avertos

[Wyczerpany] Maxxis Minion DHF oraz DHR 2 - "mlekowanko" - pytania co i jak

Rekomendowane odpowiedzi

SpiderMAN
1 minutę temu, avertos napisał:

no dobra ale przynajmniej mam dobrą pompke podręczna, to musisz przyznac

dętkę tez bede wozil a czyms musze napompowac (od tego mam ta pompke)

Innej drogi po zsunięciu opony tubeless z obręczy w terenie nie ma, nie ma co kombinować, bo tak małą pompką nie uda się uszczelnić rantów, ciężko jest to zrobić podłogową pompką jak się nie ma wprawy, a co dopiero taką pompeczką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
avertos
Napisano (edytowane)

kuźwa to co niepotrzebnie kupilem tą pompke?!, oszalec mozna juz z wami :/ 
kazaliscie kupic pompke bo na trasie jak sie dziura zrobi to trzeba dopompowac, to tez zrobilem

Edytowane przez avertos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maku1977

Nikt napewno nic Ci nie kazał tylko ktoś napewno pomógł Ci w dokonaniu wyboru a to tu było najtrudniejsze..,.,,

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Pompka do napompowania detki, którą zabierasz na wszelki wypadek w teren. Co tu jest niezrozumiałe?

To jest jakies wariactwo. Sory ale ja wysiadam.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maku1977

Pompką taką małą to dopimpujesz koło ale nie w skrajnych przypadkach jak Ci opona się zsunie. A na marginesie to nie wiem po co Ci ten system bezdętkowy jak i tak chcesz mieć 2.1 ciśnienie

Ty naprawdę wszystko chcesz wozić ze sobą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
avertos
Napisano (edytowane)

No ktos tu hejtuje mój zakup i mowi ze taka małą pompką to nie napomuje i tak opony zmlekowanej.. eh

ja glownie chca ta pompke miec by moc sobie manipulowac cisnieniem, na wjazdy/miasto 3 bary, a na las np 2 bara czy tam mniej(nigdy nie obnizalem wiec nie wiem ile trzeba), a potem po skonczonym zjeździe dopompować na 3 bary spowrotem.

Czyli ta pompka nie spelni tego zadania?

No i w razie co jakby dziura powstala to tez by napompowac dętkę bądź jak sie uda to opone z mlekiem..

PS. ile zestaw do nowego "mlekowania" kosztuje?

3 minuty temu, maku1977 napisał:

A na marginesie to niewiem po co Ci ten system bezdętkowy jak i tak chcesz mieć 2.1 ciśnienie

Ty naprawdę wszystko chcesz wozić ze sobą?

a co za roznica ile mam cisnienia? wazne ze na rowerze lepiej sie jezdzi + lżejszy jest...

a pytaniem"Ty naprawdę wszystko chcesz wozić ze sobą?" to mnie  rozwaliles :P to sami mi pisaliscie ze na trase trzeba wozic detki, pompke i zesrtaw naprawczy, to ja juz nie wiem co tu sie dzieje i o co Ci chodzi :S 

Edytowane przez avertos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maku1977

Jazdy 1h a procedury przygotowawczo zakończeniowe 2h :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
avertos
Teraz, maku1977 napisał:

Jazdy 1h a procedury przygotowawczo zakończeniowe 2h :)

Mylisz się :)
Po prostu nie chce zalowac zadnego zakupu wiec kto pyta nie bladzi.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
3 minuty temu, avertos napisał:

ja glownie chca ta pompke miec by moc sobie manipulowac cisnieniem, na wjazdy/miasto 3 bary, a na las np 2 bara czy tam mniej, a potem po skonczonym zjeździe dopompować na 3 bary spowrotem.

I do tego celu ta pompka Ci spokojnie wystarczy. 

@maku1977 opisał skrajny przypadek, którego nie rozwiąże się w terenie bez kompresora. Opona nie zsuwa się co wyjazd - może nigdy nawet to nie nastąpić. Dlaczego kolega zaczął to tutaj rozważać? To pytanie do niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
8 minut temu, avertos napisał:

No ktos tu hejtuje mój zakup i mowi ze taka małą pompką to nie napomuje i tak opony zmlekowanej.. eh

ja glownie chca ta pompke miec by moc sobie manipulowac cisnieniem, na wjazdy/miasto 3 bary, a na las np 2 bara czy tam mniej, a potem po skonczonym zjeździe dopompować na 3 bary spowrotem.

No i w razie co jakby dziura powstala to tez by napompowac dętkę bądź jak sie uda to opone z mlekiem..

Nie czytasz ze zrozumieniem, wyciągasz pochopne wnioski, co zaczyna mnie powoli drażnić...

Ja nie hejtuję Twojego zakupu, wyrażam tylko opinię, która bazuje na moim doświadczeniu.

Nie napompujesz od zera, a nie że nie dopompujesz, jeśli powietrze jeszcze będzie i ranty opony będą trzymać się na obręczy to dopompujesz koło tubeless.

Jak się zsunie to z bezdętką nic nie zrobisz taką małą pompką, napiszę to jeszcze raz! Wylewasz mleko, ściągasz wentyl tubeless, zakładasz dętkę, oponę i pompujesz.

Ponowne uszczelnienie zrobisz na spokojnie w domu, jeśli nie rozwaliłeś boku opony.

Do korygowania ciśnienia, jak najbardziej będzie ok, dokup manometr taki jak radzi @Sziva, to będzie pełen zestaw.

Wentylki porządne rozbieralne od 45-70zł komplet, mleko zależy od ilości i jakości, liczmy około 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
avertos
Napisano (edytowane)

Ok rozumiem, przepraszam, jestem troche roztrzepany i wszystkim sie martwie, nie lubie tez jak ktos mnie dobija, bo i tak juz mam niska wartosc, stad kazdy moj wybor musi byc przemyslany i oceniony na pozytywny.

Co do zestawu mlekowanego, nie sadzilem ze jest to koszt około 200zł, jak wiec rozwale opone z mlekiem to wrócę do detek, nie bede przeciez placil by miec to w wiekszosci na miasto. (teraz mi nic nie mowili o platnosci za to o dziwo)

Oby mozna bylo potem przejsc z opon zamlekowanych na opony z dętką, kurde

Edytowane przez avertos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
1 minutę temu, avertos napisał:

Oby mozna bylo potem przejsc z opon zamlekowanych na opony z dętką, kurde

Można bez problemu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
avertos
Napisano (edytowane)

Gdybym wiedzial ze musze placic za to 200zł + pewnie usluga to nigdy bym sie tego nie podjął szczególnie jak wykorzystuje ten rower na tą chwile.

Teraz juz rozumiem czemu odradzaliście.

Mimo wszystko jak dają za darmo (giant dał w zestawie zestaw mlekowy) + sklep nic nie mowil o oplacie to mysle ze i tak dobrze zrobilem, bede wiec uwazal na miescie by nie przedziurawic opony, 2,5+ bara bedzie ok?

A na lasy wykorzystam wtedy potencjal tego roweru tzn tubeless

i tyle

na miasto rower bedzie lzejszy wiec bedzie si elepiej nim woziło :P

Edytowane przez avertos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
5 minut temu, avertos napisał:

o do zestawu mlekowanego, nie sadzilem ze jest to koszt około 200zł, jak wiec rozwale opone z mlekiem to wrócę do detek, nie bede przeciez placil by miec to w wiekszosci na miasto. (teraz mi nic nie mowili o platnosci za to o dziwo)

Jak rozwalisz oponę, to kupisz nową, założysz, wlejesz mleko, doszczelnisz pompując i tyle.

Butelka mleczka uszczelniającego wystarczy na kilka zestawów bezdętek, zależy od tego jakiej pojemności kupisz...

Tak na marginesie trochę mnie dziwi, to że Ciebie dziwi cena 200zł, jak wydałeś znacznie więcej na Trance 2 29er... :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maku1977
23 minuty temu, avertos napisał:

ja glownie chca ta pompke miec by moc sobie manipulowac cisnieniem, na wjazdy/miasto 3 bary, a na las np 2 bara czy tam mniej(nigdy nie obnizalem wiec nie wiem ile trzeba), a potem po skonczonym zjeździe dopompować na 3 bary spowrotem.

a co za roznica ile mam cisnienia? wazne ze na rowerze lepiej sie jezdzi + lżejszy jest...

a pytaniem"Ty naprawdę wszystko chcesz wozić ze sobą?" to mnie  rozwaliles :P to sami mi pisaliscie ze na trase trzeba wozic detki, pompke i zesrtaw naprawczy, to ja juz nie wiem co tu sie dzieje i o co Ci chodzi :S 

Nie zrozumiałeś mnie, nie krytykuje tego że chcesz wozić pompkę, dętkę itd. Tylko czytam Twoje posty i z tego co widze to uzbierały się już z dwie torby turystyczne ekwipunku który na wszelki wypadek chcesz wziąć. A tak naprawdę jeżdzisz po mieście bo sam kiedyś pisałeś w jednym z postów że wokół ciebie nie ma gdzie jeździć, wiec się zastanów co piszesz.

Ja też jestem początkującym rowerzystą, i  tak jak napisałeś jeżdżę karbonowym scottem sparkiem za 2 tysiące, może masz racje, ale ja jeżdżę , dziennie co najmniej 3 godziny, i nie po mieście, a mam przy sobie dwa naboje, kawałek sznurka dwa imbusy i t25, i kilka opasek zaciskowych. PS. Gąbki i środków czystości nie zabieram. Wiec, wsiądź w końcu na tego twojego niebieskiego glancusia , zacznij jeździć, a zobaczysz czego potrzebujesz sam. A dopiero o poważne tematy pytaj tych ludzi którym teraz zawracasz głowę niebieską pompką.....

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
5 minut temu, avertos napisał:

Mimo wszystko jak dają za darmo (giant dał w zestawie zestaw mlekowy) to mysle ze i tak dobrze zrobilem, bede wiec uwazal na miescie by nie przedziurawic opony, 2,5+ bara bedzie ok?

Jeśli już to zestaw tubeless (skłądający się z mleczka, wentyli tubeless i czasami opasek na obręcze, bądź innego rodzaju taśmy uszczelniającej)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
avertos
1 minutę temu, SpiderMAN napisał:

Jak rozwalisz oponę, to kupisz nową, założysz, wlejesz mleko, doszczelnisz pompując i tyle.

Butelka mleczka uszczelniającego wystarczy na kilka zestawów bezdętek, zależy od tego jakiej pojemności kupisz...

Tak na marginesie trochę mnie dziwi, to że Ciebie dziwi cena 200zł, jak wydałeś znacznie więcej na Trance 2 29er... :P

to nie jest takie łatwe :P
Bo jak rozwale opone to wtedy pojawią się w głowie następujące pytania:
-czy kupic taką samą nową opone czy inna? a jezeli inna to dlaczego?
-zreszta jak rozwale  opone to nie dojade do domu (chyba ze z detką włożona do srodka - da się tak?)
-mleko by je wlac musze je skądś mieć (giant dał tylko buteleczke małą taką hmm 100ml moze czyli na styk).

3 minuty temu, maku1977 napisał:

Nie zrozumiałeś mnie, nie krytykuje tego że chcesz wozić pompkę, dętkę itd. Tylko czytam Twoje posty i z tego co widze to uzbierały się już z dwie torby turystyczne ekwipunku który na wszelki wypadek chcesz wziąć. A tak naprawdę jeżdzisz po mieście bo sam kiedyś pisałeś w jednym z postów że wokół ciebie nie ma gdzie jeździć, wiec się zastanów co piszesz.

Ja też jestem początkującym rowerzystą, i  tak jak napisałeś jeżdżę karbonowym scottem spadkiem za 2 tysiące, może masz racje, ale ja jeżdżę , dziennie conajmniej 3 godziny, i nie po miście, a mam przy sobie dwa naboje, kawałek sznurka dwa impulsy i t25, i kilka opasek zaciskowych. PS. Gąbki i środków czystości nie zabieram. Wiec, wsiądź wkońcu na tego twojego niebieskiego glancusia , zacznij jeżdzić, a zobaczysz czego potrzebujesz sam. A dopiero o poważne tematy pytaj tych ludzi którym teraz zawracasz głowę niebieską pompką.....

Ale przeciez ja to pisze o zabieraniu to na prawdziwy las, ścieżki a nie do miasta oO 
Chce sie przygotowac a nie ze wezme ten rower, pojade i siara bedzie bo na szczycie zlapie flaka i nie bede mogl zjechac -> to wtedy chce miec przy sobie zestaw, do pracy jak bede nim jezdzil to takie rzeczy leza sobie w koszyku i czekaja az wybiore sie na lesne rejony

nigdzie nie pisalem ze bede ze soba wozil gąbki i środki czyszczące czy smary, sam sobie to domowiles bo odbierasz mnie za swira, ale spoko przyzwyczailem sie juz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN

Uwielbiam czarnowidzów. Tyle w tym temacie, moja cierpliwość została wyczerpana.

To już dla nas za dużo.

Temat wyczerpany. Zamykam.

• Lubię to! 3
  • Dziękuję! 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.