goldenrc

[Propozycje] "Uginacz" do 499 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Michałbike

chyba to sprężynowo olejowy.

w takim razie mógłbys polecic cos powietrznego w takiej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Powietrznego nowego w tej cenie nie kupisz, Raidon jest za około 700 złotych tylko on jest do XC a nie do Dirtu. Szukaj jakiś dobrych używek, ale czego to nie polecę nic do Dirtu. Ogólnie amory do dirtu muszą być mocne a przez to drogie, zwłaszcza powietrzne, myślę że dopiero coś za 1000 złotych znajdziesz, coś powietrznego i to nie koniecznie nowego, sprężynowce są tańsze. Zresztą, niech obeznani w amorach do Dirtu się wypowiedzą. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Michałbike

spoko dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Slick Tires
W dniu 12.04.2019 o 12:48, Chrismel napisał:

Dwa razy "nadziałem" się na tani widelec, taki Suntour co go zwykle dodają w rowerach przy zakupie i nie polecam. Osobiście wolę zwykły stalowy widelec za 50 zł bo działa tak samo a waży minimum 1 kg mniej. No ale może coś się zmieniło w ostatnich latach i koledzy z forum coś Ci podpowiedzą.

bzdura kompletna, jezdzilem na takim, w tym samym zjezdzie przy predkosci 20 kmh tracilem czucie w rekach,  natomiast na xcm rl zjezdzam 40 kmh bez problemu, dziwne?  jakakolwiek amortyzacja pomoze, owszem nie bedzie wybierac lisci, ale  duze przeszkody ktore kiedys powodowaly wyrwanie kierownicy sa niwelowane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kubawu
Napisano (edytowane)

Siema wszystkim :)
Po dwóch latach postanowiłem otworzyć garaż i wyciągnąć rower na spacer :)
Giant Rock 26" rama L, hamulce V-brake.
Najważniejsze co go czeka to wymiana przedniego amora.
Rower chyba z 2009 więc nie chcę kupić amora który zwiększy jego wartość o 300%
Chciałbym na niego wydać nie więcej niż 300 zł, no chyba że przepaść jakościowa będzie dokładając 50 zł to i 350 się znajdzie.
Nie jestem żadnym freeriderem, salt też nie robie. Będzie on głównie służył w dojazdach do biura i ogólnych wycieczkach za miasto,
więc stosunek nawierzchni asfalt/leśne ścieżki to 50/50 . Zależy mi także na blokadzie i regulacji skoku - bez manetki.
Chwilę pogrzebałem w postach internetowych ale większość jest z przed co najmniej 4 lat.
W między czasie na pewno dużo się zmieniło. 
Najczęściej pojawiały się propozycje Suntour XCM i trochę droższa wersja XCR.
Pytanie do osób które miały przyjemność oba te modele testować: czy niedzielny jeździec odczuje różnicę miedzy tymi dwoma modelami?
Przeszukując sklepy rowerowe natknąłem się także na wersję najtańszą XCT. Biorąc pod uwagę, że różnica w cenie wynosi ok 100 zł,
to podejrzewam, że różnica jest odczuwalna ale chciałbym poznać zdanie ludzi w temacie bo może nie warto dokładać 300 zł do starego trupa.

No i najważniejsze pytanie: Czy te widelce będą w ogóle pasować? Gdzie zmierzyć, co sprawdzić żeby się upewnić?

Edytowane przez kubawu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto

Wszystkie powinny pasować. Ważne jest to czy główka ramy ,czyli to w co wchodzi rura sterowa ,jest prosta czy zwężana ku górze. Jeździłem na xcr z blokada skoku i nie ma z nim tragedii przy takim użytkowaniu. Wszystkie są ciężkie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kubawu
7 godzin temu, piter614 napisał:

Jeżeli twój rower to ten
http://www.bikekatalog.pl/2009/rowery/273/Giant.Rock/
To widzę po obrazie roweru że jest prosta rura sterowa czyli taka
e86adea12c3304508d2c1bbe314f7d7a.jpg

Tak, dokładnie to jest ten model. Czyli mówisz, że nie warto dawać 300 zł, a lepiej kupić zwykły widelec z małym skokiem?

5 godzin temu, elmapeto napisał:

Wszystkie powinny pasować. Ważne jest to czy główka ramy ,czyli to w co wchodzi rura sterowa ,jest prosta czy zwężana ku górze. Jeździłem na xcr z blokada skoku i nie ma z nim tragedii przy takim użytkowaniu. Wszystkie są ciężkie. 

Ale porównania do XCM i XCT nie masz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

XCM i XCT to ..... ten, najlepiej szukaj Rock Shoxa XC 28 , kosztuje około 400 złotych a ma tłumienie przynajmniej, XCM i XCT nic nie mają prócz blokady która nie działa ;D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kubawu
6 minut temu, Kruk napisał:

XCM i XCT to ..... ten, najlepiej szukaj Rock Shoxa XC 28 , kosztuje około 400 złotych a ma tłumienie przynajmniej, XCM i XCT nic nie mają prócz blokady która nie działa ;D 

nie chce dokładać 400 zł to roweru który jest warty 300 :) wydaje mi się to mało rozsądne tym bardziej, że żeby go w ogóle uruchomić dołożyłem teraz już 200 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Hmmm
Jeżeli nie chcesz dokładać do roweru może warto pierwsze co zrobić to po prostu zrób przegląd tego amortyzatora może zacznie delikatnie pracować
Lub wsadz sztywny widelec
Jak piszesz ze rower wart 300 zł to sam bym nie wykładał do niego kasy

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ACTIVIA
19 godzin temu, piter614 napisał:

Jeżeli twój rower to ten
http://www.bikekatalog.pl/2009/rowery/273/Giant.Rock/
To widzę po obrazie roweru że jest prosta rura sterowa czyli taka
e86adea12c3304508d2c1bbe314f7d7a.jpg

Kolego. Temat dotyczy  amorka pod V-Breaki a ten jest pod tarcze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Wiem ale co napisałem że tak wygląda rura sterowa prosta
Tylko trzeba doczytać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Gniot. Kup sobie RS XC28 czy XC30 , tam masz tłumienie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj
W dniu 7.10.2019 o 11:16, Norbixon napisał:

Witam znalazlem na allegro taki o to sprzecior

https://allegro.pl/oferta/amortyzator-asp19-27-5-spinner-300-650b-s-120mm-2k-8442768999?utm_medium=app_share&utm_source=facebook czy ktos tutaj ma taki amor? Jezeli tak poprosil bym o opinieemoji4.png

Nie pojmuje po co wymieniać jedno kowadło na inne???

Jeżeli nie masz kaski na amor powietrzny,to poczekaj, uzbieraj,a nie wykładaj tych 200zł-300zł na amora który,prawie niczym nie różni się od fabrycznego.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi