Zlodx

Jakie siodelko, rozstaw kosci 130mm. Szosa.

Rekomendowane odpowiedzi

Zlodx
Napisano (edytowane)

Tak jak w temacie. Jakich siodelek uzywacie przy podobnym rozstawie kosci kulszowych (130mm). Dodatkowo dodam, ze waze 74 kg i mam 184 cm wzrostu. Pozycja na szosie czesto na dropach.

Edytowane przez Zlodx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

Na pewno masz rozstaw 130 mm? To dosyć sporo, do takiego rozstawu siodło powinno mieć szerokość około 150 mm... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
5 godzin temu, JaW napisał:

Na pewno masz rozstaw 130 mm? To dosyć sporo, do takiego rozstawu siodło powinno mieć szerokość około 150 mm... 

Nawet 160 nie będzie za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj

Siodełko to sakramencko indywidualna sprawa.Tu nie da się polecić "to jest super".Dla jednego super dla drugiego masakra.

Dlatego polecam siodełka Shimano'wskiej firmy Marka Pro.Kupujesz i testujesz przez 30dni(model musi być oznaczony logiem programu doboru siodełek) jak tylko coś cię obciera wymieniasz na inne bądź 100% zwrotu środków.

https://www.pro-bikegear.com/global/pl-pl/road/saddles

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
soil

Tu raczej chodzi o polecenie marki lub modelu którym warto się zainteresować. Sam mam rozstaw 130mm i przeglądam różne modele ale kompletnie nie wiem w która stronę pójść.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chrismel
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, soil napisał:

Tu raczej chodzi o polecenie marki lub modelu którym warto się zainteresować.

Przede wszystkim nie kupuj siodełka tylko najpierw wypożycz. Zdarza się że ludzie zmieniają po kilkanaście siodełek zanim trafią na swoje. Wtedy określisz czy potrzebujesz siodełko płaskie czy typu wave co już zawęzi wybór. Potem zostaje do określenia poziom twardości oraz ilość wypełnienia. Co do szerokości to najsensowniej moim zdaniem wylicza to SQlab. Wejdź na ich stronę i zobacz jakie wg. nich powinieneś mieć. Będziesz miał wtedy punkt wyjścia do poszukiwań siodełka idealnego.

Ze swojej rocznej walki z siodełkami mogę powiedzieć jedno. Zdecydowana większość siodełek jest za miękka. A jak są twarde to tylko dlatego że mają mało wypełnienia i siedzisz na skorupie. Znalazłem na rynku tylko dwie firmy które robią twarde siodełka. Są to SQlab i Ergon. Niestety nie ma praktycznie możliwości w Polsce ich wypożyczenia. Także gdybyś chciał zrobić podejście do któregoś z nich musiałbyś najpierw bardzo precyzyjnie określić kształt i szerokość testując jakieś inne. Ten ostatni akapit dotyczy siodełek typu fitness bo ja akurat takim się interesowałem.

Edytowane przez Chrismel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
edmundo
W dniu 8.08.2019 o 20:36, Zlodx napisał:

Tak jak w temacie. Jakich siodelek uzywacie przy podobnym rozstawie kosci kulszowych (130mm). Dodatkowo dodam, ze waze 74 kg i mam 184 cm wzrostu. Pozycja na szosie czesto na dropach.

Ja też mam dość duży rozstaw kości. Nie pamiętam dokładnie ile tego było ale pewnie coś około tego co Piszesz. W związku z tym używam dość szerokich siodeł - mam SELLE ROYAL AVENUE które ma 183 mm szerokości (na fitnessie) i SELLE ROYAL Scientia Athletic A3 które ma 159 mm szerokości (na szosie). SELLE ROYAL AVENUE uważam jednak za wygodniejsze.

Jak to jednak powiedział klasyk - opinia jak dupa - każdy ma swoją :) W tym przypadku doskonale to oddaje istotę sprawy. Najlepiej byłoby potestować różne siodła. Mi jednak nie udało się znaleźć sklepu w okolicy, który byłby chętny wypożyczać mi przeróżne siodełka.Jak taki Znajdziesz to daj znać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ahaja

Marka czy model siodła nie ma tu znaczenia - to musi być 'spasowane' z Twoim zadem, a nie kogoś innego.

Zorientuj się czy w Twojej okolicy jakiś skład rowerowy nie ma czasem takich przyrządów do pomiaru typu Selle Italia - wtedy pomierzą Cię i zaproponują siodło. Wpłacisz kaucję, pojeździsz i będziesz wiedział. U mnie na osiedlu taki pomiar kosztuje 50zł. To najtańsze i sensowne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
edmundo
12 godzin temu, ahaja napisał:

Marka czy model siodła nie ma tu znaczenia - to musi być 'spasowane' z Twoim zadem, a nie kogoś innego.

Zorientuj się czy w Twojej okolicy jakiś skład rowerowy nie ma czasem takich przyrządów do pomiaru typu Selle Italia - wtedy pomierzą Cię i zaproponują siodło. Wpłacisz kaucję, pojeździsz i będziesz wiedział. U mnie na osiedlu taki pomiar kosztuje 50zł. To najtańsze i sensowne rozwiązanie.

Od siebie dodam, że za pomiar nie płaciłem nic. Bez przesady. Cały pomiar to usadzenie tyłka na krzesełku które zapamięta miejsce nacisku naszych kości kilkanaście sekund po tym jak wstaniemy. Ponownie dodam jednak, że będę wdzięczny za podanie namiarów na sklepy które umożliwiają takie testy siodełek. Przypuszczam, że nie tylko mi to się przyda. Swego czasu trochę szukałem i wydaje mi się, że tylko sklepy sprzedające marki premium pozwalają na takie testy. A nie oszukujmy się - większość rowerzystów nie korzysta z takich siodełek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chrismel
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, edmundo napisał:

podanie namiarów na sklepy które umożliwiają takie testy

Z tego co wiem Trek (Bontrager) daje siodełka niejako odgórnie do testów z prawem zwrotu do 30 dni. Czyli każdy sklep który je sprzedaje powinien to oferować. Podobnie jest z Selle Italia. Tam gdzie robią pomiar ID Match powinni mieć siodełka testowe. Możesz też kupić w Decathlonie - jak będzie nieużywane można oddać - czyli trzeba owinąć dętką pręty montażowe i ostrożnie zakładać. W Warszawie można wypożyczyć siodełka WTB (SportSet - Obozowa 95), dowolne siodełko z oferty Airbike oraz Selle Italia Net i Brooks Cambium w firmie iVelo. Niedługo siodełka testowe powinien mieć Scott - takie info uzyskałem w moim zaprzyjaźnionym sklepie. Z tego co czytałem na forum Fizik też ma siodełka testowe - ale tego nie jestem pewien. W którymś z salonów Meridy też widziałem jakieś siodełka testowe. To tyle z moich doświadczeń "pożyczkowych" :)

Edytowane przez Chrismel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ahaja

Edmundo

Mnie nie chodziło o siadanie na zydelku by sprawdzić rozstaw kości bo to w domu sobie można zrobić. Raczej o pomiar przyrządami o których pisałem. To kosztuje 50zł (+-) , wypożyczasz siodełko a jak się na nie zdecydujesz to odejmują tą kwotę od ceny zakupu. Tak to wygląda w przypadku SI. Można się na takie siodło zdecydować, lub nie. Ale wtedy wiesz przynajmniej w jakim kierunku trza robić poszukiwania np tańszego/innego/etc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zenobek

To już było pewnie tysiąc razy ale przypomnę, że można pomiar zrobić samemu siadając na twardej powierzchni (najlepiej podłodze) na tekturze falistej lub folii bąbelkowej. Guzy kulszowe w takim przypadku zostawiają ślady w postaci odciśniętych kółek. Wystarczy pomierzyć odległość pomiędzy środkami kólek...

Proste.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zlodx

Kupiłem WTB Volt Comp 150, ale odsyłam je z powrotem.  Na szosę jest zbyt krótkie i ma podniesiony przód co mi bardzo nie odpowiada. Najlepiej chyba jakieś z dziurą i możliwie płaskie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
edmundo
W dniu 15.08.2019 o 12:52, ahaja napisał:

Edmundo

Mnie nie chodziło o siadanie na zydelku by sprawdzić rozstaw kości bo to w domu sobie można zrobić. Raczej o pomiar przyrządami o których pisałem. To kosztuje 50zł (+-) , 

A to przepraszam. Musiałem nie doczytać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi