ByQ94

Piszczące hamulce tarczowe

Rekomendowane odpowiedzi

Krystian1999

Wiem dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Krystian1999

Witam ponownie. Dziś podjąłem się wypalania klocków (wiem że się tak nie robi z żywicą). Po wypaleniu schlodziłem klocki odtłuszczaczem i i wyrownałem powierzchnie bo było pare zadziorów na kantach. Na koniec przeleciałem je papierem ściernym i odtłusciłem tarcze zacisk i klocki. Po sprawdzeniu w domu powiem że ustało piszczenie i siła hamowania jest o wiele lepsza. 

Zobaczę jak będą się sprawowały w terenie. Tylko poczekam na ładniejszą pogode.... :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Krystian1999

Wrocilem z jazdy i hebel ładnie  hamuje tylko piewsze hamowanie trwało trch ddłużej a terazja normalnie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Proces odtuszczania
Ja robię tak małe dwa dni tem rower znajomego tarcza przednia tłusta od oleju, klocki aż się świeciły hamulec zero tylko głośno piszczal
Koło do wanny tarcza umyta zwykłym płynem do naczyń i opłukana woda nie wycieram po prostu wysycha, myje gąbką
Klocki też wyczyscilem gąbką i płynem do naczyń
Potem wypalam 30 sekund nad palnikiem po odsunięcie od ognia aż dym widać
Gdy ostygna papier ścierny na stole i kilkakrotnie szlifuje
Potem klocki przedmuchac z pyłu
Montaż wszystkiego +regulacja i działa pięknie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Oczywiście jak już wypalasz to metaliki :) Ja też swoje metaliki raz na jakiś czas przelatuje papierem wodnym 1000-1500 gradacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adrian Kanecki

Witam podłącze się pod temat bo nie chce tworzyć nowego wątku, mam słabe hamulce m315 Shimano za parę dni zastąpią je deore. Ostatnio psikalem golenie brunoxem i musiało coś dojść do klocków są one żywiczne, tak bym je wymienił ale z racji wymiany szkoda, ściągałem oba zjechałem na kamieniu delikatnie degradalnosc 600, lekko się polepszyło, po tym zabiegu wygotowalem je w wodzie z octem, okazało się że to pomogło hamują dobrze lecz strasznie piszczą klocki są żywiczne tarcza pod nią tez. Pytanie ułoży się to jakoś czy coś popsułem ?

Edytowane przez Adrian Kanecki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Jeśli żywiczne zalałeś jakimś tłuszczem to nie ma bata na naprawę, one mają taką strukturę porowatą i taki olej wnika wgłąb klocka. Metaliki to jeszcze ale tak to będą albo piszczeć albo w ogóle nie hamować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adrian Kanecki

Aby wytrzymały jeszcze tydzień ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Krystian1999

U mnie po wypaleniu przestały piszczeć i dalej hamują ale nie jestem ekspertem i nie zalecam tej metody. Sam je ścierałem papierem 1500 i wszystko ladnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Ja szlifuje na papierze 240

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi