Skocz do zawartości

RockShox Boxxer - czy jest możliwość obniżenia dolnej półki ?


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dolna półka jest na imbusy i dlatego się zastanawiam czy można ją obniżyć. Aktualnie mam w rowerze 160mm i teraz pytanie, jeżeli dolną koronę bym obniżył o 20-30mm to czy bym zachował geometrię? Czy dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza

Skoro amor ma 160mm skoku? Nie wiem tak teoretyzuję, a obniżysz dolną półkę, to skrócisz tym samym rury górne, a co za tym idzie ryzykujeszprzy dobiciu uderzenie podkowy dolnych lag w tę półkę...

 

Odnośnik do komentarza

Sens takiego zabiegu jest raczej logiczny, mam teraz w rowerze skok 160mm. Chcę amortyzator który będzie bardzo sztywny, będzie ładnie pracował, będzie miał lagi 35-36mm a zarazem nie chcę zmienić geometrii roweru, co mogło by skutkować pęknięciem główki ramy bądź przy sztycy. Przy okazji fajnym bonusem jest zajebisty wygląd takiej dwupółki:) Kolega SpiderMAN ma wydaje mi się trochę racji, że jeżeli obniżymy dolną półkę o te 30 mm to skracamy pracę do 170mm, ale w terenach których jeżdże nie wykorzystałem więcej jak 140mm

Odnośnik do komentarza

Od początku :)

Nie mam jeszcze dwupółki, chce kupić, rama to Stolcki DS-7, amor jaki tam aktualnie jest to Suntour jakis ze skokiem 160mm, rower przerobiony na e-bike o mocy 3kW i 90nM i dlatego potrzebuje mocnego, dobrze wybierającego, sztywnego amora :) 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, PrzeLuka napisał:

Bez problemu ustawisz dwópółke tak aby kąt główki ramy się nie zmienił.

No nie, bo jeżeli dalej ma na myśli RS Boxxer to on ma 200mm skoku. W momencie obniżenia dolnej półki poniżej wartości 20cm od dolnych goleni to będzie miał kolizje.

Odnośnik do komentarza

Nie znam się na Boxxer;ach ale tak na logikę... to czy jakby się obniżyło trochę półkę i jak wiadomo skróciło skok, to nie można dać jakiego "tokena" do goleni ze sprężyną aby ograniczyć skok o wartość zniżonej półki-korony dolnej ? 

Odnośnik do komentarza

Wcześniej już wspomniałem że na trasach których jeżdżę na codzień nie wykorzystuję wiecej jak 140mm skoku, więc jeżeli w "skróconym" Boxxerze będę miał 170mm to będzie raczej ok. 

34 minuty temu, PrzeLuka napisał:

Faktycznie. Zapomnialem całkiem, że to utrojstwo ma aż tyle skoku. Mój błąd.

Kolego jeżeli Ty jesteś moderatorem ( czyt. osobą znającą się na rzeczy w danej dziedzinie ) i zapominasz że Boxxer ma 200mm skoku, to może warto ustąpić miejsca komuś innemu aby doradzał ludziom

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, bikeman1 napisał:

Kolego jeżeli Ty jesteś moderatorem ( czyt. osobą znającą się na rzeczy w danej dziedzinie ) i zapominasz że Boxxer ma 200mm skoku, to może warto ustąpić miejsca komuś innemu aby doradzał ludziom

Moderator to swego rodzaju "służda porzadkową" nie chodząca encyklopedia.

Odnośnik do komentarza

Dobrze, czyli mam rozumieć, że między innymi kontrola nad dodawanymi postami itd itd, to chyba jakaś wiedza podstawowa na temat powinna być, no tak mi się bynajmniej wydawało. 

17 godzin temu, PrzeLuka napisał:

Bez problemu ustawisz dwópółke tak aby kąt główki ramy się nie zmienił. Luzujesz dolną półke, obniżasz, dokręcasz.

A teraz taką poradę ktoś traktuje poważnie. Zważ na to że ja zakładam temat w którym wypowiada się kilka osób odnośnie obniżenia półki czy taki zabieg jest możliwy a Ty jako moderator piszesz: 

17 godzin temu, PrzeLuka napisał:

Luzujesz dolną półke, obniżasz, dokręcasz.

 

nie mając nawet wiedzy ile Boxxer ma skoku...😶

 

Zapytałbym Cie ile masz lat, ale nie będę już brnął w ten temat bo ręce opadają. Bo na moje oko, ja chyba więcej jeżdżę na rowerze jak Ty masz lat

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, bikeman1 napisał:

Wcześniej już wspomniałem że na trasach których jeżdżę na codzień nie wykorzystuję wiecej jak 140mm skoku, więc jeżeli w "skróconym" Boxxerze będę miał 170mm to będzie raczej ok. 

Może tak, może nie. Trzeba wziąć pod uwage że gdy amor postanowi wykorzystać więcej skoku "bo coś" to go zniszczysz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...