Joke00

Klamkomanetki szosowe i napęd MTB

Rekomendowane odpowiedzi

Joke00
Napisano (edytowane)

Witajcie, chce do giant toughroad slr 2, chce założyć baranka. Założę klamkomanetki Shimano sora 2x9, korbę również Shimano sora 2rz. Kaseta jak i przerzutka tylna oraz przednia zostanie oryginalna czyli Shimano acera. Tylko czy to będzie współgrać?? Chce tez założyć zaciski mechaniczne na próbę żeby nie kupować konwertera gianta za 599 zł do hydrauliki. Może mi w zupełności wystarczy.  Proszę o porady, sugestie. Może ktoś już tak próbował robić. 

Edytowane przez Joke00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
seraph

Z przerzutkami się dogada bez problemu - od 10 rzędów przestaje grać dopiero. Z hamulcami to osobna sprawa, bo do klamek szosowych musisz kupić szosowe zaciski (wersje ROAD), bo jest inny ciąg linki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Joke00

Aha, czyli i tak jeszcze jeden spory wydatek mnie czeka i tak. To już zamiast samych zacisków po 200 pare zł lepiej kupić zestaw od gianta gdzie są zaciski hydrauliczne, tarcze nowe i konwenter z linki na hydraulikę za te 599 zł i mieć mocne pewne hamulce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Niestety heble hydrauliczne w szosach to spory wydatek bo trzeba wydać na nowe klamkomanetki. Giant dał rozwiązanie z tym adapterem. Kolejny pomysł to TRP HY/RD ale też swoje kosztują :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Joke00

Dokładanie to już chyba najlepiej będzie zostać przy adapterze giant, bo klamki są bardzo drogie jak narazie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Joke00

Hej, nie będę zakładał kolejnego tematu, macie może jakieś opinie na temat avid bb5 road. Z tańszych zacisków chyba to będzie najbardziej sensowne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Ponoć są wystarczające jak na mechaniki, na pewno lepsze ( ale drogie) są TRP Spyre C.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Joke00

Trp spyre 199 zł szt, a avid bb5 road za 112 zł na Allegro. Niby nie duża różnica ale jak się już wydało sporo kasy to każdą złotówkę się liczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Dla mnie ( i nie tylko dla mnie) Trp Spyre C są lepsze od BB7 Avida. Twoja kasa, Twój wybór, my tylko na forum pomagamy i naświetlamy co warto kupować i jakie ma specyfikacje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Joke00

Zaszalałem i zamówiłem giant conduct. Teraz będą konkretne hamulce z duża siła hamowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
3 godziny temu, Joke00 napisał:

Zaszalałem i zamówiłem giant conduct. Teraz będą konkretne hamulce z duża siła hamowania.

Jak już założysz, to daj proszę znać jak to się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

To teraz jeszcze zaciski musisz kupić :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Joke00

Zaciski są w komplecie z adapterem, specyfikacja na stronie producenta, jedynie jak by ktoś nie miał tarczy to musi dołożyć, ja tarcze już mam 160mm. Zobaczymy we czwartek maja być do odbioru, liczę na to ze mi pomogą w montażu tylko, bo przedni ma prowadzenie w widełkach, wiec trzeba rozszczelnić układ i odpowietrzyć. https://www.giant-bicycles.com/pl/hamulce-hydraulicznecomma-tarczowe-giant

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Noo te zaciski to nic specjalnego ale może wystarczą :)  jak nie to wymień sobie na jakieś inne, tylko pytanie jakie masz mocowanie czy PM czy FM? Jak PM to zaciski SLX są bardzo oki te m7000 a jak FM to od 105 bierz.

A czy czasem do tego adaptera nie trzeba mieć mostka od gianta? Bo to idzie w miejsce przodu mostka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Joke00

Mam slx w giant fathom, tez nie mogę na nie narzekać, a jeszcze się dobrze klocki nie dotarły ;)

Testowałem te hamulce w Tcx slr 2 i wydaje mi się ze będą wystarczające w zupełności w rowerze do wszystkiego. A to tez nie kolarzówka żeby nie wiem jakie prędkości osiągać. Chyba ze byłby jakiś mega zjazd, ale nie liczę na to na terenie wielkopolski ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Semper
W dniu 16.07.2019 o 09:31, Sziva napisał:

Jak już założysz, to daj proszę znać jak to się sprawuje.

Mam te hamulce. Jeśli chodzi o hamowanie to nie mam uwag. Jestem zadowolony. Jeśli chodzi o awaryjność - podobnie. Nie miałem z nimi dotychczas żadnych problemów. Mają jednak dla mnie wadę - rozdziałkę na kierownicy. Zabiera dużo miejsca. Jeśli ktoś nie planuje zmieniać na mostek z innym rozstawem śrub lub dokładać lemondkę to rozdziałka nie będzie dla niego minusem. Teraz zastanawiam się co z tym fantem zrobić. Nie chcę za bardzo zmieniać na mechaniki a pełna hydraulika to spory koszt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Joke00

W zasadzie do pełnej hydrauliki, będziesz musiał wymienić przewody na dłuższe oraz klamkomanetki na hydrauliczne ale to ponad 700 zł za sztukę 😞

dlatego sam zdecydowałem się w końcu na ten zestaw, bo wyszedł mnie dużo taniej. Na sucho już zmontowane. Jutro podrzucę kumplowi do zalania i odpowietrzania. Mam nadzieje że w weekend będę mógł wypróbować 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Semper

Trudno powiedzieć jak klamkomanetki działałyby z zaciskami giantowskimi. Komplet hydrauliki Shimano RS-405 (wielkie buły) to ok 1200 zł. Odjąć to za ile udałoby się sprzedać obecny zestaw i klamkomanetki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Joke00

Powiem wam, że giant ma dziwną politykę dotyczącą hamulców conduct, o ile Shimano zestawy sprzedaje zalane, odpowietrzone i gotowe do montażu, to giant daje zestaw jak ikea do własnodzielnego montażu, bez płynu hamulcowego i zestawu do odpowietrzania. Dziwne, ale co zrobić. Na szczęście znajomy ze sklepu gianta mi je zalał i odpowietrzył. Sam tego nigdy nie robiłem i nie mam sprzętu do odpowietrzania. Co do samej jazdy i działania, dzięki naprawdę krótkiej drodze pancerza do tłoków klamki chodzą niemal jak pełne hydrauliki. Działają super, siła hamowania jest bardzo dobra, wiec jestem mega zadowolony. Z czystym sumieniem polecam. Jest tylko jedna mała wada, do której da się przyzwyczaić, czyli mniejsza ilość wolnego miejsca na kierownicy. Da się do tego przyzwyczaić. Dodam jeszcze, ze jeśli komuś mało siły hamowania w zestawie dali adaptery na tarcze 180mm !! 

66A6BBC9-7946-4078-91BB-C2F335BEF4E9.jpeg 4ACBA094-D7F2-42A2-A187-B24147C42C0C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Super że jesteś zadowolony.

Zrobisz coś dla mnie? Zmierzysz odległości od środków śrub mocujących w mostku? Ciekaw  jestem czy z innymi mostkami to się zgra :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Joke00

Jak oglądałem szaja, to przymierzał do kilku i różniły się na milimetry, ale pasował dopiero do gianta. Jak nie zapomnę to jutro zmierzę suwmiarką

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Semper
3 godziny temu, Kruk napisał:

Super że jesteś zadowolony.

Zrobisz coś dla mnie? Zmierzysz odległości od środków śrub mocujących w mostku? Ciekaw  jestem czy z innymi mostkami to się zgra :)

Kruk, nie jest zmierzone idealnie, ale w poziomie to będzie ok 25 mm, natomiast w pionie ok 40mm. Mi się nie zgrało z mostkiem, którym byłem zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

25mm x 40mm mierzyłeś od środka śrubki do środka drugiej tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Semper

Zmierzyłem jeszcze raz i teraz wyszło mi 24mm. Natomiast odległość w pionie zmierzę ponownie, ale już jutro, bo mam w piwnicy słabe światło. I przez tą rozdziałkę niewygodnie się mierzy. Jeszcze Joke00 pewnie też poda wymiar.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

noo nie mniej będzie to bardzo przydatne info :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi