Chrismel

Majtkowy problem - ciekawostka

Rekomendowane odpowiedzi

Chrismel

W zasadzie ten post mógłby trafić do działu humor :)

A teraz do rzeczy i w wielkim skrócie. W zeszłym roku musiałem zmienić siodełko. Pękło ze starości. Był to upalny sierpień. Na nowym otarła mi się skóra tak bardzo że dopiero w listopadzie przestało boleć. Oczywiście w międzyczasie wymieniłem kilka siodełek. Trafiłem w końcu wygodne ale przestałem też robić dłuższe dystanse niż 50 km. Wiadomo. Zima. Niedawno problem wrócił. Co jest grane myślę ? Na rowerze, na różnych siodełkach przejechałem mnóstwo kilometrów. Kiedyś mógłbym spokojnie jechać na spodzie od żelazka byleby kartkę papieru na niego położyli żeby było miękko. Spróbuję spodenek pomyślałem. Nigdy w nich nie jeździłem bo nie odczuwałem takiej potrzeby. Zgodnie z zaleceniem założyłem na gołe ciało. Od razu ulga. Któregoś dnia założyłem na slipki. Przejechałem 60 km i zacząłem się śmiać sam z siebie.

Problemem nie było siodełko, jego ustawienie, pozycja na rowerze czy jazda bez bielizny kolarskiej. Akurat w tym samym momencie co siodełko wymieniłem bieliznę. Zawsze robię to hurtem. Poszedłem do sklepu, zakupiłem nową porcję slipek - wszystkie identyczne. Trafiłem akurat przypadkiem taki krój/rozmiar że kończyły się idealnie w miejscu gdzie są te kości na których się siedzi. Czyli ta technologia bezszwowa to jednak nie jest tylko chwyt marketingowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Red

Slipki raczej się nie nadają do czegokolwiek. Tylko bokserki :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chrismel
Godzinę temu, Red napisał:

Slipki raczej się nie nadają do czegokolwiek.

Ponad 100.000 km w slipkach zrobiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto

Ja na dłuższe trasy tylko i wyłącznie obcisłe spodenki lub spodnie z wkładką. Bez bielizny pod spodem. Siodełko trekkingowe https://www.centrumrowerowe.pl/siodelko-selle-royal-premium-athletic-freccia-pd6841/?v_Id=19085&gclid=CjwKCAjwhbHlBRAMEiwAoDA3409Z_ps9SQgv81vh-3aQIg8ArYe8PLsdt25KbNfLDjupo_NrCLX74RoCW-wQAvD_BwE polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chrismel

Siodełko która je mogę polecić:

http://www.netsaddle.com/

Ale nadaje się raczej tylko do roweru trekking / miejski. No i jest problem z dostępnością. Podobno nie cieszyło się popularnością i selle italia zaprzestało produkcji. Kompletnie nie rozumiem dlaczego. Ja je kupiłem z zapasów magazynowych za 99 zł. Z drugiej strony na stronie selle italia znów się pojawiło więc może tą produkcję wznowili. Jeździłem na nim tylko zimą ale przypuszczam że na lato może być rewelacją z uwagi na przepuszczalność powietrza i związaną z tym wentylację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bers

Siodełko jest kwestią baaardzo indywidualną ;) W moim przypadku dobór odbywał się na zasadzie prób i błędów. Doszedłem w końcu do pewnego optimum .... ale zawsze mogło by być lepiej ;) 

Swoją drogą - tak jak pisze elmapeto - szorty bez żadnej bielizny. Ewentualnie jeśli nic nie pomaga, można posiłkować się takimi cudami:

https://www.decathlon.pl/krem-przeciw-otarciom-100-ml-id_8335449.html

....albo zwykły talk ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi