Szkodziu

Waga roweru

Rekomendowane odpowiedzi

Szkodziu

Cześć! Czy rower do xc ważący 12 kilo to ciężki rower czy nie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj

To bardzo dobra waga.

Wszystko zależy od komponentów. 

Ps.To twój rower tyle waży?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto

Na pewno to dobry wynik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wojtek.k
Napisano (edytowane)

To wszystko zależy. Hardtail czy full? Najnowszy Specialized S-Works Epic Hardtail AXS waży poniżej 8kg. Więc w porównaniu do niego 12kg to bardzo dużo. Te 4kg różnicy da się odczuć na podjazdach. Z kolei bardzo lekki full to około 10kg, więc tu już aż takiej dużej różnicy nie ma. Ale to wszystko zależy o tego na jakim poziomie się ścigasz. Jeżeli na zawodach walczysz o podium chociażby w kategorii wiekowej to jest to ciężki rower i lżejszy zapewne pozwoliłby Ci poprawić wyniki. Jeżeli jednak nie walczysz o podium - nie zawracaj sobie głowy wagą roweru tylko trenuj ;)  

Ja mam na przykład szosę, która waży coś około 11kg, co jest bardzo słabym wynikiem, ale na moim poziomie nie przeszkadza mi to absolutnie. 

Edytowane przez wojtek.k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj

@wojtek.k Masz tempo :) to pytanie z przed miesiąca.

Te 8kg to waga netto,bez pedałów,mało tego gdybyś zważyć go na żywo, to na 100% było by więcej. 

Zobacz ile katalogowo waży twój 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Michal2008
2 godziny temu, Accent_Szaj napisał:

mało tego gdybyś zważyć go na żywo, to na 100% było by więcej. 

Pewny jesteś ??

Dobre marki podają prawdziwą wagę (oczywiście zazwyczaj rozmiar M czasem S) i wiadome jest to, że jest to waga bez pedałów, a nie jakieś netto nie wiadomo co :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jermak

Specialized S-works Epic Axs   £8,999.99 to powiem, ze te 4kg sa strasznie drogie. Moim zdaniem rozmawiamy tu o amatorskim sciganiu wiec te 12 kg to dobry wynik😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wojtek.k
13 godzin temu, Accent_Szaj napisał:

@wojtek.k Masz tempo :) to pytanie z przed miesiąca.

hehe, fakt, nie zauważyłem. ten wątek był na gorze w kategorii. poza tym odpowiedzi nie były wg mnie satysfakcjonujące, a forum jest nie tylko dla pytającego. jest również źródłem wiedzy dla innych, którzy później będą je przeglądali. 

21 minut temu, jermak napisał:

Specialized S-works Epic Axs   £8,999.99 to powiem, ze te 4kg sa strasznie drogie. Moim zdaniem rozmawiamy tu o amatorskim sciganiu wiec te 12 kg to dobry wynik😁

Na cenę składa się nie tylko niska waga. Dużą część ceny bierze na siebie bezprzewodowa elektryczna grupa AXS. Nie zgodzę się jednak, że 12 kg to dobry wynik na amatorskie ściganie. wg mnie jest bardziej tak, jak napisałem. Czołówka amatorska jeździ na fullach poniżej 10kg i hardtailach poniżej 9kg - tu waga może decydować o miejscu na podium. Jeżeli jednak nie jeździsz w czołówce to waga roweru ma bardzo małe znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj
2 godziny temu, wojtek.k napisał:

Na cenę składa się nie tylko niska waga. Dużą część ceny bierze na siebie bezprzewodowa elektryczna grupa AXS. Nie zgodzę się jednak, że 12 kg to dobry wynik na amatorskie ściganie. wg mnie jest bardziej tak, jak napisałem. Czołówka amatorska jeździ na fullach poniżej 10kg i hardtailach poniżej 9kg - tu waga może decydować o miejscu na podium.

Masz rację. Z tym , że @jermak mówi o tym samym innymi słowami. Mówiąc o amatora często myślimy o sobie,czyli ludziach o których napisałeś później

3 godziny temu, wojtek.k napisał:

Jeżeli jednak nie jeździsz w czołówce to waga roweru ma bardzo małe znaczenie

Rower o masie ok 12 kg jest naprawdę lekki i zwinny. Prawda , że masa to nie wszystko, ale jest ważna . 

I chce tu podkreślić, że zejście poniżej 11kg jest DROGIE :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi