jaro0011

Drgające mięśnie łydek - odwodnienie?

Rekomendowane odpowiedzi

jaro0011

Witajcie
Czy ktoś miał problem z drgającymi mięśniami łydek / stóp po treningu w czasie spoczynku? Fachowo to się nazywa "fascykulacje". U mnie się coś takiego pojawiło i zastanawiam się co jest? Byłem już z tym u lekarza i na razie mam skierowanie na badania krwi. Podobno to jest objaw odwodnienia i braku magnezu.
Z odwodnieniem to może być bo na treningach po 1,5h miałem tylko 0.5l bidon. W pracy też spijam 2-3 kawy dziennie i brak magnezu jakiś pewnie też jest :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kaido2

Dokładnie Panocku, odwodnienie i brak magnezu. Polecam dużo pić ale nie samej wody, moze być mineralka + od czasu do czasu  wstępnie dobry iso, by ta woda na była oddawana od razu do k..a, a wchłaniana. Spożywać orzechy, migdały, dobra gorzką czekoladę.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pavello

Też myślę, że to brak magnezu i ew. dodatkowo potasu - one razem to niezła spółka. 2-3 kawy dziennie to juz wystarczający powód. Mam generalnie tak samo, więc magnez to mój stały suplement. O odwodnienie jakoś bym się super nie bał (choć mogę sie mylić) - generalnie organizm zdrowego człowieka w normalnych warunkach powinien spokojnie znieść 80-90 minut wysiłku bez dodatkowego nawodniania (na tyle mamy paliwa), choć oczywiście trzeba się nawodnić sporo "po" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jaro0011
Napisano (edytowane)

Dzięki za odp. Jak się trochę czyta co jest powodem tych drgań to można dostać nieźle do bańki. Czasami chyba lepiej nie czytać internetów.

Dobrze wiedzieć że też tak macie. Muszę sobie zafundować kawowy detox i trochę więcej pić bo widzę ze 2-3 litry plynow to norma nawet bez wysilku a ja jednak tyle nie piłem nawet z treningami. 

PS. Jaki magnez polecacie?

Edytowane przez jaro0011

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cowall
2 godziny temu, jaro0011 napisał:

Dzięki za odp. Jak się trochę czyta co jest powodem tych drgań to można dostać nieźle do bańki. Czasami chyba lepiej nie czytać internetów.

Dobrze wiedzieć że też tak macie. Muszę sobie zafundować kawowy detox i trochę więcej pić bo widzę ze 2-3 litry plynow to norma nawet bez wysilku a ja jednak tyle nie piłem nawet z treningami. 

Maglek B6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kaido2
17 godzin temu, jaro0011 napisał:

21 godzin temu, kaido2 napisał:

Spożywać orzechy, migdały, dobra gorzką czekoladę.

17 godzin temu, jaro0011 napisał:

Dobrze wiedzieć że też tak macie.

Normalnie nie miałem, ale jak organizm nie nadąrzał z regenem ( bo się przejeżdżało 4- 6 kkm miesięcznie) to tak było, u mnie objawiało się to skurczami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jaro0011
5 minut temu, kaido2 napisał:

bo się przejeżdżało 4- 6 kkm miesięcznie

Grubo :)
Mój rekord to 1,5 k miesięcznie :) 
W tym roku na razie za dużo nie kręciłem, ale jak zacząłem to pojawiły się problemy :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marek Karnecki

miałem podobnie - teraz w zasadzie ( po latach ) ustało, przyczyna brak magnezu, i u mnie też anemia 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KingaM

u mnie w sezonie niedobór magnezu to niestety standard. Bez kawy się nie obędę, zimą jeszcze jakoś dietą nadrabiam, ale jak się zaczyna sezon to bez suplementu nie uciągnę.

Magne B6 skurcz

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grzegorz75jan

Witam.

Specem nie jestem ale o tym jak się nawadniać i jak ogólnie się odżywiać było na kanale szajbajka. Jeżeli idzie o kawę i magnez to ponoć kawa nie wypłukuje magnezu. Głowy za to co podlinkuję nie dam ale może komuś się przyda a przynajmniej sprowokuje do szukania odpowiedzi.

https://www.youtube.com/channel/UCnAX2kPJ32Kyvr-BfTnDjkQ/search?query=kawa

https://www.youtube.com/channel/UCnAX2kPJ32Kyvr-BfTnDjkQ/search?query=magnez

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
M.C

Parę miesięcy temu czytałem jakiś artykuł, że jako tako kawa nie wypłukuje magnezu, a jeżeli się ją spożywa przy posiłku to wtedy wartości odżywcze nie chcą się wchłaniać. Ja co jakiś czas biorę magnez ze względu na tiki nerwowe, a odkąd jeżdzę regularnie na rowerze to miałem czasami to zjawisko o którym pisałeś w pierwszym poście.

Kawy akurat nie potrzebuję (raz na jakiś czas sobie wypiję), rano jadąc do pracy mam sporo energii na cały dzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jaro0011
1 godzinę temu, grzegorz75jan napisał:

Witam.

Specem nie jestem ale o tym jak się nawadniać i jak ogólnie się odżywiać było na kanale szajbajka. Jeżeli idzie o kawę i magnez to ponoć kawa nie wypłukuje magnezu. Głowy za to co podlinkuję nie dam ale może komuś się przyda a przynajmniej sprowokuje do szukania odpowiedzi.

https://www.youtube.com/channel/UCnAX2kPJ32Kyvr-BfTnDjkQ/search?query=kawa

https://www.youtube.com/channel/UCnAX2kPJ32Kyvr-BfTnDjkQ/search?query=magnez

Wow, nie znałem tego kanału na YT ale gościu co robi te filmiki ma mega wiedzę. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
panMarcin

Łykaj magnez i powinno przejść. Dużo kawy pijesz? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jaro0011
W dniu 25.04.2019 o 09:35, panMarcin napisał:

Łykaj magnez i powinno przejść. Dużo kawy pijesz? 

No pije pije kawę :P Ale już jest lepiej - magnez z potasem, gorzka czekolada, orzechy i faktycznie jest poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
panMarcin
W dniu 26.04.2019 o 11:27, jaro0011 napisał:

No pije pije kawę :P Ale już jest lepiej - magnez z potasem, gorzka czekolada, orzechy i faktycznie jest poprawa.

Jedź jeszcze pestki dyni one też mają dużo magnezu :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi