m0cna

Brooks B17s imperial

Rekomendowane odpowiedzi

m0cna

Stoję przed zmianą siodełka w moim gravelu, bo fabryczne jest męskie i uciska, gdzie nie trzeba.

Przejrzałam już wiele ofert,  i zaczynam rozważać na poważnie kupno Brooksa B17 imperial. Cena jest nie mała, ale to zakup na lata, mam nadzieję. "S" to wersja damska.

Pytanie mam, czy orientujecie się, czy to siodło sprawdzi się w dłuższych trasach na gravelu? Jeżdżę w dość pochylonej pozycji (45 stopni). I czy to prawda, że te skórzane siodła się tak dobrze dopasowują do indywidualnych kształtów? A może lepiej zwrócić uwagę na te gumowane (cambium)?

http://www.brooksengland.pl/kategoria/skorzane-3/b17-s-imperial

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Z siodełkiem jest podobna sprawa jak z kaskiem - musi się ciało z nim polubić i jest to bardzo indywidualna sprawa. W przypadku Brooksa słyszałam, ze potrafi się dopasowywać nawet przez około 1000km pod kształt kupra, przy czym każda zmiana ustawienia siodła skutkuje dopasowywaniem od nowa. Nazywa się to złamaniem siodła, ale można kupić jakieś płyny zmiękczające, które przyspieszają ten proces.

Z tego co czytałam, to są ludzie bardzo zadowoleni z tych siodeł i tacy, którzy się z nimi nie dogadali i sprzedają, bo nie mają cierpliwości czekać na dopasowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Wygląda na porządnie zrobione ale i na twarde. Cena ładna. Najlepiej jakbyś się przymierzył do niego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nemrod
5 minut temu, Kruk napisał:

Wygląda na porządnie zrobione ale i na twarde. Cena ładna. Najlepiej jakbyś się przymierzył do niego. 

..."przymierzyła"...

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Aaa zwracam honor. :)

Ja chyba bym coś na dłuższe trasy szukał miększego dla Kobiety, chyba że preferujesz twarde siodełka.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala
Godzinę temu, m0cna napisał:

Stoję przed zmianą siodełka w moim gravelu, bo fabryczne jest męskie i uciska, gdzie nie trzeba.

Przejrzałam już wiele ofert,  i zaczynam rozważać na poważnie kupno Brooksa B17 imperial. Cena jest nie mała, ale to zakup na lata, mam nadzieję. "S" to wersja damska.

Pytanie mam, czy orientujecie się, czy to siodło sprawdzi się w dłuższych trasach na gravelu? Jeżdżę w dość pochylonej pozycji (45 stopni). I czy to prawda, że te skórzane siodła się tak dobrze dopasowują do indywidualnych kształtów? A może lepiej zwrócić uwagę na te gumowane (cambium)?

http://www.brooksengland.pl/kategoria/skorzane-3/b17-s-imperial

Od siebie mogę polecić Cambium. Jeżdżę na C17 i to najwygodniejsze siodełko na jakim jeździłem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
m0cna
Godzinę temu, Kruk napisał:

Aaa zwracam honor. :)

Ja chyba bym coś na dłuższe trasy szukał miększego dla Kobiety, chyba że preferujesz twarde siodełka.

Wolę twarde siodełka, bo przy całym dniu na rowerze nie odparzają.

Godzinę temu, Fimala napisał:

Od siebie mogę polecić Cambium. Jeżdżę na C17 i to najwygodniejsze siodełko na jakim jeździłem.

To chyba trzeba będzie się przejść do jakiegoś sklepu i pomacać. Widzę, że mają damskie w dobrej przecenie http://www.brooksengland.pl/kategoria/skorzane/siodelko-cambium-c17s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala
14 minut temu, m0cna napisał:

Wolę twarde siodełka, bo przy całym dniu na rowerze nie odparzają.

To chyba trzeba będzie się przejść do jakiegoś sklepu i pomacać. Widzę, że mają damskie w dobrej przecenie http://www.brooksengland.pl/kategoria/skorzane/siodelko-cambium-c17s

Jeśli jesteś z Warszawy to stacjonarnie Brooksy mają w iVelo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
m0cna
7 minut temu, Fimala napisał:

Jeśli jesteś z Warszawy to stacjonarnie Brooksy mają w iVelo.

O, super, dzięki, po drodze z pracy do domu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
m0cna

Podjęłam męską (?) decyzję.

IMAG0044.thumb.jpg.9db25b964998afcd6588bacb7064adb3.jpg

Na razie kilka pierwszych jazd za mną. Jest wygodne, na forach straszyli, że na początku jest twarde, ale zupełnie nie odczuwam twardości. Bardzo dobrze podpiera kości miednicy. Przy dolnym chwycie trochę jednak czuję nacisk na tkanki miękkie. Albo delikatnie pochylę siodełko, albo poczekam, może się lepiej ułoży. Podobno po kilkuset kilometrach siodełko "łamie się" do kształtów właściciela.

W pierwszym momencie, po zakupie, było bardzo śliskie, teraz już jest ok, pewnie skóra złapała nieco wilgoci z powietrza.

Z mankamentów - nit na dziobie siodełka zahacza delikatnie o spodnie przy zsiadaniu. No i jest wyraźnie cięższe od siodła fabrycznego, ale przy dłuższych trasach, z bagażem, to nie powinno mieć znaczenia.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi