Radek72

Pomoc w wyborze ramy Trek Domane

Rekomendowane odpowiedzi

Radek72

Witam !

Planuję zakup pierwszego roweru szosowego (dotychczas jeździłem crossowym). Mój wzrost wynosi 175 cm, przekrok 83,5 cm. Wybór padł na Trek Domane Al 5. Rozmiarówka ns stronie internetowej Treka wskazuje jednoznacznie rozmiar ramy 56 (długość górnej rury:  55.4),  przypisany do wzrostu rowerzysty 173-180 cm oraz przekroku 81-85 cm. Natomiast sprzedawca w sklepie stacjonarnym stwierdził że Trek zawyża rozmiarówkę i odpowiednim rozmiarem ramy będzie 54 (długość górnej rury: 54,2). Nie mam możliwości przymiarki opisywanego roweru, odpowiedzi ze sklepów internetowych nie są jednoznaczne. Proszę o wskazówki co do wyboru ramy, może ktoś o podobnym wzoście jeździ takim rowerem lub Trek Emonda, który ma zbliżoną rozmiarówkę. Podaję link do strony wskazującej dopasowanie roweru Domane https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-szosowe/rowery-szosowe-wyczynowe/domane/domane-al/domane-al-5/p/23528/?colorCode=greydark

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
LuQ

Na 100% rozmiar 54. W 56 będziesz bardzooo wyciągnięty i jazda będzie sprawiać ci więcej problemów niż przyjemności. Ja mam 175cm wzrostu i 83 nogę i na Emondzie 54 jeździło mi się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi