Zenio

Rower argon 18

Rekomendowane odpowiedzi

Zenio

Czy ktoś miał styczność z rowerem marki argon 18 gdyż mam dylemat czy wybrać giant propel advanced pro 2 vs argon 18 nitrogen 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź

Tak, te świetne rowery kanadyjskiej marki są dostępne w krakowskim  Wertykalu.

6 godzin temu, Zenio napisał:

mam dylemat czy wybrać giant propel advanced pro 2 vs argon 18 nitrogen

To trochę taki dylemat jak ten, czy kupować Lamborgini czy Ferrari... Na obu będzie Ci się jeździło wybitnie dobrze. Kup ten, który Ci się bardziej podoba.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zenio

A co sądzicie o kołach team vision 35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
burglur

Mam styczność z Argonem, posiadam Kryptona, którego zbudowali mi od podstaw w Wertykalu. Nitrogen to bardzo dobra rama aero. Jeśli masz jakieś konkretne pytania to pisz.

2 minuty temu, Zenio napisał:

Visiony wyglądają ładnie przez pierwsze kilka jazd. Później czarna anoda znajdująca się na powierzchni hamowania wyciera się i wygląda już to zdecydowanie gorzej. Odpowiednikiem jeśli chodzi o wysokość stożka będzie Fulcrum Racing Quattro, o których mówi się, że są pancerne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR
2 godziny temu, Zenio napisał:

Tylko nie mów, że chcesz takie coś ładować do któregoś z tych rowerów 😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zenio

Czyli rozumiem że nie ma sensu pakowanie team vision 35 do argon 18 nitrogen bo w takiej konfiguracji dostałem propozycję 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
burglur
3 godziny temu, Zenio napisał:

Czyli rozumiem że nie ma sensu pakowanie team vision 35 do argon 18 nitrogen bo w takiej konfiguracji dostałem propozycję 

Dystrybutorem Argona jest Wertykal ale oni nie mają w ofercie kół Vision więc pewnie ofertę dostałeś z Velo7 bo widziałem, że mają teraz na stanie ramy Nitrogen, trafiłem?

Szosa aero prosi się o karbonowe koła na wyższym stożku, ale z drugiej strony koła zawsze można zmienić w przyszłości jeśli masz na to budżet. 

Jeśli podoba Ci się ta rama (a to chyba rzecz najważniejsza w kupowaniu roweru ;-)) to bierz Argona, nie zawiedziesz się na nim.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zenio

Zgadłeś że z velo7 na 105 jest w dobrej cenie tylko koła słabe więc nie wiem czy jest sens 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stryjek
W dniu 10.02.2019 o 22:15, Zenio napisał:

Czy ktoś miał styczność z rowerem marki argon 18 gdyż mam dylemat czy wybrać giant propel advanced pro 2 vs argon 18 nitrogen 

U mnie na wiosce kilka osób ma te ramy i bardzo sobie chwalą, rowery były odkupione po sezonie z gruby Bora Hansgrohe.

Rozmawiałem o tych rowerach z Bartkiem Huzarskim który ścigał się na niech i twierdził że rowery są genialne, więc coś musi w tym być  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
burglur
10 godzin temu, Zenio napisał:

Zgadłeś że z velo7 na 105 jest w dobrej cenie tylko koła słabe więc nie wiem czy jest sens 

Namieszam, ale widzę, że ramy do Velo trafiły najprawdopodobniej z Merlina, który je wyprzedaje (Nitrogen w malowaniu Astany za 4500 zł co jest rewelacyjną opcją). Jeśli dorzucisz do tego grupę 105 R7000 za 2000 zł plus kierownica/mostek/owijka/siodło/opony ~1000 zł, koła na wyprzedaży 2018 w noLimited masz karbonowe stożki pod oponę za 2500 zł. Całość zamyka się w 10 tys. Jest to sporo mieszania ale jak masz czas i chęci to naprawdę można złożyć coś świetnego.

Z drugiej strony kupując z sklepie, złożą i dostarczą Ci gotową maszynę przez co dopłacisz do tego (w tym konkretnym przypadku). Vision 35 to są po prostu podstawowe koła, które spełnią swoje zadanie i dadzą już minimalna korzyść z wysokości stożka. Jeśli się wkręcisz to wymiana kół na model wyżej jest banalna.

U mnie kolejna zmiana to właśnie będą koła 😉

Na Argonach jeździ Team Astana i w klasyfikacji są spokojnie w połowie stawki producentów, ich ramy zwyciężają również w triathlonie i na torze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tadzikpl
13 minut temu, burglur napisał:

Na Argonach jeździ Team Astana i w klasyfikacji są spokojnie w połowie stawki producentów, ich ramy zwyciężają również w triathlonie i na torze.

Rama sama to jeszcze niczego nie zwyciężyła. Prosi jeżdżą na tym, co sponsor daje, a jak drużyna dobrze przygotowana i poukładana, taktycznie, to na dowolnym rowerze będzie wygrywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
burglur
29 minut temu, tadzikpl napisał:

Rama sama to jeszcze niczego nie zwyciężyła. Prosi jeżdżą na tym, co sponsor daje, a jak drużyna dobrze przygotowana i poukładana, taktycznie, to na dowolnym rowerze będzie wygrywać.

Zgadzam się, że rama sama nie zwycięża. Po to są klasyfikacje producentów by urzeczywistnić wyniki osiągane przez zespół jeżdżący na danym sprzęcie. Z tego powodu można mówić, że S-Works czy Pinarello to najlepsze rowery bo dwa najmocniejsze zespoły właśnie z nich korzystają, ale prawdopodobnie poradziliby sobie również na Treku/Bianchi/Canyonie itd. W tym kontekście "zwycięstwa ramy/roweru" należy rozumieć jako przenośnie, to w końcu teamy podpisują kontrakty na współpracę z konkretnymi producentami. Co do drugiej części Twojej wypowiedzi to nie mogę się do końca zgodzić ponieważ w zeszłym sezonie rower 3T Strada obrywał ostro bo napęd 1x12 wcale nie jest złotym środkiem. Jakbyś na niego wsadził Sagana i Froome'a to nie oznaczałoby to z automatu zwycięstwa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zenio
Napisano (edytowane)

odwieczne pytanie koła kupować na szytkę czy oponę ? stożek 38mm czy 50mm do szosy

Edytowane przez Zenio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stryjek
8 godzin temu, Zenio napisał:

odwieczne pytanie koła kupować na szytkę czy oponę ? stożek 38mm czy 50mm do szosy

Wszystko zależy do czego, ja mam 40 bo u mnie często wieje i do tego teren jest mocno pofałdowany. Testowałem 55 i dla mnie były za wysokie i za bardzo czuć było podmuchy wiatru. 

Przy dylemacie szytka czy opona raczej nikt Ci nie pomoże, wszystko zależy czego oczekujesz. Mnie znajomy były zawodowiec namawiał na szytki, aż w końcu namówił, albo była to kwestia promocji na koła szytkowe ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zenio

W kołach karbonwych po opona boję się że jak złapie kapcia to opona spadnie i koło będzie zniszczone 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR

Przecież żeby spadła podczas jazdy musiałbyś zrobić taką dziurę żeby pozbyć się całkowicie powietrza w ciągu kilku sekund. 

Wybuchła Ci kiedyś opona? Myślę, że nie. Podobnie jak 99,9% osób jeżdżących po asfalcie 

Koła pod oponę będą prawdopodobnie trochę droższe ale za to prostsze i zdecydowanie tańsze w serwisie, czyt. klejenie szytek + koszt dobrej szytki w porównaniu do dobrej opony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi