Piotr Apostoł

[Propozycje] Gravel do około 3000 - 4999 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

zuczek222
W dniu 13.02.2019 o 12:11, DamianKle napisał:

A co powiesz o Marin Nicasio? Czy wart jest uwagi?

Nicasio jak dla mnie ma fajną ramę i tyle. Osprzęt podstawa(mi wystarczy na dojazdy) korba na kwadrat(o zgrozo w rowerze za 2999zł) i bardzo podstawowe koła(piasty marnej jakości), hamulce Promaxa też nie robią szału. 

Kupiłem go w dobrej cenie do dalszych modów, nowe koła, hamulce i korba. 

Po przebudowie będzie to super maszyna do codziennego użytku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DamianKle
Godzinę temu, zuczek222 napisał:

korba na kwadrat(o zgrozo w rowerze za 2999zł)

A można założyć hollowtech II?

Jak Claris sprawuje się w terenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zuczek222

Pewnie że można, ja już wymieniłem wraz z korbą. Jeszcze nie testowałem, po zakupie rozłożyłem rower żeby go zakonserwowac od środka, sprzedałem co mi nie pasowało (koła, korba i hamulce) i składam do kupy. Jutro dojdą obręcze, bo tylko ich mi brakuje, szybkie zapłatanie i skręcam.

Ten rower kupiłem na dojazdy do pracy i Claris pewnie w zupełności mi wystarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DamianKle
5 minut temu, zuczek222 napisał:

Pewnie że można, ja już wymieniłem wraz z korbą. Jeszcze nie testowałem, po zakupie rozłożyłem rower żeby go zakonserwowac od środka, sprzedałem co mi nie pasowało (koła, korba i hamulce) i składam do kupy. Jutro dojdą obręcze, bo tylko ich mi brakuje, szybkie zapłatanie i skręcam.

Ten rower kupiłem na dojazdy do pracy i Claris pewnie w zupełności mi wystarczy. 

Czyli jakbyś podsumował, to ile dołożyłeś, żeby był taki, jak potrzebujesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zuczek222

Po modyfikacjach mniej niż katalogowy😋😋😋😋😋😋

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DamianKle
1 godzinę temu, zuczek222 napisał:

Po modyfikacjach mniej niż katalogowy😋😋😋😋😋😋

Rozumiem, że na elementach używanych, w doskonałej kondycji też bazowałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zuczek222
Napisano (edytowane)

Nie, tylko na nówkach.  Wysłałem koszty na PW

Edytowane przez zuczek222

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adam->

Cześć,

Pozwólcie, że powrócę do mojego wcześniejszego pytania - nie było mnie chwilę na forum i nadrabiam zaległości. Wiem, że ten Esker 6.0 teoretycznie nie powinien znajdować się w tym wątku, jednak w kolejnym zestawieniu graveli poruszane są raczej dużo droższe sprzęty. Chciałem poznać Waszą szerszą opinię na jego temat - biorę go poważnie pod uwagę z racji tego co oferuje (na papierze) w stosunku do ceny (jak wspomniałem sporo niższej niż katalogowa). Czy wart jest tych pieniędzy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
murk_wolf

Chyba warto zaczekać na chociaż jedną recenzję bo tak to nie wiemy co dokładnie im się udało, jaką ma wagę, jak jeździ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adi1201

Podoba mi się wygląd Eskera 2.0, jednak ciężko mi znaleźć racjonalne powody żeby ten rower wybrać przy jego cenie (3499), jeżeli za 3599zł można dostać Kellys Soot 30 na sztywnych osiach.

Co do korb na kwadrat w rowerach za tą cenę to Spec Diverge E5 za 4399 ma w specyfikacji właśnie suport z mocowaniem korby na kwadrat...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DamianKle

Ja czekam w takim razie na raty 0% na Allegro na wszystkie rowery i kupuję Marin Four Corners 2019, 3 blaty i hollowtech II, myślę, że ten sezon spokojnie na nim przejadę, ewentualnie przerobię fabryczne koła na Tubeless Ready. 12 kg masy nie jest dużo. W perspektywie kilku lat myślę, że bardzo zmodyfikuję całość :)

Pochwalę się, że mija prawie rok, jak zrobiłem w moim MTB tubelessy, i odpukać, zero kapci, i bardzo niewielkie zużycie opon. Inwestycja już prawie się zwróciła, zaoszczędziłem około 6-8 dętek i kilka godzin pracy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi