Skocz do zawartości

Indiana - wszystko o rowerach tej marki.


kamils.
Przejdź do rozwiązania Rozwiązany przez SzajBajk,

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.07.2019 o 16:23, wi5nia napisał:

Wczoraj zanabyłem ten rower. Wygląda przyzwoicie, przesiadłem się z Meridy Matts 70 kilkunastoletniej, to poezja. Mam 175cm, rama 19 pasuje idealnie.

Ciężko coś więcej napisać póki co...

Czy myślisz że przy 187 cm wzrostu rama 21 będzie ok ? 

Odnośnik do komentarza

Ja mam 186 cm pasuje mi rama 19 i 21 cali sam nie wiem którą wybrać całe życie jeździłem na 19 , tylko że 21 przejechałem się wokół marketu właśnie na idndianie 6.9 na większej ramię rower wygląda już poważnie bo 19 była trochę mała i jeszcze koła 26 :D jeszcze na krossie pierwszej edycji z 2004 roku 

tez planuje zakup modelu 5.9 lub 6.9 . Zastanawiam się czy czekać na jeszcze większe obniżki ? Obecnie 5.9 za 2,3 k oraz 6.9 za 2.6 k i gdyby spadła któraś do 2 tysi to jestem przekonany na zakup :D

rower widziałem , testowałem i mi się podoba 

Edytowane przez pravy1990
Odnośnik do komentarza

Pierwsza jazda Indianką za nami. Po złożeniu roweru zrobiłem regulację zacisków hamulcowych i w drogę. Przejechaliśmy 'wysiłkową' trasę 12.5 km, ze średnią prędkością 24 km/h. W ocenie mojej i kolegów z grupy 40+ rowerek jest mega.

Aha, ważymy 14.3 kg,

 

Edytowane przez maq
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, maq napisał:

Pierwsza jazda Indianką za nami. Po złożeniu roweru zrobiłem regulację zacisków hamulcowych i w drogę. Przejechaliśmy 'wysiłkową' trasę 12.5 km, ze średnią prędkością 24 km/h. W ocenie mojej i kolegów z grupy 40+ rowerek jest mega.

Aha, ważymy 14.3 kg,

 

Ja jeździłem Indiana 6.9 wokół media Expert pierwsze wrażenie jak biegi elegancko wchodzą jak na motorze:D Ogółnie rower mi przypasował a do tego rozbudowane ścieżki rowerowe u mnie w mieście więc od kwietnia/maja poluje na okazyjna cenę modelu 6.9 oraz 5.9,  już jest w dobrej cenie ale jeszcze nie moje progi finansowe. Mam nadzieję że się doczekam i uda mi się kupić ten rower ! Na indianie w zeszłym roku robili ładne przeceny jakoś we wrześniu więc cena 2k+ byłaby wspaniała 

Edytowane przez pravy1990
Odnośnik do komentarza

W sumie, to można zaczekać, ale niemal codziennie sprawdzać, czy rower można kupić online. Jak się to skończy, to będzie już wyłącznie w sklepach, bez możliwości wysyłki. Wtedy trzeba wsiadać w auto i jechać. Będzie to ostatnia chwila, żeby rower kupić. Ja właśnie tak zrobiłem, ale chciałem ramę 19". Może i jeszcze stanieje, jednak obecnie najbliżej mnie taki rower jest w odległości ponad 100 km, a to ponad stówa na paliwo.

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.07.2019 o 16:23, maq napisał:

W sumie, to można zaczekać, ale niemal codziennie sprawdzać, czy rower można kupić online. Jak się to skończy, to będzie już wyłącznie w sklepach, bez możliwości wysyłki. Wtedy trzeba wsiadać w auto i jechać. Będzie to ostatnia chwila, żeby rower kupić. Ja właśnie tak zrobiłem, ale chciałem ramę 19". Może i jeszcze stanieje, jednak obecnie najbliżej mnie taki rower jest w odległości ponad 100 km, a to ponad stówa na paliwo.

Właśnie nabyłem ten rower

Edytowane przez pravy1990
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, maq napisał:

A, już wiem. Tego z drugiej ręki kupiłeś. Sprawdź dokładnie czy wszystko gra. Ciekawe dlaczego ktoś kupił nowy, nie używał i sprzedaje ponad tysiąc taniej?

Tak, z rowerem jest wszystko ok nowy papiery są wszystko opłacone ... Ponoć osoba od której kupuje chce kupić rower z rama karbonowa a Indiana praktycznie nowa z pełnym udokumentowaniem . Tez mnie to trochę zastanawiało , nie powiem ale rozmawialiśmy przed zakupem i rower jest si. 

Sam miałem czekać do końca sezonu ale nadarzyła się okazja ...

Edytowane przez pravy1990
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, pravy1990 napisał:

Tak, z rowerem jest wszystko ok nowy papiery są wszystko opłacone ... Ponoć osoba od której kupuje chce kupić rower z rama karbonowa a Indiana praktycznie nowa z pełnym udokumentowaniem . Tez mnie to trochę zastanawiało , nie powiem ale rozmawialiśmy przed zakupem i rower jest si. 

Sam miałem czekać do końca sezonu ale nadarzyła się okazja ...

No i brawo Jasiu! 🙂

Będzie Pan zadowolony...

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, wi5nia napisał:

No i brawo Jasiu! 🙂

Będzie Pan zadowolony...

Zapewne ! Głównie dlatego że przeskok z 26 er krossa z 2004r , który wiernie służył ale juz nie mam zamiaru w niego inwestować ...

Roweru szukałem od początku roku i w kwietniu trafilem na indiane pulsera 6.9 . Test jazdy był i postanowiłem że go kupię jak będzie w dobrej cenie , tak się stało i to nawet w sezonie ,czego więcej chcieć 🙂

Podeślę więcej zdjęć jak będę już w posiadaniu i powiem jaki ten rowerek w pierwszych dniach jest dla tych co się zastanawiają czy warto nabyć w sumie nic w nim nie trzeba wymieniać jeżeli nie jeździ się wyczynowo :)

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, pravy1990 napisał:

Zapewne ! Głównie dlatego że przeskok z 26 er krossa z 2004r , który wiernie służył ale juz nie mam zamiaru w niego inwestować ...

Roweru szukałem od początku roku i w kwietniu trafilem na indiane pulsera 6.9 . Test jazdy był i postanowiłem że go kupię jak będzie w dobrej cenie , tak się stało i to nawet w sezonie ,czego więcej chcieć 🙂

Podeślę więcej zdjęć jak będę już w posiadaniu i powiem jaki ten rowerek w pierwszych dniach jest dla tych co się zastanawiają czy warto nabyć w sumie nic w nim nie trzeba wymieniać jeżeli nie jeździ się wyczynowo :)

Ja na razie zrobiłem jakieś 200km, póki co w warunkach miejskich (dojazdy do pracy), w przyszłym tygodniu zamierzam zrobić przegląd gwarancyjny.

Jeździ się bez porównania do starej 26 (Merida też z 2004), rower nie wymagał żadnych specjalnych zabiegów, oprócz skręcenia po wyjęciu z pudła. Jedyne co mi trochę przeszkadzało, to kiepskie gumy na kierownicy, ale zawsze można to zmienić (ja założyłem stare rogi i jest git)

Edytowane przez wi5nia
Odnośnik do komentarza

Ja ze swojego też mega zadowolony. Drogi się trzyma jak przyklejony. Na wirażach między drzewami nie obawiam się uślizgu kół. Oczywiście opony też robią dobrą robotę, ale przede wszystkim amortyzator. Muszę u siebie sprawdzić też łańcuch, bo zdaje się któreś ogniwo jest za mocno ściśnięte. Na 9 i 10 przełożeniu słychać lekkie tykanie i czasem przy zmianie przerzutki, potrafi przeskoczyć łańcuch. Poza tym jest idealnie. Ze średnią prędkością po lesie nie schodzę już teraz poniżej 25 km/h :) 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, maq napisał:

Ja ze swojego też mega zadowolony. Drogi się trzyma jak przyklejony. Na wirażach między drzewami nie obawiam się uślizgu kół. Oczywiście opony też robią dobrą robotę, ale przede wszystkim amortyzator. Muszę u siebie sprawdzić też łańcuch, bo zdaje się któreś ogniwo jest za mocno ściśnięte. Na 9 i 10 przełożeniu słychać lekkie tykanie i czasem przy zmianie przerzutki, potrafi przeskoczyć łańcuch. Poza tym jest idealnie. Ze średnią prędkością po lesie nie schodzę już teraz poniżej 25 km/h :) 

Co myślicie o zmianie opon na Continental 2.0 w wersji na każdą nawierzchnie tzn zależy mi aby na asfalt równie dobrze pojechał . . . Opony to chyba double fighter 3, wydają się całkiem fajne i tanie ;D nawierzchnia 30 % góry , teren trudny  , 70% drogi rowerowe asfalt itd 

Ogólnie dla mnie rower to odskocznia od złych uzależnień więc pokładam w nim dużo nadziei :D zawsze kochałem jeździć i to jest coś co naprawdę potrafie u siebie ciężko aby ktoś ze mną rywalizował na trasie górskiej , szlakowej bądź rowerowej prostej przy tym samym rowerze .  Nie jeżdżę zawodowo ale uwielbiam to :D

szkoda tylko że nie mam dużo znajomych z tym hobby . Cóż dla mnie to żadna stratą dam sobie radę sam :D ale dużo bym dał za wypad w góry w parę osób 

Jak ktoś z zachodniopomorskiego blisko mnie to PW może uda się zgarnąć 

 

W poniedziałek powinien być rower sprawdzę , złoże go i od razu jadę w ten sam dzień wyśle foty i dam znać jak chodzi Indiana 6.9 jak pisałem wcześniej...niż się nie mooooge doczekać nowego roweru wiecie niee...

Edytowane przez pravy1990
Odnośnik do komentarza

Jak kogoś będziesz wyprzedzał, to strzel go w ucho. Napewno będziesz miał „team partnera” przez kolejne kilometry
Jak pojeździsz, to sam ocenisz jak się kręcą koła. Ja po pierwszym okresie użytkowania, życzyłbym sobie, żeby na obwodzie koła było mniej gramów. Są momenty, że trudno dziada napędzić. Czasem mnie ktoś wyprzeda na 26”, ale to dla mnie motywacja. Jak się już rozkręci, to leci jak czołg.
Mam jednak za sobą raptem z 500 km, to i nie ma co przesadzać. Jeżdżę jednak codziennie po 12.5 km i cisnę. Średnia prędkość 25 km/h. Większość po leśnych duktach. Dla mnie opony założone przez producenta są wystarczające. Trzyma się drogi.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, maq napisał:

Jak kogoś będziesz wyprzedzał, to strzel go w ucho. Napewno będziesz miał „team partnera” przez kolejne kilometry emoji23.png
Jak pojeździsz, to sam ocenisz jak się kręcą koła. Ja po pierwszym okresie użytkowania, życzyłbym sobie, żeby na obwodzie koła było mniej gramów. Są momenty, że trudno dziada napędzić. Czasem mnie ktoś wyprzeda na 26”, ale to dla mnie motywacja. Jak się już rozkręci, to leci jak czołg.
Mam jednak za sobą raptem z 500 km, to i nie ma co przesadzać. Jeżdżę jednak codziennie po 12.5 km i cisnę. Średnia prędkość 25 km/h. Większość po leśnych duktach. Dla mnie opony założone przez producenta są wystarczające. Trzyma się drogi.

I za to należy się szacunek . Lubi Pan jeździć robi to hobbistycznie , pasja a w tym sport to coś co pomaga w życiu . Nie ważne kto jak szybko jedzie ale jak kochamy to co robimy . 

Rower to tylko narzędzie pasja jest w nas . 

Jeżeli jeździsz codziennie 12,5 km to przysłowiowy Kowalskib tylko pozazdrościć ;D z tego co wiem w nogach uwalnia się najwięcej testosteronu a co za tym idzie jeżeli pominąć siłownia nogi i siła całkiem niezła :D

Spróbuj pojsc na siłownię 3 x w tygodniu jak masz blisko ( i czas )jak masz nogi to połowę sukcesu !!!! Miałem na siłowni 70 latka który ostro ćwiczył i dla mnie facet byl niezniszczalny wzór do naśladowania , podnosił się na drążku 15 razy na plecy ....

Ale sama jazda na rowerze z 3/4 w tyg to wystarczajaco .... Mogę zapytać jakie województwo ? 

np ja mam 15/16 km w jedną stronę nad morze (Mielno ) i taką trasę mam zamiar obrać , później kolebkrzeg ok 44 km jak nabiorą formy  w jedną stronę a może kiedyś na Hel 170 km ale to już z namiotem dentkami pompkom ..może  ktoś się zapisze na wyjazd ze mną ;D?

Chcislnym jeszcze zapytać jak góral się będzie miał odnośnie roweru krosowego ? Teoretyczne różni je koła i rama , tak ?i góral zawsze był we krwi i nie widzę innego roweru :D jak byłem w media Expert zachwalano biegi 2x10 ...teoretycznie jakbyśmy miał 1 x 10 byłoby podobnie tak samo jak 3 x 10 ...czy potrzebne nam 30 biegów ? 

indiana 6.9 ma wszystko by zacząć poważna jazdę na rowerze .... Ale nie zachwalam ! W pierwszym tygodniu zrobię foty , pojeżdżę zdam pierwsze relacje jak się jeździ . To rower marketowy wiem ale cholera duże nadzieje w nim pokładam :D

 

aaaa i ps na 186 kupiłem ramę 19 cal. To tak trochę pomiędzy 21 , wiem gdyż jeździłem na 21 wokol media i Expert i pasowała mi podobnie jak 19 tylko trochę poważniej wyglądałem . Ale ....na 19 jeździłem 8 lat na 21 5 minut ....wybor chyba słuszny 

Na pierwszy rzut oka 21 byłaby dobra , szeroka kierownica trudniej manewrować

Trudniej jak w Krossie z 2004 . Na jazdy górskie zdecydowanie 19 zaś na takie różne to 21 na mój wzrost tak czy inaczej 19 będzie że to nasze uniwersalna rama do wzrostu  187/8 zależnie od długości nogi i przeznaczenia  ! Warto się przymierzyć . Ja leży 186 dobrze mi na 19 i 21 ciężko ocenić gdzie lepiej jak całe życie byłem na 19' :D a 21 pojeździłem 5 min ..przy moim wzroście rama 19 i 21 będą miały swoje plusy i minusy . Ja wybrałem uniwersalna gdyż miałem trudny wybór :D

 

19 .

Edytowane przez pravy1990
Odnośnik do komentarza

Witajcie

Jak wygląda sprawa gwarancji roweru kupionego w mediaexpert? U mnie w okolicy nie ma już Indiany 6.9 z ramą 19 więc rozważam wyjazd do najbliższego miasta gdzie wg strony internetowej jeszcze takie rowery są. I tu mam wątpliwości czy serwis odbywa się w markecie w którym kupiłem czy ogólnie w całym kraju? Jak wygląda sprawa przeglądów gwarancyjnych są one konieczne/płatne? Dzięki za wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, bomilek napisał:

Witajcie

Jak wygląda sprawa gwarancji roweru kupionego w mediaexpert? U mnie w okolicy nie ma już Indiany 6.9 z ramą 19 więc rozważam wyjazd do najbliższego miasta gdzie wg strony internetowej jeszcze takie rowery są. I tu mam wątpliwości czy serwis odbywa się w markecie w którym kupiłem czy ogólnie w całym kraju? Jak wygląda sprawa przeglądów gwarancyjnych są one konieczne/płatne? Dzięki za wszelkie informacje

Tam , gdzie są punkty serwisowe można realizować gwarancję czyli ok 260 punktów w całej Polsce - większość Media Expert posiada taktowne .Dla ułatwienia można wejść na stronę Indiany i na samym dole  strony wpisać swoją miejscowość - wyświetla się najbliższe punkty serwisowe.

Opłata za przegląd po miesiącu jest obowiązkowa aby była gwarancja koszt(obecnie) 49 zł tak samo po roku .

Orientuje się ktoś jak to jest z kurierem DPD ?Paczka pobraniowa przed zaplata chciałbym ją sprawdzić czy nie uszkodzili roweru , nie będzie z tym problemu ?

Odnośnik do komentarza

Witam, czy sądzicie że Indiana nada się również poza rekreacyjną jazdą do okazjonalnego startu w maratonie? Szukam roweru mtb do dynamicznej jazdy po lesie (niziny, centralna Polska), średnie po duktach leśnych na crossie (Lazaro Integral V3 z oponkami terenowymi 2.1 z przodu i 1.75 z tyłu) koło 25-27km/h na dystansach koło 30-50km. Chciałbym jednak spróbować swoich sił w maratonach, nie mając pewności czy mi się to w ogóle spodoba. Z Lazaro jestem zadowolony, jednakże amortyzator w nim zamontowany sprawia że komfort jazdy przy takich prędkościach jest niski. W Indianie można zdjąć podkładki, zamontować mostek na negatyw i powiedzmy, że mamy całkiem fajną dynamiczną geometrie. Zastanawia mnie też, czy poczuję też jakąś dużą różnicę w jeździe na takiej Indianie w stosunku do Lazaro. Czy nie lepiej odłożyć pieniędzy i kupić lżejszy rower xc (np. Rose Count Solo 1)? 

Edytowane przez Counter
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Counter napisał:

Witam, czy sądzicie że Indiana nada się również poza rekreacyjną jazdą do okazjonalnego startu w maratonie? Szukam roweru mtb do dynamicznej jazdy po lesie (niziny, centralna Polska), średnie po duktach leśnych na crossie (Lazaro Integral V3 z oponkami terenowymi 2.1 z przodu i 1.75 z tyłu) koło 25-27km/h na dystansach koło 30-50km. Chciałbym jednak spróbować swoich sił w maratonach, nie mając pewności czy mi się to w ogóle spodoba. Z Lazaro jestem zadowolony, jednakże amortyzator w nim zamontowany sprawia że komfort jazdy przy takich prędkościach jest niski. W Indianie można zdjąć podkładki, zamontować mostek na negatyw i powiedzmy, że mamy całkiem fajną dynamiczną geometrie. Zastanawia mnie też, czy poczuję też jakąś dużą różnicę w jeździe na takiej Indianie w stosunku do Lazaro. Czy nie lepiej odłożyć pieniędzy i kupić lżejszy rower xc (np. Rose Count Solo 1)? 

Ja niezbyt się znam ale  stronę wcześniej pisano że ten rower nada się nawet na maratony . Co do dostępności rowery szybko się rozchodzą nie da się już zamówić online nawet z allegro znikły . Jedyna opcja to zakup stacjonarny ...Jestem ciekaw jaka politykę przyjęto względem indiany 6.9 i dlaczego szybko wyprzedano . Czy będzie niedługo nowy rzut tego modelu czy może już nie będzie dostępny przez jakiś czas ?

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.07.2019 o 08:06, bomilek napisał:

Witajcie

Jak wygląda sprawa gwarancji roweru kupionego w mediaexpert? U mnie w okolicy nie ma już Indiany 6.9 z ramą 19 więc rozważam wyjazd do najbliższego miasta gdzie wg strony internetowej jeszcze takie rowery są. I tu mam wątpliwości czy serwis odbywa się w markecie w którym kupiłem czy ogólnie w całym kraju? Jak wygląda sprawa przeglądów gwarancyjnych są one konieczne/płatne? Dzięki za wszelkie informacje

Dzwoniłem w tej sprawie do ME i dostałem informację, że jeśli w naszym mieście nie ma ich punktu serwisowego, to wystarczy zrobić przegląd w dowolnym serwisie rowerowym, ważne żeby podstemplowali.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...