Marek Horoś

[Propozycje] Amortyzator do 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Marek Horoś

Siemanko,

Jestem głupi szosowiec wiec w znajomości amorków nie jestem aż tak dobry. Szukam czegoś przyzwoitego do 1000 zł. Może być to amor nowy lub używki w dobrym stanie chodzące gdzieś po internecie właśnie do tego pułapu cenowego. Na co polować ? Fajnie by było żeby miał możliwość dołączenia do niego manetki na kierke. 

Za tą kasę cudów się nie spodziewam grunt żeby jakoś znośnie pracował i nie był problematyczny. Chodzi mi tu o spasowanie elementów, ogólne działanie jak i usterki.

Koło 29 cali

Pozdrawiam :) 

Edytowane przez Marek Horoś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
alfine-11

Do 1000 PLN można w naszym kraju kupić nowy Epixon XC RL-R 29 na osi 9 mm i blokadą skoku na kierownicy ale za 1300 PLN są nowe 2017 rok Epixon TR RL-RC 29 na osi 15mm z regulacją kompresji oraz blokadą skoku na kierownicy i to jest już co śmiało mogę polecić w przedziale cena jakość o ile w rowerku masz główkę taper ;) 

TR.jpg

Edytowane przez alfine-11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marek Horoś
22 minuty temu, alfine-11 napisał:

Do 1000 PLN można w naszym kraju kupić nowy Epixon XC RL-R 29 na osi 9 mm i blokadą skoku na kierownicy ale za 1300 PLN są nowe 2017 rok Epixon TR RL-RC 29 na osi 15mm z regulacją kompresji oraz blokadą skoku na kierownicy i to jest już co śmiało mogę polecić w przedziale cena jakość o ile w rowerku masz główkę taper ;) 

TR.jpg

No właśnie zapomniałem dodać ze mam zwykłą prostą niestety a nie tappered

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
alfine-11

To w takim razie do 1000 PLN pozostaje nowy na 2017 rok Epixon XC RL-R na osi 9 mm :)

0008.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marek Horoś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
alfine-11

Bardzo prosie nie mniej osobiście uważam , że lepiej jest kupić wersję ze sztywną osią 15 mm nawet bez zdalnej manetki , a w razie co wymienić sterówkę z taper na 1-1/8''

epicon-tr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN

Marek tapered też podejdzie do zwykłej główki są odpowiednie stery do tego...

Cloud F7

Octane One O1

Edytowane przez SpiderMAN
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marek Horoś

Poczytam o tym:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Piwko

a jak byś jednak chciał zaoszczędzić polecam Ci Radion XC RL-R 29" 100mm z możliwością w razie potrzeby przebicia nitów i zrobienia ponad 120mm :D Ten amorek sam posiadam używam go do enduro mam ponad 120mm skoku i naprawdę daje to radę przy takiej jedzie jak ja preferuje. Nowy taki amorek to koszt ok 750 zł !!! Tak że naprawdę spoko sprzęt za fajną cenę.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Areł123113

Cześć :D Posiadam Krossa levela r6 i w którym jest amortyzator zwykły olejowy, który przy jeździe po trudniejszym terenie potrafi nieźle poturbować tyłek...

Chciałbym wiedzieć czy do 600zł jestem w stanie kupić coś chociażby używanego tak bo można go było dokładnie wyregulować to moich potrzeb?

Nie wiem jeszcze czy on będzie pasować do moich sterów, ponieważ w tym temacie jestem lekko zielonkawy :) 

Mój amor to: Suntour XCR 32 RL Coil 100mm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
samuel_87

radziłbym dołożyć 100 i kupić nowy np ten http://activia.sgl.pl/czesci/amortyzatory-przednie/raidon/275-cali/42

lub taniej ten w cenie jaką podałeś

http://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory-suntour/xcr/275-cali_amortyzator-suntour-xcr-rlr-275-air-dysk-czarny-2016/413

o stery się nie martw, jak są dobre wystarczy tylko przełożyć bieżnie ze starego amora na nowy

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
alfine-11

Raidon wyjdzie taniej zwyczajnie jest trwalszy :)

• Pomógł 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
2 minuty temu, alfine-11 napisał:

Raidon wyjdzie taniej zwyczajnie jest trwalszy :)

Mniej delikatny ;) Ale działa...

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Areł123113

Hymmmm, dzięki

Zastanawiałem się nad odsprzedażą starego widelca, za którego chyba mógłbym dostać 400-500 zł i bez problemu dołożę coś z własnej kieszeni, tylko czy ten Raidon bez problemu wejdzie w stery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
samuel_87
27 minut temu, Areł123113 napisał:

Zastanawiałem się nad odsprzedażą starego widelca, za którego chyba mógłbym dostać 400-500 zł

kolego tyle to kosztuje nowy xcr sprężynowy 

już Ci pisałem ,że stery są ok, tylko trzeba ze starego amora bieżnie zdjąć i założyć na nowy

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Areł123113

Sorka za pomyłkę.

Dzięki, temat do zamknięcia :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
LukasFR22

Cześć ! napisz jeszcze jaką masz długość rury sterowej ? Też myślę że dobrym rozwiązaniem było by dołożyć, miałbyś już takie cudo ;) Przesiadka z takiego widelca co miałeś a na tej klasy to inny świat i jeszcze większa chęć i zapał do jazdy !

http://allegro.pl/amortyzator-rock-shox-recon-gold-tk-27-5-i6677815102.html#thumb/3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kuboll

Witam!

Obecnie mam w moim rowerze GT Aggressor amortyzator RST Gamm AET powietrzny z 2001 roku.  Chciałbym go wymienic na jakaś nowszą konstrukcję. Zależy mi żeby amor był czuły i miał jakies tlumienie odbicia. Moja waga to 90kg. Widelec musi być na koło 26, rura sterowa 1 1/8, ahead, piwoty i mocowanie do tarczówek.

Cobyście polecili w kwocie ok. 500 zł?  Czy w ogóle jest sens wymieniać obecny widelec i czy nowy bedzie działał lepiej? Ten mój RST jest w pełni sprawny, trzyma powietrze i nie ma wielkich luzów. Ewentualnie jak można poprawić jego działanie?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam Forumowiczów!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
samuel_87
42 minuty temu, Kuboll napisał:

Czy w ogóle jest sens wymieniać obecny widelec

Uważam, że to nie ma sensu tym bardziej za 500 zł. Za te pieniądze ciezko o coś powietrznego i to jeszcze z piwotami . Ogólnie mało jest amorów z piwotami już, a sam piszesz ,że stary jest sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kuboll

Właśnie w kwocie do 5 stów nie spodziewam się widelca powietrznego w raczej sprężynowy pokroju sr xcm lub rst gila. Czy te amory dobrze pracuja? Usłyszałem ostatnio w sklepie rowerowym, że obecnie tak widelce poszly do przodu że będą działac lepiej od mojego. Co sądzicie? Jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
samuel_87

xcm to tani sprężynowy widelec , na pewno nie jest czuły , sam taki posiadam i srednio jestem zadowolony , w przyszłości planuje zakup raidona powietrznego ( ok 700 zł ) , tylko tam juz nie ma piwotów.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mariuszm
11 godzin temu, Kuboll napisał:

Właśnie w kwocie do 5 stów nie spodziewam się widelca powietrznego w raczej sprężynowy pokroju sr xcm lub rst gila. Czy te amory dobrze pracuja? Usłyszałem ostatnio w sklepie rowerowym, że obecnie tak widelce poszly do przodu że będą działac lepiej od mojego. Co sądzicie? Jakieś inne propozycje?

Nie wiem jak XCM, ale przy Twojej wadze odpuść sobie Gilę, nie ustawisz jej pod siebie; miałem ten amor i zmieniłem na RST Aerial, między innymi z tego powodu. Jeśli Twój obecny amor powietrzy działa dobrze i nie ma luzów, to wg mnie nie ma sensu wydawać kasy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kuboll

Mariusz, dzięki za informację.  Na razie zostanę przy tym co mam.

W jednej z goleni mam elastomer i sprężyne i zastanawiam się nad wymianą tego elastomera na sprężynę. Może to poprawi pracę amora.

Jak działa ten rst aerial?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mariuszm

W porównaniu do amortyzatora sprężynowo-olejowego ten RST Aerial działa jak bardzo dobrze. W dziale forum o amorach RST opisałem swoje wrażenia z jego użytkowania po przejechaniu paru tysięcy km. To typowo budżetowy amor powietrzny (700zł za nowy), ale robi to co ma robić. Jeżdżę sporo rowerem, pod DDRach, ulicami, ale również po lesie (płaskie szutry), jak i trasy XC i maratonów MTB. Nie jeżdżę agresywnie, ale też i nie ślamazarnie, raczej ambitnie rekreacyjnie xD I do takiej jazdy ten amor całkowicie wystarcza i nic się z nim złego nie dzieje. Wg mnie amortyzator, to po ramie, najważniejszy element jeśli chodzi o jazdę w terenie, wygodę i bezpieczeństwo. Zmiana z GILA na Aerial sprawiła, że rower zachowuje się bardziej przewidywalnie w trudniejszym terenie. Można wówczas jechać szybciej i bezpieczniej. Odczucia mam takie jakby zmienił rower na nowy o jakieś dwa oczka lepszy. 

W przypadku amora powietrznego pod V-brake'i z nowych zostaje tylko RST F1RST i Aerial. Albo używki, ale wówczas i tak trzeba liczyć się z serwisem po zakupie. Może w Twoim przypadku wystarczy porządnie przeserwisować amor, aby poprawić jego pracę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kuboll

Rozebralem i przesmarowałem dzisiaj solidnie amora. Jeszcze nie jeździłem ale na sucho ugina sie troche lepiej ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi