GrochowaMTB

Klub miłośników rowerów gravelowych

Rekomendowane odpowiedzi

Eddek
13 minut temu, M.C napisał:

Na razie jestem po mocowaniu błotników SKS Bluemels 53mm i weszły.

Też się trochę zdziwiłem, że u mnie weszły :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GrochowaMTB
20 minut temu, M.C napisał:

Niestety, ale na widelcu nie mam żadnych mocowań. Lunch box i koszulkę (raz na jakiś czas spodnie) muszę przewieźć. Wszystko inne mógłbym upakować w sztucznym bidonie na narzędzia. Pobawię się po świętach i zobaczymy co z tego wyjdzie :D

Na razie jestem po mocowaniu błotników SKS Bluemels 53mm i weszły.

Generalnie to rezygnacja z plecaka to dobry krok jeśli mówimy o jeździe turystycznej. Tylna torba to żadne zło. Tyle, że są czasami dostępne lepsze opcje. Zobaczysz jaka to ulga nie musieć wozić czegoś w plecaku. A do torby przyzwyczaisz się. Nic złego się nie dzieje. Nawet jak się czasami trochę buja to bez przesady. Od czasu do czasu zapewne trzeba nieco dociągnąć paski. Bywało, że jak leciałem na grilla przez góry z obładowaną torbą piwami i kiełbasami to udało się nawet KOMa wykręcić na ostrym podjeździe ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala
2 minuty temu, GrochowaMTB napisał:

Generalnie to rezygnacja z plecaka to dobry krok jeśli mówimy o jeździe turystycznej. Tylna torba to żadne zło. Tyle, że są czasami dostępne lepsze opcje. Zobaczysz jaka to ulga nie musieć wozić czegoś w plecaku. A do torby przyzwyczaisz się. Nic złego się nie dzieje. Nawet jak się czasami trochę buja to bez przesady. Od czasu do czasu zapewne trzeba nieco dociągnąć paski. Bywało, że jak leciałem na grilla przez góry z obładowaną torbą piwami i kiełbasami to udało się nawet KOMa wykręcić na ostrym podjeździe ;) 

U mnie decyzja na backloadera zapadła jak wybrałem sie na 100km z plecakiem... Dramat, nigdy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruup
Godzinę temu, Fimala napisał:

U mnie decyzja na backloadera zapadła jak wybrałem sie na 100km z plecakiem... Dramat, nigdy więcej.

Jak Ci sie sprawdza ten backloader?

Przymierzam sie do kupna wersji 15L i zastanawiam sie czy jest coś lepszego w tej cenie.

Nawet złożyłem temat Ale nikt nie opisał swoich spostrzeżeń. Link do tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GrochowaMTB
2 godziny temu, Kruup napisał:

Nawet złożyłem temat Ale nikt nie opisał swoich spostrzeżeń. Link do tematu

Mój kolega ma tego Topeak ale go nie używa. Jeździ z plecakiem.

Ja mam Gianta i uważam, że jest słaby, nie polecam zdecydowanie - patrząc z perspektywy czasu na ten zakup.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej Sawicki

Moim zdaniem torba jest potrzebna przy ciężkim ładunku, tzn. kiedy bierzemy ogrom prowiantu i/lub ciuchów. Raczej wolałbym na kierownicę, aby mieć dostęp w czasie jazdy.

Dopóki wystarcza mi 3 l picia z plecaka + 1,5 l bidonów i jakaś kanapka, w ogóle nie widzę powodu obciążać roweru. Myśląc o sprzęcie, rozróżnijcie też plecak marki byleco, który buja się na grzbiecie i jednocześnie wyciska z nas siódme poty, od sztywnego plecaka z przewiewem pleców, którego nie czuć nawet w gorące dni.

BTW, jeśli od 4-5 kg plecaka bolą plecy, to nie wina sprzętu, tylko albo poważny problem z tymi plecami, albo za niska kadencja i czujesz zaczepy mięśni ud.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruup
2 godziny temu, Andrzej Sawicki napisał:

Moim zdaniem torba jest potrzebna przy ciężkim ładunku, tzn. kiedy bierzemy ogrom prowiantu i/lub ciuchów. Raczej wolałbym na kierownicę, aby mieć dostęp w czasie jazdy.

Dopóki wystarcza mi 3 l picia z plecaka + 1,5 l bidonów i jakaś kanapka, w ogóle nie widzę powodu obciążać roweru. Myśląc o sprzęcie, rozróżnijcie też plecak marki byleco, który buja się na grzbiecie i jednocześnie wyciska z nas siódme poty, od sztywnego plecaka z przewiewem pleców, którego nie czuć nawet w gorące dni.

Piszesz tu raczej o całodniowej wycieczce. A mi to jest potrzebne na kilkudniowa wycieczkę gdzie muszę zabrać ciuchy śpiwór hamak itp. Mam też torbę wodoszczelna na kierownice.

Mam już kilka takich wycieczek na swoim koncie i nie wyobrażam sobie jeżdżenia tak z plecakiem, dla mnie bez sensu. Plecaka używam jak jeżdżę po górach, po szlakach pieszych albo singlach, innym rowerem i wtedy plecak uważam za najlepsze rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GrochowaMTB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi