avertos

Lokalizator przed kradzieżą! Notione

Rekomendowane odpowiedzi

avertos
Napisano (edytowane)

Co myślicie o takim sprzęcie?

https://notione.com/sklep/lokalizator-roweru

Tylko 99zł a w razie jakby nasze porządne zapięcie typu Ulock zostało rozwalone to w razie co można zobaczyć gdzie jest nasz rower...

Jedynie co mnie zastanawia to ten bluetooth, który ma zasięg przeciez 10m, jak jestem w miejscu pracy i zostawie rower w odleglosci 50m to w jaki sposob bede widzial swój rower?
Niestety mój telefon lg g6 nie wspiera low energy bluetooth, wciaz bedzie to dzialalo?

Ktos wyjasni jak to dziala gdy jestem na sporej odleglosci od roweru?

Cytat

Urządzenie notiOne wysyła sygnał, który następnie odbierany jest przez telefony z zainstalowaną aplikacją notiOne oraz innymi aplikacjami współpracującymi z systemem, które znalazły się
w promieniu do 90m od urządzenia.

Gdy taki telefon wyłapie sygnał z lokalizatora, ustala jego lokalizację na podstawie własnego GPS, a następnie informację o lokalizacji wysyła na telefon Odbiorcy.

Dzieje się to wszystko w sposób automatyczny i pozwala na namierzanie zguby nie tylko w pobliżu, ale i na bardzo dalekie odległości.

Niby do 90m ale potem pisza ze nawet na koncu polsku mozna to znaleźć, nie kumam..

Edytowane przez avertos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek

Wydaje mi się, że to taka trochę życzeniowa opcja. BT4.0 nie ma zasięgu 90m, przynajmniej nie w realnych warunkach. Jakby zamknąć to w labie, w radiowo czystym środowisku z bardzo czułymi radiami, to pewnie 90m by pokazało (ten sam problem jest z zasięgiem promienników IR w CCTV - w labie można wiele). Ten zasięg "z drugiego końca Polski" to też raczej w oparciu, że dużo ludzi ma telefonu z zawsze włączonym BT i jak się trafi taki, który będzie miał akurat odpaloną apke i będzie w zasięgu tego nadajnika, to się połapie i wyśle info do serwera, że rower jest w zasięgu. Niestety nie masz pewności, że w kraju jest faktycznie ten "milion" użytkowników tej apki, że mają apke zawsze odpaloną i czuwającą (tj. telefon jej nie uśpił) i że są równomiernie rozmieszczeni po całym kraju.

Jak dla mnie, słaby pomysł.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
avertos
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Eddek napisał:

Jak dla mnie, słaby pomysł.

Z uwagi że mam rower który potrzebuje dłuższego zabezpieczenia by objąć rame + przednie koło to wziąłem więc
https://www.centrumrowerowe.pl/zapiecie-u-lock-onguard-brute-ls-8000-pd16107/
Myslalem o 8001 ale moze sie okazac za małe.
Będzie ok?

+ mała kłodka 20g na hamulec tarczowy jako element zaskoczenia 

Edytowane przez avertos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek

Nie wiem :)

Ja używam grubszego łańcucha, ale rower zostaje bez opieki w zasadzie wyłącznie jak jestem u rodziców, gdzie jest przypięty pod klatka i czujnym okiem "osiedlowego monitoringu" ;) albo pod sklepem, jak muszę wskoczyć na chwilę albo dwie. Od zabezpieczeń rowerowych ekspertem nie jestem, ale możemy pogadać o CCTV i SSWiN :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mareq

To dobrze wiesz, że żadne CCTV ani SSWiN nie są skuteczne tak jakby się myślało :) . Daje to tylko złudne poczucie bezpieczeństwa i zniżki w ubezpieczeniach. Sam też siedzę w branży od ćwierć wieku.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek
3 minuty temu, mareq napisał:

To dobrze wiesz, że żadne CCTV ani SSWiN nie są skuteczne tak jakby się myślało :)

Ale ja nie pisałem nic o skuteczności, ino, że możemy o tym pogadać :D

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Red
Napisano (edytowane)

Jeśli już się interesować lokalizatorem to czymś takim jak Spybike Tracker, który wysyła SMS z lokalizacją roweru. Nie jest to do końca skutecznie ale ja swój rower znalazłem. 

Edytowane przez Red

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
avertos
W dniu 5.06.2019 o 15:47, Red napisał:

Jeśli już się interesować lokalizatorem to czymś takim jak Spybike Tracker, który wysyła SMS z lokalizacją roweru. Nie jest to do końca skutecznie ale ja swój rower znalazłem. 

Czemu nie jest to do końca skuteczne? Rozważam kupno tego lokalizatora, rozumiem ze wymieniam tą tube z ta moją co mam? Fajny bajer!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Red

Według instrukcji należy gwiazdkę wbić w głąb rury sterowej a lokalizator wkręcić w miejsce kapsla sterów. Zwyczajnie montujeż tego do taperowanej rury sterowej to rękodzieło. Ja instalowałem wkręcając do podkładki z gwintem co wymagało usunięcia gwiazdki z rury sterowej. Może @SzajBajk by się temu przyjrzał i poruszył temat w jednym z nagrań? Chyba nie ma jeszcze nic o zabezpieczeniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi