erbanceks1

Ból kości ogonowej

Rekomendowane odpowiedzi

erbanceks1

Witam! Od prawie 2 tygodni dokuczają mi bóle w okolicy kości ogonowej. Myślę, że jest to po dość intensywnej jeździe MTB po górkach ( po tym treningu czułem ból przy dotyku i wstawaniu ). Po kilku dniach nie czułem już bólu przy dotyku i przy normalnym poruszaniu się na co dzień więc zacząłem jeździć dalej. Okazało się, że przy spokojnej jeździe jest ok ale gdy już chcę pośmigać bardziej agresywnie ( podjazdy, jazda na stojąco ) to już zaczynam czuć bóle. Po powrocie do domu nic nie boli. Miał ktoś kiedyś podobnie? Zauważyłem, że do dnia dzisiejszego jest lepiej bo te bóle są już mniejsze ale zastanawia mnie jak długo to może jeszcze potrwać i czy lepiej zrezygnować z jazdy na dłużej ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN

Nie oczekujesz chyba, że postawimy diagnozę, udaj się do lekarza i opisz swój problem.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer

Proponowałbym poświęcić jeden trening w tygodniu na rozciąganie. Być może pozycja jaką przyjmujesz na podjazdach powoduje zbyt duże uciski na kręgosłup i spowodowane jest to mała elastycznością. Jeśli to nie pomoże to przyglądnąłbym się ustawieniom roweru. Może warto coś?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
erbanceks1

Z tym rozciąganiem coś może być, bo do tego nigdy nie podchodziłem na poważnie. Dzięki ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
panMarcin
W dniu 16.08.2019 o 22:55, erbanceks1 napisał:

Z tym rozciąganiem coś może być, bo do tego nigdy nie podchodziłem na poważnie. Dzięki ;) 

Rozciąganie to bardzo ważna rzecz, trzeba o tym pamiętać :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi