Skocz do zawartości

Rama karbonowa - przebarwienia.


Rekomendowane odpowiedzi

Taki oto sobie przeglądam rower do kupienia:

https://allegro.pl/oferta/rower-szosowy-bianchi-oltre-xr2-dura-ace-r-53-7876872619

i tak się zastanawiam, co to są te dziwne odbarwienia na ramie na zdjęciu numer 4 (tylny róg trójkąta, przy haku przerzutki) oraz na zdjęciu 13 (koniec rury górnej, przy sztycy). Coś jakby po naklejce, albo lakier odparzyło, ale czy na pewno? Ne jest to jakiś ślad po łataniu karbonu?

 

 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Łabędź napisał:

Taki oto sobie przeglądam rower do kupienia:

https://allegro.pl/oferta/rower-szosowy-bianchi-oltre-xr2-dura-ace-r-53-7876872619

i tak się zastanawiam, co to są te dziwne odbarwienia na ramie na zdjęciu numer 4 (tylny róg trójkąta, przy haku przerzutki) oraz na zdjęciu 13 (koniec rury górnej, przy sztycy). Coś jakby po naklejce, albo lakier odparzyło, ale czy na pewno? Ne jest to jakiś ślad po łataniu karbonu?

 

 

Dla mnie to wygląda jak nieudolnie naklejona folia ochronna na całym rowerze (powietrze pod folią). Jak popatrzysz to takie przebarwienia są praktycznie wszędzie.

Odnośnik do komentarza

Tak się składa że byłem oglądać ten rower w ten Wtorek. Byłem dość mocno zdecydowany na zakup tego Bianchii, ale jak go zobaczyłem na żywo to zrezygnowałem.

Te wszystkie "przebarwienia" to nic innego jak sploty karbonu pomalowane bezbarwnym lakierem. Jest to widoczne na całej ramie czego nie widać na zdjęciach. Wygląda jakby był cały brudny albo niechlujnie pomazany, dla mnie to malowanie to dramat. Rama jest z 2015r tak wskazuje naklejka.

A tak jeszcze na koniec to radzę dobrze sprawdzić geometrię ramy bo 53 w bianchi jest większe niż u innych producentów zresztą wszystkie włoskie marki tak mają.

Gdybyś miał jakieś pytania co do tego roweru to postaram się odpowiedzieć bo jestem na "świeżo' po oględzinach i jeździe próbnej.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, LuQ napisał:

53 w bianchi jest większe niż u innych producentów zresztą wszystkie włoskie marki tak mają

Tak, jestem tego świadom i sądzę, że lepiej by mi było na ramie 50 niż 53, bardziej to oglądałem jako ciekawostkę, choć gdyby to była perełka, to nie wykluczałbym. ;) Ale skutecznie mnie zniechęciłeś do tego egzemplarza. 

No ale abstrahując od nieudolności malowania - jak się na tym jeździ? Jest faktycznie bajka?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Łabędź napisał:

Tak, jestem tego świadom i sądzę, że lepiej by mi było na ramie 50 niż 53, bardziej to oglądałem jako ciekawostkę, choć gdyby to była perełka, to nie wykluczałbym. ;) Ale skutecznie mnie zniechęciłeś do tego egzemplarza. 

No ale abstrahując od nieudolności malowania - jak się na tym jeździ? Jest faktycznie bajka?

Powiem szczerze że sama jazda również nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia. Ani nie jest super sztywny ani super wygodny. Spodziewałem się czegoś więcej po tak znanej marce.

Odnośnik do komentarza

@LuQ, pozwolę sobie odświeżyć temat. Nawiasem, omawiany rower ciągle nie znalazł nabywcy. ;) Ale nie o tym chciałem. Wspomniałeś, że:

W dniu 10.05.2019 o 10:18, LuQ napisał:

53 w bianchi jest większe niż u innych producentów zresztą wszystkie włoskie marki tak mają.

Jakiego jesteś wzrostu i jaki masz przekrok? No i jak Ci się z Twoimi parametrami wzrostu i długości nogi siedziało na Oltre w rozmiarze 53?

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Łabędź napisał:

@LuQ, pozwolę sobie odświeżyć temat. Nawiasem, omawiany rower ciągle nie znalazł nabywcy. ;) Ale nie o tym chciałem. Wspomniałeś, że:

Jakiego jesteś wzrostu i jaki masz przekrok? No i jak Ci się z Twoimi parametrami wzrostu i długości nogi siedziało na Oltre w rozmiarze 53?

Mam 175cm wzrostu, przekroku już nie pamiętam :D ale coś koło 82-83cm.  Z tego co pamiętam, bo już trochę czasu mineło ,a po drodze przymierzałem się do kilku innych marek całkiem ok. Moim zdaniem to jest idealny rozmiar tak na 170-176cm.

Widzę że zeszli całkiem sporo z ceny :) bo z tego co pamiętam to chcieli za niego 10tyś i nie bardzo chcieli coś opuścić.

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Łabędź napisał:

Zeszli, bo pewnie nie mogą go wypchąć... ;) Mam na oku Bianchi w rozmiarze 53, ale inny egzemplarz, cały w celeste. Ale właśnie w tym rozmiarze. :D 

Gdyby ten był w celeste to pewnie bym go kupił ❤️ niestety to malowanie do mnie zupełnie nie przemawia. Ile masz wzrostu?

Odnośnik do komentarza

Ja osobiscie nigdy bym nie kupił uzywanego roweru. Tym bardziej za takie pieniądze i jezeli jesteś amatorem. Ale oczywiście to moja opinia. Popatrz na gianty propele, najtanszego z wyprzedarzy możesz kupic juz za 6,3k.pzdr

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, tomason napisał:

Ja osobiscie nigdy bym nie kupił uzywanego roweru. Tym bardziej za takie pieniądze i jezeli jesteś amatorem. Ale oczywiście to moja opinia. Popatrz na gianty propele, najtanszego z wyprzedarzy możesz kupic juz za 6,3k.pzdr

Nie lapiesz o co chodzi. Giant to taki volkswagen a bianchi to maserati

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, SzpiceR napisał:

Nie lapiesz o co chodzi. Giant to taki volkswagen a bianchi to maserati

Oczywiście, nie twierdzę ze tak nie jest. Tak jak napisałem to jest moja opinia. Ja jestem poczatkującym kolarzem, tylko rekreacja nic wiecej nie zamierzam ale możes kiedys sobie kupie jakis karbonik endurace. Jeszcze coś, podam taki przykład, co z tego, że ktos ma kolarzowke za 20k a ma 15kg nadwagi. Ja bym go pocisnął jako amator na szosie za 3k. pzdr

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, tomason napisał:

Jeszcze coś, podam taki przykład, co z tego, że ktos ma kolarzowke za 20k a ma 15kg nadwagi. Ja bym go pocisnął jako amator na szosie za 3k. pzdr

No nie wierzę. Ile ty masz lat, że wrzucasz taki tekst "na poziomie". Mogę mieć 15 kg nadwagi i rower za 50 tys. I ch... Ci do tego. A na koniec mógłbyś się zdziwić, że jednak to Ciebie "pocisnęli", mądralo.

A gdybyś nie skumał o co chodzi. Nikt tu nie wypomina nikomu jak drogi rower kupuje, bo jest to kwestia zarówno skomplikowana, jak i delikatna. Tylko trzeba się nad tym chwilkę zastanowić.

Odnośnik do komentarza

Także miałem okazję zobaczyć ten rower, niestety trzeba bacznie zwracać uwagę na rowery z tej firmy ponieważ są często lakierowane odświeżane. Nie ma w tym nic złego o ile jest to zrobione dobrze.

Natomiast w kwestii rozmiaru moje  wymiary do  169cm wzrostu długość nogi w przekroku 79cm i muszę przyznać że moje wrażenia z jazdy Bianchi w rozmiarze 53 są nie zbyt pozytywne  może to kwestia zbyt długiego mostka ale rower sprawia dla mnie wrażenie zbyt długiego przez co rower niezbyt chętnie skręcał. Takie były moje odczucia.

Po próbie zdecydowanie stwierdziłem że dobrze byłoby przejechać się na ramie rozmiar mniejszej - oczywiście mogą to być indywidualne odczucia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...