Michal

[Propozycje] Szosa do około 2000 - 2999zł

Rekomendowane odpowiedzi

GBike
36 minut temu, daras napisał:

A powiecie coś Panowie o tych CUBA’ch ten co napisalem wyżej Attain pro albo tych oferowanych na alledrogo Agree SL?

warto się nad nimi zastanawiać?

Mógłbyś linki powstawiać aby nie było niedomówień? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Chyba chodzi o ten model
https://www.olx.pl/oferta/rower-szosowy-cube-agree-ultegra-dt-swiss-CID767-IDupsEz.html
Btwin miałem dwa lata problem z wyregulowaniem przerzutek ciągle coś o coś ocierało mimo regulacji, hamulce średnio zatrzymywał rower
Generalnie jak na początek przygody rower nisko budżetowy
Wolał bym już tego krossa Vento
Jednak zastanów się na tym cube jest tutaj na forum kilka osób co dokonały zakupu tego roweru, oceniają go bardzo dobrze
Rower na dobrym osprzecie więc nie powinno być problemu z jakimś problemem sprzętowy
Dobrze było by zawsze oglądnąć rower przed zakupem, ale jak sprzedawca jest w porządku to można wychaczyc dobrą sztukę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wojtek Z.

Ja bym się mocno zastanowił na Twoim miejscu @daras nad zadbaną używaną aluminiową szosą z karbonowym widelcem, najlepiej z odbiorem osobistym i wszystkimi papierami. Jako pierwsza szosa w tej cenie jest to chyba najlepsza opcja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
daras

Przepraszam ze dopiero teraz ale niedziela zabiegana. Linki do CUBow

1. CUBE ATTAIN PRO DISC - http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7487766698

2. Cube Agree SL

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7481776050

Vento 3.0 mogę wyrwać nówkę z salonu za 2400 zł tez mi chodzi po głowie.

co do używki tez się rozglądam, ale z racji tego ze zaczynam dopiero przygodę z szosa ciężko będzie mi ocenić stan roweru, a wiadomo „na oko...to ktoś kiedyś umarł” 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Argi

Moim zdaniem, jeżeli rozmiar Ci pasuje, bierz tego Cube'a z Allegro. Wygląda na mało używany i zadbany, raczej bez wkładu finansowego na początek. Kaseta wygląda jak nowa, opony również. Inna sprawa, że Vento 3.0 to również przyzwoity rower. Mój bliski kolega kupił taki ostatnio. Wprawdzie był tutaj jakiś wątek o krzywo pospawanej ramie, ale w jego rowerze spawy wyglądają naprawdę idealnie, wręcz lepiej niż ramy np. Cube'a na fotkach. Za 2400 to okazja. Na początek siodło i owijka do wymiany. Jeżeli nie możesz się zdecydować, wybierz ten, który bardziej Ci się podoba. Wygląda na to, że "szosowcy" podchodzą do roweru jak do kobiety - niby wiem, że ma swoje wady, ale jaki on ładny xD

Edytowane przez Argi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GBike
2 godziny temu, daras napisał:

1. CUBE ATTAIN PRO DISC - http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7487766698

Rama wygląda na zadbaną, ale sprzedawca nie jest szczery. Blat korby swoje przeleciał. Lewa klamkomanetka miała bliskie spotkanie z asfaltem. 

Rama mniej zadbana ale wyższa grupa osprzętu. Zdjęcia mają charakter czysto poglądowy i nic nie da się wykminić. Poza tajemniczą rysą na karbonowym widelcu. 

Vento 3.0 mogę wyrwać nówkę z salonu za 2400 tez mi chodzi po głowie.

Jest to najbezpieczniejsze opcja. Z jakiego roku jest ten model? 

29 minut temu, Argi napisał:

Wygląda na to, że "szosowcy" podchodzą do roweru jak do kobiety - niby wiem, że ma swoje wady, ale jaki on ładny xD

Oczywiście - to moja kochanka hihi

P. S. Nie on, tylko ona ładna SZOSA ❤️

Edytowane przez GBike

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stryjek

O tych Cubach było już kilka razy, podobno ktoś to kupił i było ok, ale rowery są wykupione z jakiejś zagranicznej wypożyczalni. 

Ja bym brał vento 3.0 bo decathlon mi się nie podoba ;) 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Argi
2 godziny temu, Stryjek napisał:

O tych Cubach było już kilka razy, podobno ktoś to kupił i było ok, ale rowery są wykupione z jakiejś zagranicznej wypożyczalni. 

Ja bym brał vento 3.0 bo decathlon mi się nie podoba ;) 

Bardziej chodziło mi o Cube'a Pro Disc z pierwszego linka. Wygląda dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
daras
17 godzin temu, GBike napisał:

Rama wygląda na zadbaną, ale sprzedawca nie jest szczery. Blat korby swoje przeleciał. Lewa klamkomanetka miała bliskie spotkanie z asfaltem. 

Rama mniej zadbana ale wyższa grupa osprzętu. Zdjęcia mają charakter czysto poglądowy i nic nie da się wykminić. Poza tajemniczą rysą na karbonowym widelcu. 

Jest to najbezpieczniejsze opcja. Z jakiego roku jest ten model? 

Oczywiście - to moja kochanka hihi

P. S. Nie on, tylko ona ładna SZOSA ❤️

Vento z 2017 roku, ten ładny żółto-czarny 😉

Chyba wybór padnie na Vento, tylko muszę jeszcze raz się przymierzyć do ramy. A wiecie może jakie najszersze opony wchodzą do niego ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czarny-piotrus

Witam,

Szukam roweru i moja uwagę zwróciły dwa modele.

Pierwszy jest używany. Mam łatwy dostęp jeżeli chodzi o oględziny.

https://allegro.pl/super-szosa-carbon-ultegra-22g-stan-idealny-i7487043149.html#thumb/6.

Drugi nowy 

https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-ultra-900-af-id_8377261.html.

Który rower byście polecieli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stryjek

Ja bym brał Gianta, tylko trzeba go sprawdzić osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Karol
W dniu 4.08.2018 o 19:29, GBike napisał:

Za każdym razem jak widzę go na żywo to podziwiam kunszt  fotografa który wykonywał zdjęcia tego roweru na stronę www. 

Sorki za OT ale mógłbyś poratować linkiem do tych zdjęć? Bo na polskiej stronie to jakaś masówka nie mająca wiele wspólnego z rzetelną fotografią produktową - zdjęcia ot. tak strzelone, bez szczególnej dbałości o kadry, światło i tła, zdaje się cała kolekcja rowerów jest tak sfotografowana. Co najwyżej poprawnie, na szybko, żeby było widać rower, nic więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GBike
47 minut temu, Karol napisał:

zdjęcia ot. tak strzelone, bez szczególnej dbałości o kadry, światło i tła,

No właśnie o to chodzi. Fotki są zrobione aby nie było widać szczegółów. Na podstawie zdjęć uważałem Tribana 520 za ciekawą cenowo alternatywę dla najtańszych szosówek konkurencji. Gdy przypadek sprawił że odwiedziłem Decathlon oczywiście odwiedziłem stoisko z rowerami. Nie mogłem uwierzyć że ten rower z Decathlonu to ten sam ze zdjęć. 

Jak się komuś podoba ów sprzęt to ok. Ale odradzam zakup go przez www nie widząc Tribana na żywo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hanus
No właśnie o to chodzi. Fotki są zrobione aby nie było widać szczegółów. Na podstawie zdjęć uważałem Tribana 520 za ciekawą cenowo alternatywę dla najtańszych szosówek konkurencji. Gdy przypadek sprawił że odwiedziłem Decathlon oczywiście odwiedziłem stoisko z rowerami. Nie mogłem uwierzyć że ten rower z Decathlonu to ten sam ze zdjęć. 
Jak się komuś podoba ów sprzęt to ok. Ale odradzam zakup go przez www nie widząc Tribana na żywo. 
Coś więcej? Dlaczego tak uważasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wojtek Z.

@GBike napisał o tym, że Triban na zdjęciach a Triban na żywo wyglądają zupełnie inaczej

I coś w tym jest, bo od momentu gdy zobaczyłem go w sklepie kompletnie przestał mi się podobać

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nuker

Hej,

podlaczam sie do tematu bo mam dylemat.

Chce sobie kupic pierwsza szose, w celu przygotowywan do triathlonu.

Rozwazam 2 opcje:

1) Te slawne Cube z wypozyczalni.

https://www.bikestacja.pl/pl/rower-szosowy-cube-agree-ultegra-6700-3x10-dt-swiss-uzywany-50567.html

Na plus na pewno osprzet. Na minus fakt ze sa z wypozyczalni, a zakup mialby byc przez internet. Oczywiscie jak rower tylko przyjdzie to daje go do sprawdzenia, bo mam 14dni na zwrot zakupionego przez internet towaru.

2) Decathlon btwin triban 540

https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-540-id_8377756.html

Troche drozszy, ale nowy. Osprzet troche gorszy, ale 105 to juz cos porzadnego.

Jest tez ciezszy.

Pytanie w ogole, czy amator rowerowy, zauwazy roznice w jezdzie miedzy tymi 2ma rowerami?

Jako ze przygotowuje sie do triathlonu, rower nie bedzie moim glownym sportem.

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mataman

Bierz Tribana. Ten Cube jest na jakiejś starej Ultegrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piterrrxd

Ja bym wybrał Tribana, za niewiele więcej jednak mamy nowy rower. Dwa blaty z przodu w Tribanie też moim zdaniem na plus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Karol
1 godzinę temu, nuker napisał:

Pytanie w ogole, czy amator rowerowy, zauwazy roznice w jezdzie miedzy tymi 2ma rowerami?

Różnicę istotniejszą niż osprzęt może zrobić inna geometria czy dobranie rozmiaru. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nuker

Odnosnie rozmiaru, to jest to plus na korzysc tribsna bo bede mogl sie przymierzyc w sklepie, wiec jest to jakis dodatkowy argument.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szymtor

Witam 

Na wstępie powiem że maksymalny budżet jaki mam to 3000zl 

Nad kupnem szosy zastanawiam się od dobrych 6 miesięcy. Rozmawiałem z wieloma " doradcami" w sklepach, lecz nikt nie potrafił wskazać mi roweru który byłby dla mnie dopasowany. Wiadomo są sklepy które chcą wcisnąć rower byle tylko zszedł że sklepu , ale niektórzy mimo początkowych chęci chyba bali się zamówić rower do przymiarki.... 

Od zawsze byłem ruchliwa osobom , trenowałem wszystko co można było,lecz od  około 2.5 roku że sportem praktycznie nie mam do czynienia ze względu na brak czasu . Sytuacja się odmieniła i tego czasu będzie sporo więcej dlatego będę chciał spróbować swoich sił na szosie    

Ze względu na wzrost mam różne  problemy z kolanami i kręgosłupem lecz kiedy ruch wraca dolegliwości ustępują. Przy wyborze roweru chciałbym Ze by sylwetka nie była maksymalnie sportową lecz geometria endurance. Kręgosłup nie jest obecnie bardzo rozciągnięte więc pochylenie również zeby było adekwatne do możliwości , żeby czuć przyjemność a nie ciągły ból czy brak wygody.

Moje wymiary to :

203cm 95kg i przekrok ok.95cm

Jedyny rower który który rozwazalem i który polecani mi w sklepie to  https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-szosowe/rowery-szosowe-wyczynowe/domane/domane-al/domane-al-2/p/23522/?colorCode=black

Tak naprawdę moim głównym problemem jest dobór ramy, którego nie jestem w stanie dobrać, wiem ze rozmiar samej ramy nie jest najważniejszy czyli długości gornej rury.

Jeżeli ktoś może pomóc w jakikolwiek sposób będę wdzięczny . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Qeriks

Mam 195cm i przekrok 93-94cm i ostatnio sam kupowałem szose. Wydaje mi się że ten Trek 62cm będzie jednak na ciebie za mały. Ja kupiłem ten Rower KLIK w rozmiarze 63 a jeszcze w tabeli rozmiarów mają 65cm więc pewnie coś takiego pod twój wzrost by było, są tam dokładne wymiary ramy możesz sobie co nie co porównać. Na pewno dobrze zmierzony przekrok bo wydaje się dość mało jak na taki wzrost? Tu masz jeszcze rowery Canyona i według ich kalkulatora sugerują ci rame 3XL też są tam dokładne wymiary więc sobie porównaj wszystko KLIK;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szymtor

Czytałem twój post przed kupnem. Tak przekrok zamierzony raczej ok różnica 1cm +/-  ,długość tułowia i nóg u każdego inna proporcja . Wiem widziałem ten rower i rozmiar faktycznie zdecydowanie większy ale nie mogę sobie wyobrazić tych wymiarów jak by się to miało do jazdy i jaki byłby kąt  tułowia i jego położenia w czasie jazdy. Cena zdecydowanie za wysoka i rozmiarów już brak . Szukam ale ciężko coś z tak dużą ramom dostać w budżecie który mam przeznaczony . Większość na miejscu w PL żeby usiąść i przejechać się kończy się na 60, max 62  . Natrafiłem może na jakiś rower oprócz tego co wysłałeś w dużym rozmiarze czyli 63 i więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi