paksior

SPD - dłuższe osie

Rekomendowane odpowiedzi

paksior

Cześć,

pierwszy post na forum więc dzień dobry wszystkim. 

Mam dość nietypową budowę ramy i niestety tylne widełki są dość szerokie. Powoduje to niestety ocieranie butami o ramę (piętami). Przesunięcie bloku nie wchodzi w grę, gdyż ustawienie ich jest najbardziej optymalne dla stopy w moim przypadku (niestety nie dla ramy ;) ). Aktualnie jeżdzę na 540stkach ale dość mocno muszę odginać pięty do zewnątrz. Czy orientujecie się może czy jakieś padały mają oś dłuższa o jakies 5mm nawet do 1cm niż 540ski bądź oś krótszą o podobne wartości (bardziej 1cm) . Pierwsza opcja byłaby najlepsza. Jeżeli chodzi o drugą, dołożyłbym dystanse do pedałów i tym samym wyszedł tak jak w pierwszym przypadku (dystanse ma 2cm). Próbowałem 540 z dystansem ale wyglądam jak na koniu i stopy są strasznie szeroko. Jeżeli macie jakieś inne pomysły to również za każdą radę będzie ogromnie wdzięczny. 

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Piotr78
paksior

Bardzo dziekuje. Te pierwsze już posiadam i przy 2cm niestety jest za szeroko. Co do tych ostatnich musze wszystko pomierzyć czy bedzie pasowac ale tak mysle, ze przy 540 potrzebowalbym zniwelowac dystans o ten 1cm. Niemniej jednak sprawdze :)

Druga opcja to może jednak ktos slyszal o pedalach z delikatnie dluzsza ośką od 540stek. To byłoby najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mataman

Ktoś tu chyba kupił rometa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
paksior

No nic. Pozostaje mi jeździć na tych dystansach. Jest może delikatnie szeroko ale wygoda ułożenia stóp na dłuższych trasach jest bezcenna :) Może uda mi się kiedyś ogarnąć temat z zamówieniem samych osiek (na zamówienie) do spd'ków i tym załatwie ten problem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi