rastahill

[Zbędny] Klucz do tarcz hamulcowych.

Rekomendowane odpowiedzi

rastahill

Witam mam pytanie w sprawie klucza do tarcz hamulcowych, rower jaki posiadam to Marin bobkat 4 a piasty to 

Tylna piasta Joytech, Centerlock Disc, 32H

Przednia piasta Joytech, Centerlock Disc, 32H

Wiem że można użyć klucza Hollowtech II ale boje się że objedzie i będzie tylko problem, w necie widziałem też nasadowe ale też jest to kłopot z tym że może objechać, czytałem również że pasuje kluch wpustowy do kaset ale w tym przypadku nie bo jest za mały a jak szukałem na allegro to są tylko dwa takie wpustowe ale mam obawę czy będą pasować i cena też z kosmosu bo ponad 100zł. Może ktoś ma taki wpustowy i wie gdzie można kupić za rozsądną cenę. Z  góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto

Cytuje kolegę "Zależy od średnicy osi, klucz do kaset stosujesz do QR i 12x142(tył) przód 15x100 lub 20x100 to już HT2(widać to po budowie nakrętki)

Po prostu średnica wewnętrzna nakrętki pod klucz do kaset nie pozwoli żeby przeszła oś większa jak 12mm, dlatego na przód(sztywna oś) musisz dać z większa średnica wewnętrzną nakrętkę, na tył jej nie zabroni nikt Ci dać, ale nie ma takiej potrzeby.

Nakrętek do sztywnej osi nie dostaniesz wraz z tarczą, trzeba kupić osobno.

Nakrętka jest "wielorazowa", ale ma taką samą podkładkę aluminiową jak kaseta, która miażdzysz dorkęcając - aka jest bardziej kilku razowa niż wielokrotnego użytki, ale tarcze rzadko odkręcasz."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Wystarczyło poszukać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.