XkamiX

Ból Pleców

Rekomendowane odpowiedzi

XkamiX

Witam od kont zrobiło się ciepło trochę więcej jeżdżę na rowerze dokładniej na btwin rockrider 520 i co jakieś 30 min muszę sobie zrobić przerwę i się wyprostować ponieważ dręczy mnie po tym czasie ból pleców i czy to jest jakiś problem z samym sprzętem lub z moim przystosowaniem do niego , bądz to problem z moimi plecami ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Jaki masz wzrost, jaki rozmiar ramy i jak masz ustawione siodełko i kierownicę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto
Napisano (edytowane)

Jeśli sprzęt źle ustawiony to plecy bolą. Być może za mały rower. Napisz coś więcej.

odkąd

Edytowane przez elmapeto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
XkamiX

@Sziva@elmapeto Rozmiar ramy ma XL , mój wzrost to 182cm , to nie chodzi o to że według producenta jestem za niski o te 3cm ale o to że w poprzednim sezonie takich problemów nie miałem , nie wiem czy przez te 5 miesięcy aż tak się mi plecy wykrzywiły czy oo co chodzi ? jeśli chodzi o pozycję siodełka to nie wiem jak ci to opisać , jest wyżej od kierownicy , a sama kierownica jest w podstawowej pozycji , czyli nie jest wysunięta dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto

Ciężko jest to wszystko dopasować. Ja osobiście w mojej 540tce zanim znalazłem optymalną pozycję, która pozwala mi robić 60-100 km bez zadnych cierpnięć i bólu zajęło dużo czasu . Teraz jest ok choć na pewno ktoś kto zajmuje się bikefitingiem zmieniłby coś. Siodełko osobiście przedstawiałem z dziesięć razy. To centymetr w jedną ,to pół centymetra w drugą. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Jeśli w poprzednim sezonie na tym samym rowerze było ok, to zwyczajnie musisz się przyzwyczaić na nowo do pozycji na rowerze. Zwykle to kuper boli przez pierwsze 2 tygodnie.

Ja bym pojeździła ze 2-3 tygodnie i jeśli po tym czasie nadal plecy by bolały, to wtedy warto się zastanowić nad zmianą pozycji.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
annastaw
Napisano (edytowane)

Widocznie warto zastanowić się nad zmianą pozycji. Masz źle przystosowane siodełko i dlatego pewnie bolą Cię plecy.

Z drugiej strony powodów może byc wiele i wcale niekoniecznie musi być to związane z rowerem, a samodzielnie możesz jedynie tłumaczyc sobie, ze jest to związane z jazdą rowerem. Może być to dyskopatia, kiepski materac, ewentualnie praca siedząca. 

https://www.powiatsuski24.pl/polecamy/rehabilitacja-kregoslupa-pokonaj-bol-plecow/850

Edytowane przez annastaw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
panMarcin

Ustawienie jest bardzo ważne, jak jest złe to człowiek się tylko męczy a jazda ma być przyjemnością. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi