Skocz do zawartości

Jaki wznios giętej kierownicy: 20/30


Bartek4212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję nowej. giętej kierownicy do mojego reigna (obecna,  kiedyś zmieniona na bontragera z 5mm wzniosem przestaje mi odpowiadać). Stanąłem przed wyborem wzniosu - 20 i 30mm. Nie ukrywam, że trochę urosłem od kupna roweru (obecnie 180cm) i być może jeszcze urosnę (taki wiek ;) ). Myślałem nad propozycją od renthala 760mm (obecnie 750mm - najwyżej dotnę), a mianowicie fatbarem: https://allegro.pl/oferta/kierownica-renthal-fatbar-lite-v2-31-8mm-760x20-bk-7885375994?fromVariant=7484995028 bądź jakąś inna w tej cenie. Z jazdy to czasami zdarzą się wypady w góry, nieliczne hopy. Teraz pytanie - która opcja będzie lepsza? Czy ten centymetr będzie odczuwalny?

Edytowane przez Bartek4212
Odnośnik do komentarza

Pytanie typu "jakie gacie będą na mnie pasować". Cieżko stwierdzić, która będzie dla Ciebie lepsza, bo nikt z nas nie jest Tobą. Kup tą, która Twoim zdaniem będzie najwygodniejsza a jeśli nie trafisz to wymienisz. Niestety tak działa dopasowanie roweru pod indywidualne wymagania.

Odnośnik do komentarza

Kierownica to sprawa bardzo indywidualna, zależy od preferencji, geo roweru, Twojej fizjonomii etc. Z doświadczenia mogę Ci tylko doradzić, że jeśli nie masz sylwetki kenijskiego maratończyka to bierz szeroką kierę. Zwłaszcza w enduro - zwiększasz kontrolę na zjazdach, poprawiasz generalnie pozycje na rowerze (łokcie automatycznie idą na zewnątrz). Mam 189cm i mam w reignie kierę 800mm - mniej niż 780mm bym w enduro nie schodził. Co do wzniosu - uważaj, żebyś za bardzo nie odciążył przedniego koła - reigna trzeba prowadzić "przodem" tzn. dużym naciskiem na przód w zakrętach. 

Pozdrawiam

Krzysiek

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Ja polecam kierownicę dartmoora lightning, mocne alu, waży trochę ponad 300g. W różnych promocjach da się ją dostać za trochę ponad 200zł

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...