Skocz do zawartości

[Propozycje] Amortyzator 2000 do 3999 zł


Lukasz88wro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Chciałem prosić Was o pomoc w doborze amortyzatora. 

Szukam czegoś tak max do 2500 zł wiadomo im mniej tym lepiej ale aby nie odbiło się to na jakości amortyzatora. 

Dane techniczne to : 
Koło 29 er z 15qr
Skok 100 mm
Rura sterowa tapared

Ważę około 100 kg na rowerze głównie jeżdżę po mniej wymagających szlakach górskich. 
Posiadam rower Cube LTD Pro 2017r. Cały osprzęt XT włącznie z hamulcami. Koła wymienione na koła XT. 
Dlatego chciałbym aby amortyzator nie odstawał od reszty osprzętu. 
Zastanawiałem się nad Rebą ale trafić pewną sztukę na allegro to graniczy z cudem. I ceny to około 2700 zł 
W starym rowerze posiadałem kiedyś Epixona ale szczerze od nowości miał luzy na goleniach później była przesiadka na Axona i było już lepiej. Właśnie dlatego axona biorę także pod uwagę. 
Fajnie gdyby amortyzatora był dość powszechny gdzie w serwisie nie będą się bać napraw itp. 
Proszę o pomoc bo już zgłupiałem co kupić :) 

Odnośnik do komentarza

No OK znajdę rębę za około 2000 zł ale przecież napisałem że szukam nowego amortyzatora . A w sumie każda reba na allegro jest jakaś dziwna albo z demontażu albo z manetką one której nie chcę. Szukam w 100% oryginalnego nowego amortyzatora. A nie leżaka magazynowego lub z demontażu. A sida z doświadczenia kolegów wiem ze jest pod osoby lżejsze jest to amortyzator typowo wyścigowy i jego konstrukcja raczej nie wytrzyma długo pod 102 kg mięsa. 

Odnośnik do komentarza

Są oryginalne i nowe, tylko nie z polskiej dystrybucji. Firma, która się tym zajmuje, daje po prostu zaporowe ceny. Bardziej się opłaca zamówić z zagranicznej hurtowni lub zdjąć z nowego roweru (albo nie zamontować) i takie sprzedać. Sklep i tak daje 2 lata rękojmi na mocy kodeksu cywilnego. Jeśli chcesz dopłacić 50% za pudełko i nic więcej, droga wolna.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Lukasz88wro napisał:

No OK znajdę rębę za około 2000 zł ale przecież napisałem że szukam nowego amortyzatora

Dostałeś linka do polskiego sklepu, który ma nową Rebę z gwarancją w dobrej cenie?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Lukasz88wro napisał:

No OK znajdę rębę za około 2000 zł ale przecież napisałem że szukam nowego amortyzatora . A w sumie każda reba na allegro jest jakaś dziwna albo z demontażu albo z manetką one której nie chcę. Szukam w 100% oryginalnego nowego amortyzatora. A nie leżaka magazynowego lub z demontażu. A sida z doświadczenia kolegów wiem ze jest pod osoby lżejsze jest to amortyzator typowo wyścigowy i jego konstrukcja raczej nie wytrzyma długo pod 102 kg mięsa. 

Jak się wkręcisz to waga szybko spadnie, Reba, Recon to jest to samo różni się tylko wagą i ceną oczywiście dlatego dałem propozycje sida który jest półke wyżej od tych dwóch.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, firefoks napisał:

Ja też rozglądam się za Rebą o tych samych parametrach, czyli: oś 15 mm, tapered, 100 mm skoku i 29-er. Znalazłem ciekawą ofertę na ebajcu: http://www.ebay.pl/itm/Federgabel-Rock-Shox-REBA-RL-100mm-29-33-/232508294978

Wygląda OK, myślicie,że jest jakiś haczyk?

Kupowałem jakieś 2 lata temu amor od tego gościa, też rebę. Wszytko OK, amorek śmiga w moim rowerze do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Nurek_ napisał:

Kupowałem jakieś 2 lata temu amor od tego gościa, też rebę. Wszytko OK, amorek śmiga w moim rowerze do dzisiaj.

Był nowy czy z demontażu? Pamiętasz ile kosztował? Płaciłeś kartą czy przez Pay Pala?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, firefoks napisał:

Był nowy czy z demontażu? Pamiętasz ile kosztował? Płaciłeś kartą czy przez Pay Pala?

Nowy, nieobcinana rura, bez gwiazdki. Pudełko było chyba nieoryginalne jak dobrze pamiętam, nie było tez pompki w zestawie. Malowanie miał nie takie jak sklepowe amortyzatory, tylko jak w rowerach Cuba (mi akurat to pasowało). Jak dla mnie gość ma dostęp do oemowych amorków nieużytych w rowerach.

Płaciłem paypalem, bo też nie miałem pewności czy wszystko będzie ok, a paypal ma program ochrony.

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie mi mam do wyboru te dwa amortyzatory : 

http://allegro.pl/amortyzator-rock-shox-reba-rl-sa-2018-29-100mm-q15-i7011078313.html#thumb/1

https://www.eurobike.pl/shop/857-amortyzator-axon29-tapered-qlc15-ti-100mm-dysk-regodb-blok-z-kier-czarny-mat-sf7-ax9-rlrc-0-m-t.html?search_query=axon&results=34


Cena reby to 1900 zł 
Cena Axona 1200 zł 

Axon bardziej będzie pasować kolorystycznie niż reba. Tylko jak jest z serwisem reby z tego co wiem nie jest zbyt dobry ? oraz jest dużo opinii że są to przereklamowane amortyzatory. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to nie pomyłka, ale Axon z Twojego linku jest wyceniony na 1600 zł? Tak czy siak, Axon to najwyższa półka SR Suntour (nie licząc wersji AXON WERX). Można byłoby go ulokować miedzy Rebe a Sid'a. Oczywiście teoretycznie. Reba to sprawdzony amortyzator, łatwy w obsłudze i w serwisie (koszt max 200 zł). Ilu użytkowników tyle opinii. Ja posiadam Rebę i bardzo sobie ją chwalę. Jeździłem na Axonie i również pracował bardzo dobrze. W zasadzie w tym przypadku oparłbym się na cenie...

Odnośnik do komentarza

Cena ustalona na 1200 zł :) no i oczywiście 100 % wersja box itp itd. Reba ma manetkę onelock której nie chce no i jest z mniej zaufanego sklepu. Więc chyba wezmę axona, zastanawiałem się też nad wersją werx ale nie widzę sensu dopłacać tyle tylko do karbonowych goleni. W SR boję się tylko o luzy bo dużo było ( nie wiem jak teraz ) opinii że epixony czy axony łapią własnie luz na goleniach.  

Odnośnik do komentarza
PiwnicaRowerowa

Hej :)

Tak żeby było jasne. Amorki u nas są nowe, pakowane po 10sztuk. Kupujemy je od fabryk rowerowych. Nie są to amorki zdemontowane. W 100% nowe i oryginalne. 

Pochodzą ze Szwajcarii albo Niemiec. W tych krajach granica błędu importowanego towaru jest mniejsza niż w Polsce. Więc te amorki są lepiej poskładane i lepszej jakości.

Niestety taka prawda... tak samo jak VW i mercedesy. najlepsze idą do USA i zachodnia europe. Do Polski mimo takiej samej ceny trafia sie towar gorszej kategorii :(

Czy nie gadam głupot? sprzedajemy amortyzatory w setkach. Z harfy tez kupujemy. Mamy też takie w oryginalnych pudłach. Dajemy gwarancję 2 lata, oraz darmowy serwis. Bierzemy pełną odpowiedzialność. Dodatkowo jak nawet coś by się stało to mamy gwarancję od producenta rowerowego. Amortyzator zostaje wymieniony na nowy. Na szczęście jeszcze nigdy nie musieliśmy nic odsyłać za granice. A te z Polski? Montowane w Polskich rowerach? NIestety... i suntory i rockshoxy zdarza nam się odesłać do producenta na gwarancję.

Np. ta REBA - 1799zł niczym się nie rózni od pudełkowej wersji. Rura nie przycinana. Dodatkowo serwis zerowy zrobiony. oraz 2 lata serwisu za free. 

https://piwnicarowerowa.pl/amortyzator-rockshox-reba-rl-29-100mm-15qr-tapere,3,1242,3098

 

Jak rozpoznać oryginalny Rockshox? na naklejkach jest napis powered by SRAM. W tych co mogą być gorszej jakosći nie ma teog napisu. 

Jak ktoś ma nieoryginalny to nie da tego napisu bo. Naklejek też nie wolno podrabiać. (wiadomo że ktoś moze sam sobie podrobić i nakleić)
Ale sprzedaż podróbek jest nielegalna. 

No i jeszcze korek. Rocznik 2017 i wyżej poznasz po czarnym korku do manetki. Modele poniżej 2017 mają niebieski. Dotyczy tylko wersji pod manetke. Z reczną blokadą mogą być niebieskie.  

jpg.jpg jpg (1).jpg Edytowane przez PiwnicaRowerowa
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Cześć,

Posiadam rower Cannondale Habit 5 (2018) w obecnej chwili z amortyzatorem o skoku 120mm, obecny kąt to 67,5 stopnia.

Czy możecie mi poradzić:

1. O jakim maksymalnie skoku mogę włożyć do niego amortyzator

2. Jakiej firmy i jaki model polecacie  

 

Dziękuję serdecznie za poradę 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...