Rekomendowane odpowiedzi

Cris92

Jeśli mogę wrzucić do Twojego tematu zdjęcie to u mnie póki co jest tak:

8ab86a86a962104bb135d6ca87b9fc10.jpg&key=59b69276f310501d8e8cbb6a249deb028a62c26437448e8f8a326004408df739a5278b30c6d1e2e0ea92e24c192cf907.jpg&key=c5b222036d6a03766d70810c52966be38ecf9ce0aea23f5aa250bf9c701348d7

Muszę coś pokombinować z tym odblaskiem co dostałem do roweru, albo jakiś patent na taśmie wymyślić. Może na siodełku z tyłu, albo coś. Nie wiem... U mnie mniej sztyca wystaje niż u Ciebie to i miejsca jakby mniej.

Wysłane z mojego P10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek

No to w miejscu, gdzie teraz masz opaskę możesz zaczepić odblask i będzie schodził w dół podobnie jak u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miśkołaj
23 godziny temu, Cris92 napisał:

Ja się zastanawiam nad knog oi. On jest też w wersji na 31.8mm. Może wyżebram go na urodziny w lipcu. Albo kupię cichaczem.

Oi jest spoko, mogę z czystym sercem polecić, fajnie się komponuje z kierownicą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kubek76
9 minut temu, Miśkołaj napisał:

Oi jest spoko, mogę z czystym sercem polecić, fajnie się komponuje z kierownicą.

Czy montaż wymaga ściągania osprzętu z kiery i przeciągania go po rurze, czy obejma pozwala na prosty montaż?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miśkołaj
4 godziny temu, Kubek76 napisał:

Czy montaż wymaga ściągania osprzętu z kiery i przeciągania go po rurze, czy obejma pozwala na prosty montaż?

Spokojnie może przełożyć obejmę przez kierownicę, nic nie musisz demontować. W moim temacie o Cubie jest zdjęcie kierownicy, na której jest Oi -> Link

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala
W dniu 14.04.2019 o 14:39, Eddek napisał:

Kolejna zabawka jako uzupełnienie obowiązkowego wyposażenia. Jak się okazuje, z dzwonkami na baranka jest trochę problem, bo większość nie wchodzi na kierownicę 31.8mm. Ale, że ludzie nie śpią, a myśla to i znalazł się na to patent:
20190414_142758_HDR.thumb.jpg.36c54db979d2cbe1a71184f47d2f85b4.jpg

Dzwonek mocowany jest pod kapselek rury sterowej. W moim wypadku wylądował pod uchwytem na telefon:

20190414_143132_HDR.thumb.jpg.7dd68a9c090e295ff98c3f4d57b73fa1.jpg

Edek podrzuciłbyś link do tego dzwonka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek

Kupiłem go w sklepie stacjonarnym u siebie, w zasadzie gość nie miał go nawet nigdzie na wystawie. Powiedziałem, że szukam czegoś małego na kiere 31.8mm, a nic nie ma takiego i mi to przyniósł z zaplecza :)

Na alledrogo znalazłem bardzo podobny: https://allegro.pl/oferta/dzwonek-rowerowy-widek-decibel-a-head-czarny-7264635094

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
massaro
W dniu 14.04.2019 o 15:37, Cris92 napisał:

Ja się zastanawiam nad knog oi. On jest też w wersji na 31.8mm. Może wyżebram go na urodziny w lipcu. Albo kupię cichaczem.

No i nie wiem do końca jak rozwiązać kwestię tylnego czerwonego odblasku. Póki co zamiast niego jest żółta opaska na rękę zawinięta na ramie w miejscu gdzie zaczyna się sztyca.

Wysłane z mojego P10 przy użyciu Tapatalka

Hej, ja mam na moim Nuroad z 2018 taki dzwonek Knog i jest super.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomino

Gratuluję rowerka! Właśnie od 5 dni jestem także szczęśliwym posiadaczem Nuroada (wybrałem jednak Race z uwagi na hydrauliczne hamulce) i już do crossa nie wracam :) Za dużo jeszcze nie zdążyłem pojeździć, ale największą różnicę czuć pod górkę! Pedały EH500 też robią robotę. Mam wrażenie też, że inaczej się skręca tym rowerem niż moim poprzednim crossem (tak jakby szybciej skręca się kierownica - to pewnie skutek tego, że jest po prostu węższa), ale sam manewr jest przy tym bardzo stabilny i jedzie jak po sznurku!

Trochę mnie zmarwił jeden z linków w tym wątku o dopasowaniu rozmiaru. Mam 186 cm i niestety kupiłem rozmiar 58 w ciemno (nie było możliwości przymiarki, bo rower sprowadzany, Nuroad Pro 56 był wyraźnie zbyt mały), a tu tabele podają, że dla rocznika 2018 (ja mam 2019) rama 58 jest dla 175-180 cm, więc trochę zonk. Ale jak jeżdżę, to w sumie mi wszystko pasuje (chociaż siodełko prawie do końca podniesione), więc ja już nie wiem jak to jest z tymi rozmiarami...

Szerokości!

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, tomino napisał:

Mam 186 cm i niestety kupiłem rozmiar 58

Powinien być dobry, ja mam 190 i wahałem się mocno pomiędzy 58, a 61 i ogólnie z 61 jest zadowolony, ale myśle, że w 58 też byłoby OK.

Edytowane przez Eddek
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacek_
12 godzin temu, Eddek napisał:

Powinien być dobry, ja mam 190 i wahałem się mocno pomiędzy 58, a 61 i ogólnie z 61 jest zadowolony, ale myśle, że w 58 też byłoby OK.

I stało się. Kupiłem kilka dni temu cuba nuroad 58. Mam 183 wzrostu i po pierwszych przejażdżkach wygląda że dobrze wybrałem rozmiar ramy. Świetny bajk.😁

20190417_185810.jpg
  • Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
-AdamG-
Gratuluję rowerka! Właśnie od 5 dni jestem także szczęśliwym posiadaczem Nuroada (wybrałem jednak Race z uwagi na hydrauliczne hamulce) i już do crossa nie wracam Za dużo jeszcze nie zdążyłem pojeździć, ale największą różnicę czuć pod górkę! Pedały EH500 też robią robotę. Mam wrażenie też, że inaczej się skręca tym rowerem niż moim poprzednim crossem (tak jakby szybciej skręca się kierownica - to pewnie skutek tego, że jest po prostu węższa), ale sam manewr jest przy tym bardzo stabilny i jedzie jak po sznurku!
Trochę mnie zmarwił jeden z linków w tym wątku o dopasowaniu rozmiaru. Mam 186 cm i niestety kupiłem rozmiar 58 w ciemno (nie było możliwości przymiarki, bo rower sprowadzany, Nuroad Pro 56 był wyraźnie zbyt mały), a tu tabele podają, że dla rocznika 2018 (ja mam 2019) rama 58 jest dla 175-180 cm, więc trochę zonk. Ale jak jeżdżę, to w sumie mi wszystko pasuje (chociaż siodełko prawie do końca podniesione), więc ja już nie wiem jak to jest z tymi rozmiarami...
Szerokości!

Najważniejsze, żebyś Ty czuł się dobrze i było Ci wygodnie. Tabelki tabelkami Masz jeszcze sporo możliwości personalizacji: dłuższy mostek, sztyca z offsetem, ustawienia na pedałach itp, itd. Ważne, że mieścisz sie w widełkach a reszta jest do ustawienia Nic jednak nie zmieni tego, że rower ma się podobać. Od tego zaczynamy, resztę się dopasuje
  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
M.C

Ja mam trochę innego Cube, ale mając 182cm wzrostu brałem rozmiar 58, więc dosyć stety wybraliście 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kubek76

Szefowstwo Cube z pewnością jest zadowolone ze sprzedarzy Nuroad w Polsce. Idą im te rowery.

U mnie również pojawił się Cube w garażu. Jest to Nuroad Pro w rozm. 61. Ustwiałem go  troszkę pod swój wzrost tj. 190cm  i nogę 91 (bez butów). Zmieniłem kąt kierownicy i siodło 0,5cm do przodu. Mostek 100mm został. Po przejechaniu 60km pod mój zadek siodło fabryczne jest dość dobre. Plecy, ręce czy nadgarstki nie bolą. Potestuję jeszcze i jeśli nie to podmienię na Selle Italia C2 Gel Flow bo na takim na codzień śmigam rowerem mtb. Przekrok mam 7cm (w butach) nad górną rurą. Przejechałem na nim 20+40km i czuję się naprawdę komfortowo. Trochę obawiałem się czy 61cm nie bedzie wielki ale nie, jest ok. Od nosa siodła do osi kierownicy mam 57cm.

Duże znaczenie przy wyborze miały uwagi kolegów Eddek i AdamG za co dziękuję bo kupowałem w necie bez przymiarki z powodu braku dostępności w lokalnych sklepach, posiłkując się również pomiarami i geometrią moich rowerów. Udało się. 😃

20190422_124025.jpg

Edytowane przez Kubek76
  • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek
3 minuty temu, Kubek76 napisał:

Duże znaczenie przy wyborze miały uwagi kolegów Eddek i AdamG za co dziękuję

Spoko, niech ci służy :D Ja ze swojego dalej zacieszam jakby był dopiero kupiony, a mam go ponad miesiąc już :D

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
-AdamG-

Duże znaczenie przy wyborze miały uwagi kolegów Eddek i AdamG za co dziękuję bo kupowałem w necie bez przymiarki z powodu braku dostępności w lokalnych

Bardzo się cieszę, że mogłem pomócNiech się super jeździ bo Twój rower jest naprawdę elegancki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek

Swoją drogą, @-AdamG-, @Kubek76, @Jacek_, @Miśkołaj, jaką klasyfikację roweru macie na naklejce na ramie (górna rura zaraz przy główce)? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miśkołaj
44 minuty temu, Eddek napisał:

Swoją drogą, @-AdamG-, @Kubek76, @Jacek_, @Miśkołaj, jaką klasyfikację roweru macie na naklejce na ramie (górna rura zaraz przy główce)? 

1, a powinna być 2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
-AdamG-
Swoją drogą, [mention=8065]-AdamG-[/mention], [mention=9814]Kubek76[/mention], [mention=9782]Jacek_[/mention], [mention=8073]Miśkołaj[/mention], jaką klasyfikację roweru macie na naklejce na ramie (górna rura zaraz przy główce)? 

Czy chodzi o to?

a8b4e9c2a99328dc0a93b650153cdf7e.jpg&key=de12c02fbd88c91264b7eb9e3a8e5343dbbf31881f7bfb4464e21f51cec96fc1

Edit: przypomniałem sobie, że ostatnio oderwałem tą naklejkę („nie będę z metkami jeździł”)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kubek76
2 godziny temu, Eddek napisał:

1

20190423_224311.thumb.jpg.1b185c3027cda7d481b3b025a96df968.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi