Skocz do zawartości

Rock shox recon silver


xulu

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku witam jako nowy na forum, mam na Irek i nadzieję na pomoc na forum.

Jestem posiadaczem mtb z amortyzatorem rock shox recon silver rl  100x15 (Rower z 2018) 

Na stronie producenta pogubiłem się jeśli chodzi o instrukcję i opisy. Czy ktoś z forowiczów jest w stanie   zaprowadzić mnie na dobry link i dobry tutorial z "małym serwisem"

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Powinno być z tyły na koronie widelca :)

Jeśli to Recon z 2018 to bez problemu zrobisz serwis. Ogólnie Rock Shoxy są bardzo proste w serwisie i intuicyjne :) Tylko trzeba mieć smary i oleje do nich iii jak już jakaś większa wymiana to uszczelki nowe :)

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Tam w instrukcji jest jak serwisant wykręca śruby kawałek i stuka młotkiem
Ja proponuję wykręcić całkiem i wtedy wkręcić tak z 3-4 obroty
Może się okazać że ktoś dał klej do gwintów lub tam jest klej, stukniesz w śrubę tłok wyskoczy do środka i srubu już nie odkrecisz gdyż będzie się obracać razem z tokiem
Tak zrobili mi w rst aerial w serwisie rowerowym gdy dawałem dartmoor na przegląd, było to 3 lata temu teraz robię wszytko sam

Odnośnik do komentarza

Jezeli tylko przezd swietami pogoda niedopisze praca w warsztacie. Przyznam szczeze ze z mechaniki cos lliznołem niestety nie rowerowej.

Jeżdżę od kilku lat, ale zawsze był u mnie serwis, niestety miarka się przebrała gdy zdarli ze mnie  za wymianę tarczy hamulcowej i klocków ponad 300zł (cena tarczy 40zł) rozumiem serwisantow że lekko niema na chleb trzeba zarobić no ale trochę wygórowana cena w.g mnie za taką usługę.

Dlatego po skompletowaniu niezbędnych narzędzi zamierzam samemu "dlubać" mam nadzieję z pomocą tutaj na forum.

Edytowane przez xulu
Odnośnik do komentarza

Witam czy ja również mogę liczyć na podpowiedź. Chciałbym wymienić olej w RockShox Recon TR SIlver 29' i mam dylemat ile oleju powinienem wlać? 122ml czy 118ml.

Nr seryjny 10T50745569. Rower kupiony w 2016r.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...