m@rcin

Czy warto inwestować w ramę ??

Rekomendowane odpowiedzi

Accent_Szaj

Ok super :) 

To teraz powiedz mi ile kosztuje rower,który chcesz sobie kupić. I czy ma w zestawie amor który tu prezentujesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
m@rcin

Rowery z takimi częściami to Scott Scale 910 lub merida Big.Nine 7000. Ale świetnie mi się jeździ na moim tanim specu. Amortyzator jak dla mnie jest ok póki co i nie chciałem go ruszać. Jak pisałem na początku zastanawiam się czy opłaca się wstawić nowy osprzęt. Bo z obecnym mam ciagle problemy. Później może koła itd, amor był by ostatnią rzeczą która bym ruszał. Nie chciałbym tracić pieniędzy na inwestycje nie mającą sensu. Lepiej przemęczyć się chwile i zbierać na nowy sprzęt. Niestety jestem wielkim fanem speca a te rowery są absurdalnie drogie z dobrymi częściami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cieq
Napisano (edytowane)

Jeżeli rama Ci odpowiada, to zrobiłbym nie wymianę a serwis napędu żeby wszystko hulało jak należy. Do tego wymiana klocków na mocniejsze. Starty zweryfikują Twoje dalsze potrzeby, wtedy będzie łatwiej odpowiedzieć na pytanie czy inwestować w takie elementy jak koła, amor czy kompletny napęd.

Edytowane przez cieq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ahaja
Napisano (edytowane)

Ten napęd, który masz musi działać dobrze  - to kwestia poprawności złożenia i ustawień. Łaski nie robi, to nie 10 letni Tourney.

Jak koledzy wcześniej pisali:

1. hak - sprawdzenie 'prostoty' i ew. korekcja

2. nowe linki (nierdzewne, wyciągane) i pancerze (z teflonem i smarem teflonowym psikniętym przed montażem) poprawnie pociągnięte. Nie zawsze tak jak to producent sobie wykoncypował jest najlepsze. Im mniej załamań/krzywizn tym lepiej. To jakieś 50-100zł. Max.

Z tego co widziałem na tym filmiku to tam jest pełen pancerz do tylnej zmieniarki, zatem można pokombinować i puścić np pod górną rurą. Może Twoje pancerze np są źle przycięte i lekko blokują linkę. Tego nie wiesz, bo tego nie widać.

Jak sam tego nie zrobisz to wydaj na to pieniądze, będzie sensownie.

------------------------------------

Kwota 7000zł wystarczy na sprzęt o jakim pisałeś - zerknij na olx, są tam nawet takie Scott'y z gwarancją, na karbonie z mnóstwem X'ów w napędzie . Szybsze to nie będzie bo to zależy od Twojej nogi i płuc. Swojego sprzedasz za +-2500zł, dołożysz i masz.

------------------------------------

Ps. Należy też sprawdzić łańcuch i kasetę - jeśli są zużyte to będą powodować problemy z biegami.

Edytowane przez ahaja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
m@rcin

Kaseta straciła ilka zębów na najmniejszej koronce. Nie wiem czym to było spowodowane. Napewno kaseta jest do wymiany jak i łańcuch. Wymienię też pancerze i linki. Może poprawi to działanie napędu. Macie jakieś sprawdzone linki i pancerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
komandosek

jagwire. Wraz z pancerzami i końcówkami musisz kupić dobry obcinacz do kabli, inaczej efekty cięcia pancerzy będą słabe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
m@rcin
6 minut temu, komandosek napisał:

jagwire. Wraz z pancerzami i końcówkami musisz kupić dobry obcinacz do kabli, inaczej efekty cięcia pancerzy będą słabe. 

Dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi