GrochowaMTB

Klub miłośników rowerów gravelowych

Rekomendowane odpowiedzi

Chmielo

Gratuluje zakupu!Sam sie nad nim zastanawiałem i pierwotnie miał być moj ale finalnie na Nicasio 2 sie zdecydowałem.Nie gadaj ze po takim błocie przejechales jego 32mm oponkami on z tego co kojarzę ma bez bieżnika te oponki:)

Z przodu shwalbe g one?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hbr
38 minut temu, Chmielo napisał:

Gratuluje zakupu!Sam sie nad nim zastanawiałem i pierwotnie miał być moj ale finalnie na Nicasio 2 sie zdecydowałem.Nie gadaj ze po takim błocie przejechales jego 32mm oponkami on z tego co kojarzę ma bez bieżnika te oponki:)

Z przodu shwalbe g one?

Właśnie przejechałem na spokojnie, sam byłem zdziwiony. Tak z przodu są Schwalbe g one :) Szedl jak dzik w żołędzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chmielo

A w jakim rozmiarze przód 37mm? 

Po mokrym to jeszcze jakoś idzie jak lecisz z przyzwoitą prędkością,ale najgorszy jest suchy piach 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej D

To i ja pozwolę sobie na uczestnictwo. Marin Four Corners, to mój towarzysz we włóczędze.3f0be484bbcc315652e4552a5935edf0.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ziombi

Mam pytanie dotyczące toreb bikepackingowych. Nie wybieram się w dłuższe wyprawy niż jeden dzień, wiec uznałem, że powinna mi wystarczyć jedna torba. Tak „na oko” wydaje mi się, że ta w ramę pod górną rurą byłaby najfajniejsza ale jeżeli się mylę liczę na pouczenie. Chciałbym tam spakować: 2 dętki, małą pompkę, prosty zestaw kluczy, szprychy, małą apteczkę, kurtkę deszczówkę, blokadę, powerbank, niezbędnik cukrzyka, jedzenie i pewnie jakieś cuda o których nie mam pojęcia :) Zmierzyłem Sekwoję i rura górna ma od wewnętrznej strony 53 cm długości. Torba topeak midloader 6l ma 54 cm i nie wiem czy nie jest za długa. Zarówno Ortlieb (50 cm dł) jak i Apidura (52 cm dł) są delikatnie krótsze niż górna rura ramy ale też odpowiednio droższe. Jest jakaś generalna zasada dotycząca dopasowania tych toreb? Zastanawiam się też, czy nie wrzucić torby wypełniającej cały trójkąt ramy a bidony wozić na widelcu ale jak wspomniałem wyżej wszystko „ na oko”. Najmniej przekonany jestem do „ogonów” (chyba, że coś podobnego do tego kosmicznie drogiego tailfina aero). Jak widać potrzebuję szeroko zakrojonej porady ;) ale liczę, że jak zwykle znajdę tu pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala
22 godziny temu, Ziombi napisał:

Mam pytanie dotyczące toreb bikepackingowych. Nie wybieram się w dłuższe wyprawy niż jeden dzień, wiec uznałem, że powinna mi wystarczyć jedna torba. Tak „na oko” wydaje mi się, że ta w ramę pod górną rurą byłaby najfajniejsza ale jeżeli się mylę liczę na pouczenie. Chciałbym tam spakować: 2 dętki, małą pompkę, prosty zestaw kluczy, szprychy, małą apteczkę, kurtkę deszczówkę, blokadę, powerbank, niezbędnik cukrzyka, jedzenie i pewnie jakieś cuda o których nie mam pojęcia :) Zmierzyłem Sekwoję i rura górna ma od wewnętrznej strony 53 cm długości. Torba topeak midloader 6l ma 54 cm i nie wiem czy nie jest za długa. Zarówno Ortlieb (50 cm dł) jak i Apidura (52 cm dł) są delikatnie krótsze niż górna rura ramy ale też odpowiednio droższe. Jest jakaś generalna zasada dotycząca dopasowania tych toreb? Zastanawiam się też, czy nie wrzucić torby wypełniającej cały trójkąt ramy a bidony wozić na widelcu ale jak wspomniałem wyżej wszystko „ na oko”. Najmniej przekonany jestem do „ogonów” (chyba, że coś podobnego do tego kosmicznie drogiego tailfina aero). Jak widać potrzebuję szeroko zakrojonej porady ;) ale liczę, że jak zwykle znajdę tu pomoc. 

Zasada jest taka aby jak najlepiej dobrac ją pod długość gornej rury, a pozniej litraz jaki Cie interesuje. Narzedzia wywal z torby i wsadz je do pojemnika "bidonowego" na mocowanie od spodu ramy. Na moje oko spokojnym leszczem wystarczyłoby Ci 4.5l w ramie. Dodatkowo zostało by Ci miejsce na bidony w ramie. Talfin moim zdaniem to przerost formy nad treścią dla zwykłego zjadacza chleba. Jaki masz rozmiar tej Sequoi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ziombi

Rozmiar 61. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala
22 minuty temu, Ziombi napisał:

Rozmiar 61. 

Wow, to raczej spokojnie tego Topeak'a 6l możesz ładować. Będzie raczej pasować i miejsca będzie w opór.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi