Sziva

Triban RC520 z Decathlonu

Rekomendowane odpowiedzi

tmmm
2 godziny temu, mataman napisał:

Rozumiem że wszyscy jeżdżą po górach? emoji16.png Na płaskim waga nie ma aż takiego znaczenia.

taniej zrzucić z brzucha 5 kg niż z wagi roweru 1 kg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nogi
12 godzin temu, tmmm napisał:

taniej zrzucić z brzucha 5 kg niż z wagi roweru 1 kg

Też tak myślę.

Jak koledzy wyżej również jestem zadowolony z Tribana. U mnie tylko niedawno wpadły nowe oponki.

Poza oponami wszystko oryginalne. Na oryginalnych oponach śmigałem tylko asfalty. Teraz w sumie większość to szutry i lasy. Gdyby nie moja waga (prawie 100kg) to mógłbym powiedzieć, że jazda na tych continentalach w terenie jest bardzo przyjemna. Ale może też za ciężki teren wybieram ;)

Problem ze ściągnięciem opony miałem raz, z jedną oponą - tą fabryczną, tak się ten drucik z niej  wciśł w obręcz że masakra.. A tak to nie było to jakieś bardzo uciążliwe (choć doświadczenie zapewne mam mniejsze, mam farta i nie łapię kapci).

Co do kół. Problemów z nimi nie mam. Czy mi ich waga przeszkadza? Nie. Gdybym ważył te 65kg to może i było by to dla mnie istotne. Może gdybym się ścigał. Teraz raczej ciesze się, że są wytrzymałe i dają radę mnie wozić :)

Czy uważam, że to był dobry zakup? Myślę, że tak. Jako pierwszy rower / rower w tym przedziale cenowym sprawuje się elegancko. 

P.s.

Jeśli ktoś planuje jazdę w terenie tym rowerem (a da się, da) to proponuję sprawdzić czy klamkomanetki 105 nie będą uciążliwe. Chodzi o samą głębokość/zasięg dźwigni - dość blisko do kierownicy dochodzą. Siła hamowania fabrycznych zacisków hybrydowych i klocków ? W terenie zatrzymują moje kilogramy, więc myślę iż są co najmniej wystarczające.

P.s.

Jestem ze Śląska, nie jeździłem tym rowerem po Tatrach, Bieszczadach, Karkonoszach itd itp Myślę, że to istotna informacja (przełożenia, hamulce), choć wbrew pozorom podjazdy i u nas są ładne, płasko nie jest....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
6 godzin temu, Nogi napisał:

Jeśli ktoś planuje jazdę w terenie tym rowerem (a da się, da) to proponuję sprawdzić czy klamkomanetki 105 nie będą uciążliwe. Chodzi o samą głębokość/zasięg dźwigni - dość blisko do kierownicy dochodzą. Siła hamowania fabrycznych zacisków hybrydowych i klocków ? W terenie zatrzymują moje kilogramy, więc myślę iż są co najmniej wystarczające.

To raczej nie jest kwestia klamkomanetek, a hamulców w tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nogi
15 godzin temu, Sziva napisał:

To raczej nie jest kwestia klamkomanetek, a hamulców w tym modelu.

Nie wiem, nie mam porównania do innych 105, być może tak jest. Tylko, że nawet na youtubie wielu blogerów uskarża się na ten problem (a nie mają hamulców hybrydowych). Trzeba by sprawdzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mataman

105 nurkują głęboko także w wersji hydraulicznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Insanet

Dopiero od Ultegry w górę klamki mają Servo Wave (stare 105 też miały) i regulację skoku jałowego (osobno od wychylenia).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jack78
W dniu 25.05.2020 o 10:47, Nogi napisał:

Też tak myślę.

Jak koledzy wyżej również jestem zadowolony z Tribana. U mnie tylko niedawno wpadły nowe oponki.

Poza oponami wszystko oryginalne.

Jak udało Ci się zamontować opony na tych obręczach?? Jak wczoraj próbowałem i złamałem 2 łyżki. Zawiozłem rower do sklepu Decathlon i gość po pół godziny się poddał.

Próbowałem włożyć opony Continental ULTRA SPORT III zwijane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi