Łabędź

Niesnaski w peletonie po TdP 2019

Rekomendowane odpowiedzi

edmundo

Szczerze powiem, że nie oglądam TDP. Nie wiem nawet kto w nim startuje i kto wygrał. Wiem tylko, że jeden z kolarzy zginął w tym roku. Przykra sprawa...

Zastanawia mnie jednak inna rzecz. Niektórzy z Was piszą, że kolarze jeżdżą po dziurawym asfalcie wśród nieciekawej i chaotycznej zabudowy.

Nie wiem czy ktoś z was pamięta taki starożytny "event" sprzed 30 lat zwany "Wyścigiem Pokoju". Część jego trasy przebiegała przez Polskę. Pamiętam dobrze ten okres bo to był czas gdy byłem najbliżej zawodowego peletonu w życiu. Wtedy to właśnie (pod koniec lat 80-tych) spóźniłem się z mamą 15 minut na przejazd peletonu w mojej miejscowości. Nigdy bliżej zawodowego peletonu nie byłem... :D

Nikt mi nie powie, że asfalt pod koniec lat 80-tych był lepszy niż obecnie. W tamtych czasach na naszych drogach nie robiło się w zasadzie nic a budownictwo z wielkiej płyty święciło triumfy. Naprawdę chcecie mi powiedzieć, że dzisiaj po 30 latach od obaleniu komunizmu, po 15 latach od wejścia do Unii Europejskiej, ogromnych pieniądzach przeznaczonych na inwestycje, nie mamy czego pokazać Europie? 

Przypomnę, że w czasach wspomnianego "Wyścigu Pokoju" nazwiska czołowych zawodników peletonu znało każde dziecko w naszym kraju. Pamiętam jak dziś, że grając w kapsle z kolegami miałem "koszulkę" na kapslu z nazwiskiem Uwe Ampler'a i innych zawodników. 

TDP też by mógłby być tak popularny. To tylko kwestia promocji. Żyjemy w czasach gdy wszystko da się sprzedać jeśli zostanie to dobrze opakowane. Widać promocja nie jest wystarczająco dobra aby taką popularność tej imprezie zapewnić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
biniu

Jak ktoś lubi podziwiać widoki to właśnie na Eurosport transmisja Arctic Race of Norway (należący do cyklu UCi Europe Tour niższy ranga niż World Tour w którym jest TdP) Tam kasy nie brak i nie ma żadnych problemów z organizacją wyścigu. Norwedzy traktują go jako reklamę kraju dla potencjalnych turystów :)

Co do dróg to w Belgii wyścigi często prowadzone są po bruku. Taka tradycja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi