Divico

SPD na szeroką stopę

Rekomendowane odpowiedzi

Divico

Siema szajbusy
Przychodzę do was z dość dużym problemem, a mianowicie moją stopą. Postanowiłem w końcu zakupić buty SPD i rozpoczęła się moja droga przez piekło. Wszystko co przymierzałem jest za wąskie, a na dodatek pięta mi w nich latała. Normalnie noszę rozmiar 41/42, Shimano M089 rozmiar 43 były w miarę okej pod względem długości stopy, tylko lekko mi się podnosiła do góry przy chodzeniu, ale palce (bo w tym miejscu mam najszerszą stopę względem standardu) obrywały. Przymierzałem w Decathlonie różne Btwiny, Shimano i Rockridery i niestety wszystko za wąskie w palcach. Czy znacie jakieś modele, które da się przymierzyć w Warszawie? Myślałem o trekingach, ale boję się że w lato stopy mi umrą z przepocenia (planuję kilku/kilkunastodniowe wycieczki i cały dzień jazdy podczas nich). Ratujcie bo pedały już mam i nie mogę się doczekać aż je przetestuję! 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

A myślaleś nad butami z płaska podeszwą ale takimi z miejscem na bloki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Divico
Godzinę temu, PrzeLuka napisał:

A myślaleś nad butami z płaska podeszwą ale takimi z miejscem na bloki?

Nie do końca rozumiem o czym mówisz, nigdy się z czymś takim nie spotkałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Sidi robi buty w wersji mega z większą ilością miejsca na palce i wyższym podbiciem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha

Shimano i NW również robią buty w wersji szerszej „wide” wiec Twoja droga przez piekło nie musi trwać :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer

Przede wszystkim zmierz długość realną swojej stopy. Potem szukaj butów bazując przede wszystkim na długości wkładki. Najczęściej długość jest proporcjonalna do szerokości stopy. Najlepiej szukać skórzanych butów lub takich, które w razie potrzeby mają szansę na delikatne rozbicie się np. 

https://sportstore.pl/product-pol-7213-Buty-rowerowe-LAKE-MX175-X-BOA-Action-LEATHER-SKORA-white-espana.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Divico
Napisano (edytowane)
18 godzin temu, Sziva napisał:

Sidi robi buty w wersji mega z większą ilością miejsca na palce i wyższym podbiciem.

Czy wiesz jaki dopisek mają te modele?

16 godzin temu, PrzeLuka napisał:

Ciekawa opcja, dzięki. Wolałbym coś ze sztywną podeszwą, ale jeżeli nie będzie wyjścia to się zdecyduję.

12 godzin temu, Antyszprycha napisał:

Shimano i NW również robią buty w wersji szerszej „wide” wiec Twoja droga przez piekło nie musi trwać :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Ale z tego co znalazłem informację to w Polsce Shimano wide nie ma dostępnych, a kupować w ciemno nie chcę. Jak są opisane NW w szerszej wersji?

12 godzin temu, Franz Mauer napisał:

Przede wszystkim zmierz długość realną swojej stopy. Potem szukaj butów bazując przede wszystkim na długości wkładki. Najczęściej długość jest proporcjonalna do szerokości stopy. Najlepiej szukać skórzanych butów lub takich, które w razie potrzeby mają szansę na delikatne rozbicie się np. 

https://sportstore.pl/product-pol-7213-Buty-rowerowe-LAKE-MX175-X-BOA-Action-LEATHER-SKORA-white-espana.html

Moja stopa w żaden sposób nie jest proporcjonalna - 27cm długości i ~26cm obwodu 😀 Dzięki za radę żeby brać skórę

Edytowane przez Divico

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer

Mam tak samo jak Ty :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
10 minut temu, Divico napisał:

Czy wiesz jaki dopisek mają te modele?

Sidi Mega :) 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Divico
25 minut temu, Franz Mauer napisał:

Mam tak samo jak Ty :)

I jakie buty kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer

SHIMANO SH-M310, Bontrager Rythm, teraz szykuję się na Lake

images.jpg pobrane.jpg pol_il_Buty-rowerowe-LAKE-MX175-X-BOA-Action-LEATHER-SKORA-white-espana-8960.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cris92

Moja stopa w żaden sposób nie jest proporcjonalna - 27cm długości i ~26cm szerokości Dzięki za radę żeby brać skórę

A to przypadkiem nie obwód stopy te 26cm? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić prawie kwadratowych stóp

Wysłane z mojego P10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
4 godziny temu, Divico napisał:

Moja stopa w żaden sposób nie jest proporcjonalna - 27cm długości i ~26cm szerokości

Rakiet śnieżnych nie potrzebujesz zimą :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Divico
6 godzin temu, Franz Mauer napisał:

SHIMANO SH-M310, Bontrager Rythm, teraz szykuję się na Lake

images.jpg pobrane.jpg pol_il_Buty-rowerowe-LAKE-MX175-X-BOA-Action-LEATHER-SKORA-white-espana-8960.jpg

Shimano już nie widzę w sprzedaży, Bontragery ponad dwukrotnie przekraczają mój budżet więc zamówię te Lake i najwyżej odeślę, dzięki :)

@Sziva i @Cris92 oczywiście chodziło o obwód już poprawiłem 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Divico

Po skontaktowaniu się z kilkoma sklepami, poszperaniu w necie i głównie dzięki waszej pomocy zostały 2 modele:

https://sportstore.pl/product-pol-7380-Buty-rowerowe-LAKE-MX160-X-MTB-Action-LEATHER-SKORA-black-silver.html

Które byście polecili? Czy warto dopłacać 130 złotych? Czy jeżeli sznuruje buty zawsze trochę lżej przy palcach, a ciaśniej na samej górze to czy pojedynczy system boa się sprawdzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto

Brał bym te pierwsze,bo nie miałem nigdy doczynienia z tym boa systemem w takich butach. Nie jestem przekonany tak bez przymiarki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha

Sam system boa jest rewelacyjny, szybki i prosty w obsłudze. Dużo wygodniejszy a przy tym ma dożywotnią gwarancję producenta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto

Dożywotnia gwarancja to brzmi dobrze. Czyli warto dołożyć ta stówkę.

Wiem,że w kaskach to fajnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Divico

Okej to już chyba naprawdę ostatnie pytanie, czy w tych lake'ach bloki pasują do Shimano SPD 520?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Tak

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi