Skocz do zawartości

RST Aerial - schodząca anoda.

Szymekk

Rekomendowane odpowiedzi

PedrosPosampas

Rozumiem, pytam bo nie wiedziałem czy nie uszkodziłem tego amora używając różnych ustawien tłumienia., ale z tego co widzę to wszystko robiłem dobrze bo pokrętło ma 4 stopnie regulacji tłumienia kompresji i na ostatnim ustawieniu jest całkiem zablokowany a na pierwszym tłumienie jest prawie niewyczuwalne, nie zmienia to jednak faktu, że tłucze się na wszystkich ustawieniach poza całkowitym zablokowaniem.

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.07.2019 o 23:12, PedrosPosampas napisał:

Witam, mój RST Aerial 27.5 TnL (100 mm) po przejechaniu 150km stuka z prawej goleni. Stuknięcia (metaliczne) wydobywają się przy szybkim powrocie, odbiciu a przy ugięciu nigdy, najbardziej jest to odczuwalne przy przejeżdżaniu przez korzenie albo przy szybkiej jeździe po nierównym, kamienistym terenie gdy amortyzator odbija. Ten metaliczny stukot przenosi się na cały widelec i kierownice, gość w sklepie powiedział, że ,,to przez otwartą kąpiel olejową tłumik obija się o wnętrze lagi i to może tak być" ale przy moim drugim rowerze starszym mam RST sprężynowego również jakiegoś tańszego i ma aktualnie 7 lat i przechodził serwis 1 raz 3 lata temu i chodzi idealnie- nawet nie ma luzu po przejechaniu 5000km oczywiście nic w nim nie stuka. Dodam, że w Aerialu w czasie jazdy blokada  zawsze otwarta do końca, chociaż oznaczenie producenta jest mylące, bo pokrętło nie jest ,,on/off" tylko posiada 4 pozycje ustawienia( 4 kliknięcia od otwarcia do zamknięcia) i są narysowane jakieś kwadraciki od małego do dużego co wskazuje na wyskalowanie pokrętła-czyli na logikę, że się reguluje.  Ktoś zaobserwował coś podobnego u siebie i czy odpowiedź sklepu nie wydaje się trochę nie profesjonalna?

Mam taki sam problem z tym amorem.Czy ten problem z biciem rozwiazales? Bo zastanawiam nie czy dawać amor do naprawy czy nie ma to sensu 

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 21.03.2019 o 17:53, dredi91 napisał:

Uważaj na śrubkę od strony tłumienia kompresji, jest z plasteliny

No właśnie, tutaj: 

w 6:35 podają moment 60-70 kgf, ustawiłem z rozpędu 70 Nm i urwałem. @dredi91 - masz jakieś żródło gdzie dostać taką?  Czy dorobić u tokarza?

Odnośnik do odpowiedzi
No właśnie, tutaj: 
 w 6:35 podają moment 60-70 kgf, ustawiłem z rozpędu 70 Nm i urwałem. [mention=8747]dredi91[/mention] - masz jakieś żródło gdzie dostać taką?  Czy dorobić u tokarza?

Ja jej na szczęście nie urwałem, tylko objechałem, po czym przerobiłem na klucz płaski myśle że zostaje Ci tylko tokarz

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Tomaszk napisał:

w 6:35 podają moment 60-70 kgf, ustawiłem z rozpędu 70 Nm i urwałem.

I nie zastanowiłeś się, że te 70 to 10x za dużo?

Kręcić filmy każdy może i te jego "kgf" to 99% kgf na centymetr a nie na metr.

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Motke napisał:

I nie zastanowiłeś się, że te 70 to 10x za dużo?

Byłem zaaferowany prawie skończonym samodzielnym serwisem amorka i się nie zastanowiłem. Gdyby śruba była stalowa, nie alu to może dałaby radę. 

19 godzin temu, dredi91 napisał:

Ja jej na szczęście nie urwałem, tylko objechałem, po czym przerobiłem na klucz płaski emoji16.png myśle że zostaje Ci tylko tokarz

No to piszemy o innej śrubie.

Skontaktowałem się z Velo - mają jakieś części zamienne, nawet podzielili się dwoma rysunkami technicznymi. Mój cały wkład do lewej lagi kosztuje 89,90 zł w detalu. Jutro lokalny tokarz ma zrobić urwaną śrubkę - może bez sześciokątnego otworu, tylko rowek na śrubokręt. Jak nie zadziała to zamówię wkład.

20200316_174520.jpg
Odnośnik do odpowiedzi