Skocz do zawartości

DH/Enduro/FR/Trail okolice 10000 zł i powyżej


TheDamlcok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jaki rower do trailu/ enduro skok 160/150 byłby chyba najlepszy. W oko wpadł mi Trek Remedy 8 2018, Kross Moon 3.0 2016 i Giant Reign 1.5 GE. Roweru używałbym do jazdy po lesie, na dłuższe wycieczki a także na wypady w góry i bikeparki. Co sądzicie o tych rowerach i jaki inne byście mi polecili.

Odnośnik do komentarza
mateusz_zwolinski
14 godzin temu, TheDamlcok napisał:

jazdy po lesie, na dłuższe wycieczki a także na wypady w góry

Z tego co opisałeś raczej potrzebujesz jakieś lekkie cross country, nie pół enduro :)

Znalazłeś gdzieś nowego Remedy 8 za 12 000? Gdzie?

Odnośnik do komentarza

Witam planuje kupić rower do downhill/enduro. planowałem wydać ok 3000zł, jednak ktoś mi napisał że jest to zdecydowanie mało. Więc ile powinienem wydać na dobry (używany) rower do dh/enduro jak na sam początek dla początkującego? Na co przy zakupie powinienem patrzeć używanego roweru? Nie chciał bym wydawać jakieś 7000-10000zł. Jakie byście polecili rowery do tego typu sportu. Chcę żeby rower był łatwo dostępny jako używany, rama min.17-18, koła najlepiej 27-29 cali i tylne biegi. 

Odnośnik do komentarza
Marek Horoś
59 minut temu, Sziva napisał:

Co rozumiesz przez downhill i enduro? Czyli co dokładnie chcesz na tym rowerze robić?

Mam wrażenie, że to kolejny młody człowiek oglądający youtuberów z miejskiego DH. 

@DeadPool zapewne po głowie chodzą Ci jakieś skoki przez schody, skakanie z murków itd. itp. jak np. robi to "Petarda". Nie wiem nie określiłeś się do czego chcesz używać rowerka.

Rower enduro jest bardziej na trasy, pokonywanie hopków, nierównych odcinków, jazda po singlach z korzeniami. Zawieszenie jak i geometria ram troszkę się różnią. W DH np. masz większy amorek z przodu. Za 3 tysiące złotych można kupić powiedzmy te rowery do wygłupów na mieście na ramach sztywnych. Czyli z przodu zapewne amorek 160mm i sztywny tył. 

Przykład ramy Norco Rampage/ NS Surge 2010. Te są warte uwagi. Co do pełnego fulla. Pewnie się znajdą ale albo rodzynek co mało prawdopodobne, albo padlina do wymiany osprzęt albo i damper i amorek. Loteria trochę. Nie wiem zgaduje, że chcesz skakać sobie, po za tym gdzieś wątek był już poruszany korzystaj z szukajki.

 

Jeśli szukasz takiego powiedzmy fulla do jazdy po singlach i lesie tutaj masz propozycje: https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-560s-275-id_8379043.html

Ale broń boże na tym btwinie skakać ze schodów czy innych takich. Co najwyżej myśle delikatne hopki na singlach. Czekam aż rozwiniesz o co Ci chodzi bo szkoda się produkować na daremno. 

@SpiderMAN nie usuwaj chłopakowi od razu posta jak tamtego może jeszcze go naprostujemy :D

Edytowane przez Marek Horoś
Odnośnik do komentarza

Używka to minimum 5 tys. Nie masz tyle zapomnij, że cokolwiek sensownego poskładasz lub kupisz.

Nie upieraj się, że wiesz lepiej co z czym bo ktoś coś... Jajko mądrzejsze od kury? Ta 😐

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

W tym dziale obowiązują te zasady...

Przeniosłem post, bo to mało konkretne i niesprecyzowane pytanie, które się tutaj nie kwalifikuje...

1 godzinę temu, DeadPool napisał:

Na co przy zakupie powinienem patrzeć używanego roweru? Nie chciał bym wydawać jakieś 7000-10000zł. Jakie byście polecili rowery do tego typu sportu. Chcę żeby rower był łatwo dostępny jako używany, rama min.17-18, koła najlepiej 27-29 cali i tylne biegi. 

Kupując rower używany trzeba mieć sporo wiedzy...

Musisz ocenić stan ramy, obejrzeć ją dokładnie pod kątem pęknięć, przyda się ocena stanu amortyzatora i dampera, pod kątem zużycia, wycieków i.t.p.

Osprzęt się zużywa, ale żeby nie mieć konieczności od strzała kupowania całego napędu, hamulców dobrze też się na tym znać.

Odnośnik do komentarza
Marek Horoś
57 minut temu, PrzeLuka napisał:

 

Nie upieraj się, że wiesz lepiej co z czym bo ktoś coś... Jajko mądrzejsze od kury? Ta 😐

Nie rozumiem tego fragmentu :D 

 

Odnośnik do komentarza

@Marek Horoś trochę zamieszałem ale chodziło o to aby autor wątku nie wychodził z założenia, że wie lepiej bo gdzieś coś usłyszał. Nie wie nic i to widać. "Tylne biegi" odrobine kumaty kolarz nie używa takich określeń.

Odnośnik do komentarza
Marek Horoś
2 minuty temu, PrzeLuka napisał:

@Marek Horoś trochę zamieszałem ale chodziło o to aby autor wątku nie wychodził z założenia, że wie lepiej bo gdzieś coś usłyszał. Nie wie nic i to widać. "Tylne biegi" odrobine kumaty kolarz nie używa takich określeń.

A no to wyjaśniłeś :D bo nie zrozumiałem totalnie o co kaman :D 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Marek Horoś napisał:

Ale broń boże na tym btwinie skakać ze schodów czy innych takich.

 

1 minutę temu, DeadPool napisał:

Ok dzięki ale jeszcze mam jedną sprawę. Bo znalazłem na olx rower rockrider fr6 evo jest on dobry czy nie.

Jedyny Rockrider który nadaje się do skakania i latania to Drowp 9.

 

20 minut temu, piter614 napisał:

Jeżeli typowo do DH proponuję kupić rower typu BIG Hit
https://www.olx.pl/oferta/rower-dh-specialized-big-hit-1-CID767-IDwy3Wb.html

Ale może nie koniecznie ten z linku, opis szczątkowy "na odpi... na daj mi spokój".

Odnośnik do komentarza
Marek Horoś

 

Czy ktoś korzysta w ogóle z szukajki? Może ją usuńmy bo tylko miejsce na stronie zabiera. Młody tematów multum na temat tanich fullów do 3/4k. Każdy orze to samo. Albo dobry sztywniak z amorem 160mm. Albo rodzynek z olx( choć zazwyczaj ludzie sprzedają bo są już zajechane) albo fulle od b'twin z którymi nie poszalejesz bardzo i nie poskaczesz. Do jazdy po singlach ok.

 

Edytowane przez Marek Horoś
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, DeadPool napisał:

Ok dzięki ale jeszcze mam jedną sprawę. Bo znalazłem na olx rower rockrider fr6 evo jest on dobry czy nie.

Było o nim już na forum...

Odnośnik do komentarza

Poszukaj jeszcze NS Soda. Nie mniej jednak własnym nie wprawnym okiem nie będziesz w stanie ocenić stanu roweru używanego. Kupowanie używki bez oględzin to loteria.

Odnośnik do komentarza

Witam stoję przed wyborem nowego rowera do enduro i mini hopek 😁  zastanawiam się między Dartmoor blackbird pro 27,5 a Ns bike snabb 2 160. Do darta mnie przyciąga amortyzacja oraz osprzęt a do ns bike ramą wygląd tej ramy i cena bo mogę go mieć taniej. 

Za darta muszę dać 11 250 zl

za Ns bike 9 720 zl

bardzo was proszę o pomoc wyborze

Odnośnik do komentarza

Geo bardzo podobne, osprzęt na korzyść darta, no ale też cena wyższa. W takiej cenie możesz mieć np. YT capre. Czy musi być koniecznie jeden z tych dwóch?

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza

Tak akurat musi być dart lub ns bo na to mam zniżki :( na darta jest mały procent bo 10 a na ns 19%

tylko znowu ta amortyzacja... yaris to chyba nie jest jakiś spoko amorek w tym przedziale 

Odnośnik do komentarza
Kacperdestroyer

Witam, niedawno oglądałem wiele rowerów enduro/trail i moją uwagę przykuł rower cube: 

https://bikepark24.pl/Rower-gorski-full-mtb-Cube-Stereo-140-HPC-Race-27.5-bluegrey-n-red-2020.html

(140HPC Race). Ktoś może mi doradzić i powiedzieć czy jest dobry na trasy głównie w lesie, ścieżki, bez jakiś większych skoków. Z pozoru wydaje się dobrym wyborem dla mnie, ponieważ waga wynosi trochę ponad 13kg(raczej nie będzie zamulał).

Poproszę o małą poradę.

Odnośnik do komentarza

Witam, 

Planuje w tym roku spróbować swoich sił na rowerze typu trial, budżet maksymalny jaki jestem w stanie przeznaczyć to 11 tyś zł. Wstępnie szukam rowerów z cena katalogową w okolicy  12 500zł, liczę ze uda mi sie dorwać rabat w okolicy 12-15% jak to było przy kupnie poprzedniego roweru. 

Po tygodniu przeglądania katalogów wszystkich producentów na czele stawki wysunął się Scott Genius 950 2020 - nie jestem za bardzo obeznany jeżeli chodzi o amortyzacje w tego typu rowerach w tym przedziale cenowym dlatego też prosiłbym o wypowiedzi szczególnie pod tym kątem. Na ogromny plus z mojej strony system regulacji zawieszenia (przód+tył) z jednej manetki. 
Napęd to chyba standard w tej półce cenowej, hamulce Shimano MT420 - nie widziałem aby ludzie na nie narzekali ale mogło mi coś umknąć (dodam że ważę blisko 100kg).
Koła/kierownica/sztyce - cieżko ocenić ze względu na produkcje własną, jeżeli ktos moze sie wypowiedzieć na temat tych podzespołów nawet z innych modeli to będę wdzięczny. 
https://www.scott.pl/produkt/1045/6505/Rower-Genius-950/

Kolejny rower który przykuł moją uwagę to Canyon Spectral Al 6.0 https://www.canyon.com/pl-pl/mountain-bikes/trail-bikes/spectral/spectral-al-6.0/2230.html?dwvar_2230_pv_rahmenfarbe=RD#!accordions=1_0 
Osprzęt wydaje się być o klasę wyżej, przede wszystkim koła DT Swiss M1900, hamulce SLX. Największa bolączka na ten moment to brak blokady z manetki.

Zastawiam się jeszcze jak wypada według Was trek: https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-szlakowe/fuel-ex/fuel-ex-7/p/29456/?colorCode=black_orange
Według testu który widziałem gdzieś na zagranicznym portalu wypadł on najlepiej w teście "budżetowych" triali na 2019 (zdaje się był  to model wyższy EX8) 

Tak jak pisałem wyżej nie znam się totalnie na amortyzacji, na ten moment jestem najbardziej przekonany do Scotta jednak moge sie mylic. 

Pozdrawiam. 

 

Edytowane przez damian8178
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...