Damolka

Wymiana wolnobiegu na kasete

Rekomendowane odpowiedzi

Damolka
Napisano (edytowane)

Kupiłem rok temu tribana 100. Ogólnie dobry rower, ale denerwuje mnie ilość przełożeń oraz brak płynności w przejściu z 1 na 2 przełożenie lub odwrotnie. Chciałbym wymienić tylnie koło na przystosowane do kasety 9 rzędowej oraz do v-brakeów. No i przy tym oczywiście przerzutki i manetkę. Proszę o jakieś propozycje. Oczywiście w dosyć rozsądnej cenie żeby ta przeróbka w ogóle się opłacała. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Edytowane przez SpiderMAN
Ortografia!!!
  • Zażenowany 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN

Kolego sam wrzuć propozycje części do oceny, nikt na forum za Ciebie roboty odwalać nie będzie... To tutaj tak nie działa.

Określ całkowity budżet jaki posiadasz na tę przeróbkę

Tak poza tym... Słownik w przeglądarce masz, błąd na błędzie, tak kłuło w oczy, że aż musiałem poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kaido2
8 godzin temu, Damolka napisał:

oraz brak płynności w przejściu z 1 na 2 przełożenie lub odwrotnie.

Regulacja się kłania. ew babol przy montażu, pogięta linka, skaszanianione prowadzenie w pancerzu - w każdym badź razuie do reklamacji.

Oczywiście w dosyć rozsądnej cenie żeby ta przeróbka w ogóle się opłacała.

Oczywiście ta przeróbka się nie opłaca chyba , że dysponujesz  warsztatem i podzespołami np z odzysku, a z tego co widze nie dysponujesz.

Chciałbym wymienić tylnie koło na przystosowane do kasety 9 rzędowej oraz do v-brakeów. No i przy tym oczywiście przerzutki i manetkę.

Podpowiem, znany chiński serwis aukcyjny, Microshift, JKlapin, jeżeli ma być tanio i dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Damolka

Mówiąc płynność miałem na myśli to, że między 1 a 2 przełożeniem jest duża przepaść w ilości zębów.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj
Napisano (edytowane)

Grupa Alivio jest dobrym pomysłem

Kup sobie Kasetę HG400

Tylna przerzutka M4000

Łańcuch HG93

Tak jak napisał kolega @kaido2 uzbrój się w:

Klucz do wolnobiegu, bacik, klucz do kaset, skuwacz

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kaido2

Spoczko, tylko chłop ma na 90% wersje z barankiem i klamki go zjedzą finsansowo, chyba, ze z alli Sory St3500 lub tez  przyzeźbi manetki ( a są takie nawet i 10-kowe) jak to się mówi na ramę, ew zmiana na prostą kierę.

Tam jest wolnobieg, bodajże MF-TZ-20 lub 21 stopniowany od 14-ki co 2 ząbki, ostatnie 2 są o 4, CS -HG400 11-32 to 11-12-14-16-18-21-24-28-32T ostatnie 3 o 4, czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek, zostaje kaseta szosowa CS-HG50-9  np 13-25.

Przerzutka tył wstępnie mogła by zostać pod warunkiem, że nie łapie szprych.

Koła j/w

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piotr.solek
Napisano (edytowane)
W dniu 12.08.2019 o 15:19, Damolka napisał:

Mówiąc płynność miałem na myśli to, że między 1 a 2 przełożeniem jest duża przepaść w ilości zębów.

Jak mało jeździsz i nie umiesz zmieniać biegów, to żadne stopniowanie tu "nie pomoże" - tak na marginesie :)

Do tego typu (wolnobieg) masz 3-4 różne zakresy stopniowań: 13-25T , 13-34T, 13-28T, 14-28. Sunrace jest fajny a do tego wszystko zamyka się w kwocie do 40-70zł. Alternatywą jest kupno koła pod kasetę, ale koszty wzrosną.

Edytowane przez piotr.solek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Damolka

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi