stron odnośnie Bike Fittingu które Szajbajk polecał wyszło mi że u mnie problemem jest chyba za duży REACH. Problem w tym że nie wiem jak ugryźć ten temat, ja go zmniejszyć u siebie na rowerze? Wymienić mostek? Problem może występować tylko od odległości czy od wysokości kierownicy również? Problem z tym że u mnie nie ma już więcej możliwości regulacji i nie wiem jak z tym sobie poradzić. Wymienić mostek? Kierownicę? Czy da się zwiększyć długość rury kierownicy czy to jest jedna całość z widelcem?

Zdjęcia roweru:

http://prntscr.com/g02tiz

http://prntscr.com/g02ttx

Jestem wysoki (190 cm wzrostu). Pomimo że według innych parametrów wielkość ramy jest spoko to mam podejrzenie że ten wzrost może przeszkadzać.

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kitaq    3
Kitaq
Dnia 25.07.2017 o 15:51, Widget napisał:

Podepnę się tutaj bo mam podobny problem. Według stron odnośnie Bike Fittingu które Szajbajk polecał wyszło mi że u mnie problemem jest chyba za duży REACH. Problem w tym że nie wiem jak ugryźć ten temat, ja go zmniejszyć u siebie na rowerze? Wymienić mostek? Problem z tym że u mnie nie ma już więcej możliwości regulacji i nie wiem jak z tym sobie poradzić. Wymienić mostek? Kierownicę?

Jeśli dobrze widzę, to masz chyba mostek regulowany i to bardzo wysoko ustawiony. Jeżeli uważasz, że odległość do kierownicy jest za duża możesz wymienić mostek. Ja swojego czasu użyłam mostka 60mm, 35st  do nieco za dużej ramy, bardzo poprawił mi komfort na dłuższych dystansach

Cytat

Problem może występować tylko od odległości czy od wysokości kierownicy również?

W obu przypadkach. Jednak jeśli użytkujesz rower krosowy będziesz szukał bardziej wyprostowanej pozycji.

Cytat

Czy da się zwiększyć długość rury kierownicy czy to jest jedna całość z widelcem?

Z tego co widać na obrazku to więcej nie podniesiesz (podkładki/obręcze masz pod mostkiem ).

• Pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SpiderMAN    283
SpiderMAN
11 godzin temu, Kitaq napisał:

Z tego co widać na obrazku to więcej nie podniesiesz (podkładki/obręcze masz pod mostkiem ).

Jak nie jak tak.

Sposoby są dwa:

1. wymiana sterówki (nieopłacalna)

2. BBB Extender (przedłużka rury sterowej)

https://rowerplus.pl/adaptery-i-akcesoria-do-sterow/3070-bbb-extender-adapter-przedluzka-rury-sterowej.html

• Pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Widget    1
Widget
12 godzin temu, SpiderMAN napisał:

Jak nie jak tak.

Sposoby są dwa:

1. wymiana sterówki (nieopłacalna)

2. BBB Extender (przedłużka rury sterowej)

https://rowerplus.pl/adaptery-i-akcesoria-do-sterow/3070-bbb-extender-adapter-przedluzka-rury-sterowej.html

O, czyli jednak są metody na przedłużkę. Dzięki! Myślę że to rozwiązanie będzie lepsze niż wymiana mostka. Jak przyjrzałem się to zmiana mostka niewiele by zmieniła w reach-u, ale ta przedłużka już raczej tak. Dzięki za pomoc!

• Pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zibi_j1    16
zibi_j1

Ja również mam problemy z drętwieniem palców małego i serdecznego. Rower dobierałem pod kontem w miarę wyprostowanej sylwetki mostek mam uniesiony o 3cm względem pozycji wyjściowej (obrócenie i przekładki) jest niebo lepiej niż w starym rowerze ale palce nadal drętwieją. Pomaga ściskanie dłoni w czasie jazdy ale palce pozostają lekko drętwe jeszcze kilka dni...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta