Skocz do zawartości

Czy to odpowiednie koła dla 95-100kg?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W przyszłym miesiącu chciałbym wymienić koła na coś lżejszego i mocniejszego niż te z Krossa level B6. Szukam czegoś do 4000kr szwedzkich czyli około 1800zł. Czy te są odpowiednie? Chciałbym w przyszłości wystartować w jakichś amatorskich wyścigach.

http://www.cykelkraft.se/fulcrum-red-power-29-hp-hjulset-is#&gid=1&pid=1

Dla podziękowania wrzucam fotki z mojego wypadu do Szwedzkiego lasu :D

IMG_1223.JPG IMG_1226.JPG IMG_1227.JPG

Edytowane przez Eisteufel
Odnośnik do komentarza

W Polsce znalazłem te same koła za 900zł. Dla mnie bez różnicy skąd zamówie. 

Narazie jeżdżę na Rock Shox XC30 ale wolę kupić przyszłościowo i przez jakiś czas jeździć z adapterem z 15mm na szybkozamykacz.

Edytowane przez Eisteufel
Odnośnik do komentarza

Super, dziękuje! Swoje koła z Krossa zaniosłem dziś do centrowania, przednie było od nowości lekko krzywe i spróbowałem sam naprawić, tylko pogorszyłem :D czy jeżdżenie na lekko niższym ciśnieniu będzie "zdrowsze" dla kół? Będą mniej ósemkować?

Odnośnik do komentarza
Dnia 27.05.2017 o 12:46, Franz Mauer napisał:

http://www.bikestacja.pl/pl/czesci-rowerowe-1/mtb/kola-mtb/kola-dt-swiss-350-xm401-29-15mm-142x12mm-1765g-35527.html

tak dla przykładu pancerny zestaw. Poszukaj tam bo wybór jest duży, a w dodatku mogą Ci zrobic koła na zamówienie w cenie jaką podasz. Warto.

Napisałem do Nich, tak jka poleciłeś. 
Polecili mi ten zestaw, koła chce zamówić w Lipcu więc dałem troszkę większą kwotę. 
http://fitwheels.eu/kola-dt-swiss-240s-spline-one-xm421-asym-29-cx-ray-1610g-p-30.html 
 

Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza

@Eisteufel jak dla mnie koła bomba, wypasione. Ciekaw jestem, czy moglinby przygotować podobny zestaw tylko z tyłu wsadzić piaste DT Swiss 350 Straightpull i szprychy DT SWISS Competition Race? Dlaczego - ponieważ na całym zestawie można zaoszczedzić jakieś 700 zł i mieć porządny zestaw cięższy od zaprezentowanego wcześniej o jakieś 100g. Jeśli jednak nie jest to dl aCiebie problem wydać te 2 tys zł to bym się nie zastanawiał :)

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Franz Mauer napisał:

@Eisteufel jak dla mnie koła bomba, wypasione. Ciekaw jestem, czy moglinby przygotować podobny zestaw tylko z tyłu wsadzić piaste DT Swiss 350 Straightpull i szprychy DT SWISS Competition Race? Dlaczego - ponieważ na całym zestawie można zaoszczedzić jakieś 700 zł i mieć porządny zestaw cięższy od zaprezentowanego wcześniej o jakieś 100g. Jeśli jednak nie jest to dl aCiebie problem wydać te 2 tys zł to bym się nie zastanawiał :)

Mieszkam i pracuje w Szwecji, nie mam dzieci ani innych większych zobowiązań więc nie jest to dużym problemem ale jeżeli nie osłabi to konstrukcji to czemu nie!

Potem będę wybierał opony do tych kół, 99% bezdętki tylko nie wiem jakie wybrać :D 
 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Franz Mauer napisał:

Nie osłabi konstrukcji, jednak lepiej zapytac fachowców czy tak można :) Lepiej zainwestowac w lepsze opony np. Maxxix IKON przynajmniej takie: http://www.bikestacja.pl/pl/opona-maxxis-ikon-29x2-20-120tpi-kevlar-exo-22088.html . Ostatnio bardzo popularne i bardzo chwalone :)

A co myślisz o oponach WTB nine line? wydaje mi się, że taki bieżnik dobrze radzi sobie na suchym terenie, skałach i korzeniach. Teraz mam stockowe koła z Krossa Level B6 2017 i racing rob 2.10

Odnośnik do komentarza

Racing Rob?Chyba Racing Ralph lub Rapid Rob?

Na WTB Nine Line nie jeździłem. Jednak z uwagi na dość obłe klocki jakoś z dobra przyczepnością mi się nie kojarzą. Ale może lepiej jak wypowie się ktoś kto miał z nimi do czynienia.

 

 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Franz Mauer napisał:

Racing Rob?Chyba Racing Ralph lub Rapid Rob?

Na WTB Nine Line nie jeździłem. Jednak z uwagi na dość obłe klocki jakoś z dobra przyczepnością mi się nie kojarzą. Ale może lepiej jak wypowie się ktoś kto miał z nimi do czynienia.

 

 

Oczywiście miałem na myśli tanie Rapid Rob, 

 

Bardzo dużo osób porównuje Ikony do Nine Line i CST Jack Rabbit ( ta ostatnia bardzo mi się podoba),

A co sądzisz o GeaX i Vittoria lub Kenda?

Odnośnik do komentarza

Miałem kiedyś Kendy Karma. Bardzo dobrze się sprawowały, choć nie były lekkie.

CST nigdy nie testowałem.Ale rzeczywiście bieżnik przypomina Ikon oraz Continentala Race Kinga.

Vittoria wykupiła Geax i teraz to jest ta sama marka :) Z tych największym uznaniem cieszy się model SAGUARO.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...