Dh<3

Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Dh<3

Mam problem z odkreceniem śruby od amortyzatora sr suntour epixon (śruba znajduje się w goleni gdzie się pompuje powietrze) próbując ją odkręcić kręci się ale nie odkreca 

Ma ktoś pomysł jak ją odkręcić?? 

Z góry dziękuję za odpowiedzi pordrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Jeśli chodzi Ci o dolną śrubkę od komory powietrznej to wystarczy napompować amor i wtedy spróbować odkręcać, powinno się dać odkręcić :) Oczywiście potem powietrze należy spuścić z komory. 

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Mi tak kiedyś serwis załatwił komorę z tlumnikiem że nie odkręcili śruby całkiem tylko trochę i cały tłok tłumika kręcił się wokól własnej osi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Ja zawsze wpierw odkręcam śruby do końca by mieć pewność że się już wykręciła, a potem leciutko wkręcam i biję gumowym młotkiem.

• Dziękuję! 1
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ACTIVIA

Jeśli  wciąż będzie  ci się kręcić to nic innego ci nie zostało  jak uwalić  śrubę kontówą 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

A nie wystarczyło by mocno napompować amora tak do granic możliwości, lekko opukać śrubę młoteczkiem jakimś i wtedy spróbować odkręcić? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ACTIVIA

Śruby są z warstwą kleju i czasami nawet przy max. cisnieniu się obraca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Dlatego będę zawsze powtarzał by przed pierwszy serwisem śruby wykręcić całkowicie a potem ponownie wkręcić, po oczyszczeniu śrub z kleju

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
User56sz
W dniu 3.05.2019 o 20:58, piter614 napisał:

Dlatego będę zawsze powtarzał by przed pierwszy serwisem śruby wykręcić całkowicie a potem ponownie wkręcić, po oczyszczeniu śrub z kleju

Czy należy to zrobić przed spuszczeniem powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ACTIVIA

Też miałem te problemy na serwisie. Ja zawsze najpierw odkręcam śrubę, potem spuszczam powietrze i wkręcam lekko śrubę M6 10.8 bez łebka i odbijam popychacz.i po kłopocie. Jeśli potem nie udało by ci się odkręcić tej śruby dokręconej no to śruba jest bez łebka i spokojnie ci wyjdą dolne lagi

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
User56sz

Super rada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi