eathan

Garmin EDGE 530 i 830

Rekomendowane odpowiedzi

dfq
Napisano (edytowane)

Ja mam chyba topo  - (B6) gmapsupp-topo.zip

22.jpg.9bef9306edddce10dd696ce8875112d5.jpg

Edytowane przez dfq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
skrzypol

Faktycznie ta mapa B6 jest OK - dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
skrzypol

Podłączyłem przed sekundą 530 i zrobiła mi się aktualizacja do wersji 3.50 - nie mogę tylko znaleźć strony gdzie byłoby napisane do się zmieniło - gdzie to można ustalić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zellt
44 minuty temu, skrzypol napisał:

Podłączyłem przed sekundą 530 i zrobiła mi się aktualizacja do wersji 3.50 - nie mogę tylko znaleźć strony gdzie byłoby napisane do się zmieniło - gdzie to można ustalić?

https://forums.garmin.com/sports-fitness/cycling/f/edge-530/166099/new-edge-530-version-3-50-now-available

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gacek89
Napisano (edytowane)

Witam 

Kupiłem używanego garmina 830 z lekko pękniętym wyświetlaczem. Komputer został zakupiony w niemczech w czerwcu. Czy jest jakaś szansa na wymianę w ramach gwarancji?

Edytowane przez Gacek89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maku1977

Przecież uszkodzenia mechaniczne podlegają naprawie gwarancyjnej tylko w przypadku rozszerzenia gwarancji o takowe zdarzenia.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dfq

Mnie tez się e830 zaktualizował do wersji 3.50 ale dopiero dziś po południu  😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dfq
Napisano (edytowane)

ta wersja softu GPS była dostępna w poprzedniej beta wersji firmware dla e830 (30_333) i i warto ją zainstalować bo rzeczywiście eliminuje "błąd offsetu" przy nawigacji GPS+Galileo.

Edytowane przez dfq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
skrzypol
Napisano (edytowane)

Pojawił się u mnie pewien problem w 530 - nie wiem czy nie stało się to po ostatniej aktualizacji - mianowicie jak włączam nawigację na profilu z mapją OpenFiestMap-Light to trasa się pojawia ale nawigacja świruje - nie pojawia się żaden napis od góry - a sygnał dźwiękowy sygnalizuje co kilka sekund kierunek jakby co chwilę przeliczał gdzie jechać - ktoś może wie w czym tkwi problem - wcześniej mi to działało a nic nie zmieniałem specjalnie w ustawieniach?

Aha dodam że jak przełączę na profil z mapą Garmina to wszystko działa jak należy.

Edytowane przez skrzypol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dfq

U mnie na 830 (ver 3.50, GPS 2.42) z OpenfietsMap  27.06.2019 wszystko działa jak należy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
eltomek
Napisano (edytowane)
W dniu 26.06.2019 o 19:51, dfq napisał:

Ja mam chyba topo  - (B6) gmapsupp-topo.zip

22.jpg.9bef9306edddce10dd696ce8875112d5.jpg

Wgrałem tę mapę do Edge Explore ((B6) gmapsupp-topo.zip ze strony ump.waw.pl/wszystkie.html), do tego nakładkę UMP-Szlaki, powyłączałem podstawowe mapy Garmina i nie widzę nic oprócz szlaków.
Czy ja dobrze rozumiem, że gmapsupp-topo powinien mieć informacje o miejscowościach, drogach, POI itd?

EDIT: to kwestia ustawień dokładności wyświetlania. Na auto nie wyświetla nic poza szlakami, trzeba bawić się różnymi opcjami w menu "Map Visibility" i wtedy widać dużo, czasem nawet za dużo.

Edytowane przez eltomek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dfq
Napisano (edytowane)

Dokładnie. Ja mam wybrany High Contrast i wyświetla od ręki ale bez szczególów.

Edytowane przez dfq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi