b0b3k

Kapa dźwigni tiagra 4700

Rekomendowane odpowiedzi

b0b3k

Cześć, czy ktoś się orientuje gdzie mogę kupić kape do tiagra 4700 prawa? Interesuje mnie polskie źródło, nie chce płacić za przesyłkę z zagranicy.  Chyba że ktoś z Was ma na sprzedanie.  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR
33 minuty temu, b0b3k napisał:

Interesuje mnie polskie źródło

Nierealny temat.

Y02L98030

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
b0b3k
15 godzin temu, SzpiceR napisał:

Nierealny temat.

Y02L98030

Potwierdzam niestety, napisałem do kilku większych sklepów w polsce z zapytanie o kape i niestety nie są w stanie zamówić mi tego.

Kupiłem na ebayu, z przesyłka niecałe 12 dolarów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
b0b3k

Tak się zastanawiam, jak to możliwe że w ogóle ta kapa mi wypadła podczas jazdy? Na jakiej zasadzie to się trzyma? na wcisk?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR
Napisano (edytowane)

Jest przykrecona malutkim wkretem czy tam dwoma (u mnie w 105 jest dwa) 

Edytowane przez SzpiceR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maszkara72

Tylko dlaczego kapy do innych dźwigni szosowych są,a do tiagry 4700 nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
artazy

Poszukaj może zamienników na ali

Widzę że się spóźniłem . Nie zauważyłem że już kupiłeś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tiagra1981

Do klamkomanetek Tiagra 4700 pasuje kapa gumowa jak i plastikowa 105 5800 gdyż mają identyczny korpus. W związku z tym śmiało można sięgać po części zamienne ze 105 5800. Chyba, że komuś przeszkadza logo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CocoLoco

Cześć! Ta kompatybilność kapy z Tiagry 4700 i 105 5800 to pewna sprawa? W serwisie nie umieli mi tego potwierdzić a jak patrzę na kapę Tiagry i foty tej że 105 to mam wątpliwości czy to ten sam kształt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tiagra1981

Tak. To jest w 100% ten sam kształt korpusu. Zarówno kapa plastikowa jak i gumowe są identyczne !!! Mało tego. Zarówno  105 5800 jak i Tiagra 4700 mają ten sam korpus co Ultegra 6800. Użytkuje klamkomanetki Tiagra 4700, z kapą plastikową 105 5800 i zapasowe, gumowe kapy, które są do 105 5800, Ultegra 6800 i wszystko pasuje idealnie !!!

Masz link, który jest dowodem, że klamkomanetki 4700, 5800 i 6800 dzielą ten sam korpus.https://www.sportosito.pl/gumy-shimano-klamkomanetek-ultegra-105-st-6800-st-5800-st-4700-p-4077.html

Edytowane przez tiagra1981

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CocoLoco

Ostatecznie kupiłem do Tiagry na .... Aliexpress 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tiagra1981

Ja kapy kupiłem na Allegro ze 105 5800 po 32pln bo oprócz tego, że pasują to dodatkowo przykręca sie je na 2 śrubki, przez co trzymają się lepiej korpusu, niż kapy 4700 które, są przykręcane 1 śrubką. A co za tym idzie, otwór montażowy kapy 4700 ma tendencje do pękania jak było w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maszkara72

Mam pytanko?Czy wymieniając kapę trzeba rozmontować całą klamkomanetkę,czy jest łatwiejszy sposób?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR
34 minuty temu, maszkara72 napisał:

Mam pytanko?Czy wymieniając kapę trzeba rozmontować całą klamkomanetkę,czy jest łatwiejszy sposób?

Nic nie rozbierasz. Wystarczy rozpiąć hamulec, nacisnąć klamkę i masz dostęp do śrub. Odkręcasz, zdejmujesz, wkładasz nową i przykręcasz. Przynajmniej w 5800

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maszkara72

,,Nic nie rozbierasz. Wystarczy rozpiąć hamulec, nacisnąć klamkę i masz dostęp do śrub. Odkręcasz, zdejmujesz, wkładasz nową i przykręcasz. Przynajmniej w 5800"

Wielkie dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi