XiaomiLepsze

Cieknący tłumik w RS Recon RL 29 2017

Rekomendowane odpowiedzi

XiaomiLepsze

Zauważyłem, że ze szczeliny pomiędzy górną koroną, a korkiem trzymającym cały tłumik (obok regulacji kompresji) cieknie mi znowu olej.

Dwa miesiące temu został wymieniony cały wkład tłumiku, przez chwilę przestało cieknąć, od jakiegoś miesiąca znowu cieknie jego minimalna ilość. Co może być tego przyczyną? Jak to samemu naprawić? Nie zauważyłem różnicy w tłumieniu, wszystko działa. Można z tym jeździć?

Nie wyobrażam sobie rozstania roweru na conajmniej 2 tygodnie, więc oddanie na gwarancję odpada.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Sprawdź oring i dokręć korek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
XiaomiLepsze
Sprawdź oring i dokręć korek.
Jeśli odkręce ten korek to nie wyleje mi się olej itp.? Z jaką siłą go dokręcić?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka
Godzinę temu, XiaomiLepsze napisał:

Jeśli odkręce ten korek to nie wyleje mi się olej itp.? Z jaką siłą go dokręcić?

Jak będziesz ostrożny i nie ugniesz amora to nie. Do oporu ale z głową. Klucza dynamometrycznego pewnie nie masz, więc wartość w Nm nic Ci nie da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w0jta5

Odkręć korek i sprawdź oring jak powyżej pisał PrzeLuka.

Do tego sprawdź czy nie masz jakiś uszkodzeń/zadziorów na korku lub gwincie. Do tego przed dokręceniem oring posmaruj smarem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Dokładnie tak jak koledzy wyżej pisali, możesz dać smar Sram Butter na oring przy tłumiku u góry i lekko mocniej dokręcić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi