Pękii

MultiTool

Rekomendowane odpowiedzi

Red

Będzie długo służył. Ja swój ma już przeszło dekadę bo zakupiony chyba w 2005 albo 2006r

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
eathan
15 godzin temu, User56sz napisał:

IMG_20190430_154312.jpg

Mam i polecam. Wart zakupu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bolko

W internecie można zobaczyć, że multitool od CB łatwo rdzewieje, posiada klucz płaski tak dokładnie wykonany, że obraca się na śrubie i ma tak bardzo ergonomiczny skuwacz, że do jego obsługi polecane są kombinerki :) Od dziecka za mną chodził, ale chwila grzebania w internecie i pojawiło się wielkie rozczarowanie. Dziś przyjechał do mnie Topeak Mini 20. Robi duże wrażenie swoją kompaktowością. Jest naprawdę malutki. Na oko poszczególne narzędzia nie różnią się jakością od zestawów za połowę jego ceny. Niedługo przetestuję skuwacz to podzielę się opinią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR
Napisano (edytowane)

@bolko gdzie mam te kombinerki wsadzić? Albo gdzie widać korozję? Osobiście nie mam też ani jednego, płaskiego klucza w rowerze

*jeśli chcesz zamówić więcej rzeczy to mój pochodzi z wiggle.co.uk

Razem z innymi gratami i kodem rabatowym wyszedł poniżej 100

IMG_20200304_195110.jpg

Edytowane przez SzpiceR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Ja nie miałem tyle siły w łapach żeby rozkuć/skuć łańcuch tym multitoolem bez kombinerek. Ale ogólnie to był mój pierwszy raz kiedy w ogóle skuwałem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR
Napisano (edytowane)
5 minut temu, nctrns napisał:

Ja nie miałem tyle siły w łapach żeby rozkuć/skuć łańcuch tym multitoolem bez kombinerek. Ale ogólnie to był mój pierwszy raz kiedy w ogóle skuwałem...

Dzisiaj rozkułem nowiutki łańcuch kmc;P

BTW ile razy w życiu pojawiła się i was konieczność użycia na trasie skuwacza do łańcucha?

@bolko przecież ziom na filmie nawet nie próbował tego zrobić bez kombinerek😎

Edytowane przez SzpiceR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Robiłem to w domu, na spokojnie. Musiałem skrócić nowy łańcuch. Nie wyobrażam sobie zrobić tego bez kombinerek albo zaparcia tej części z kluczem płaskim o jakiś kamień czy krawędź. Może z używanym łańcuchem byłoby łatwiej. Ale ja ogólnie mam słabe łapy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nemrod

Ja mam co prawda CB b17 ale fakt rdza go bierze...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR

A ja ważę 90kg;P
Nie wiem czy to wynikało ze "słabości" łańcucha czy czegoś innego, grunt, że poszło. Zresztą i tak mam ze sobą zapasową spinkę więc w razie awarii i braku dostępu do czegokolwiek temat jest do ogarnięcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
karolg
22 godziny temu, SzpiceR napisał:

Dzisiaj rozkułem nowiutki łańcuch kmc;P

BTW ile razy w życiu pojawiła się i was konieczność użycia na trasie skuwacza do łańcucha?

@bolko przecież ziom na filmie nawet nie próbował tego zrobić bez kombinerek😎

Na trasie nigdy, a w domu raz - skracałem nowy łańcuch KMC - multitool Topeak Hexus II. Żadnych kombinerek - wyłącznie z użyciem dołączonego klucza (który jest też łyżką do opon), nie sądziłem, że to będzie takie proste.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR
48 minut temu, karolg napisał:

Żadnych kombinerek - wyłącznie z użyciem dołączonego klucza (który jest też łyżką do opon), nie sądziłem, że to będzie takie proste.

W przypadku crankbrothers problem polega na tym, że nie masz dodatkowego "klucza" tylko trzymasz tę blaszkę z logiem w palcach a całym narzędziem kręcisz. Jest przez to mała dźwignia i ktoś ze słabymi palcami może po prostu nie dać rady tego przytrzymać.

W sumie mobilnym rozwiązaniem, zamiast kombinerek, może być jakiś kawałek grubszej blachy z wyciętą szczeliną, może sam pomyślę o czymś takim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
karolg
2 minuty temu, SzpiceR napisał:

W przypadku crankbrothers problem polega na tym, że nie masz dodatkowego "klucza" tylko trzymasz tę blaszkę z logiem w palcach a całym narzędziem kręcisz. Jest przez to mała dźwignia i ktoś ze słabymi palcami może po prostu nie dać rady tego przytrzymać.

W sumie mobilnym rozwiązaniem, zamiast kombinerek, może być jakiś kawałek grubszej blachy z wyciętą szczeliną, może sam pomyślę o czymś takim.

Dziwnie, że o czymś takim nie pomyśleli, a tak trzeba wozić też drugi nierowerowy multitool z kombinerkiami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wojtek.k
12 godzin temu, SzpiceR napisał:

Strasznie dziwne rzeczy piszecie. Ja mam coś takiego: https://www.specialized.com/pl/pl/emt-12-tool/p/159095 co wydaje się bardzo zbliżonym mechanizmem. Bez większych problemów rozpinam łańcuch. Kiedyś na trasie spotkałem człowieka z zerwanym łańcuchem i użyczyłem mu to, żeby sobie wypiął ogniwo (miał spinkę zapasową) i też nie miał z tym najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR

@wojtek.k tak jak pisałem wyżej - ja daję radę ale jeśli ktoś ma słabsze dłonie/palce to może mieć z tym problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mjecio

Ja od siebie moge polecić multitool Prox-a, w terenie usztukowałem zerwany łańcuch, rozkrecone siodełko, bez problemu dokrecam sztywne osie :)

ProX-HF83-blk-klucz-19-funkcyjny-multitool-FV-Kr.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Ja mam Topeak Alien II i tam na szczęście multitool rozkłada się na dwie części. Rozkuwacz jest w jednej z nich, a imbus pasujący do niego w drugiej. Rozkucie łańcucha w takim układzie to bajka.

Alien.thumb.jpg.5523b74ba32ffe4f6f7ceec7b340a3f7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zigfir

Ja z kolei: PRO Minitool aluminiowy 22 Funkcje. Rozkuwacza nie używałem, do tej pory, ale knstrukcja ma sensowną.

PRO-Minitool-aluminiowy-22-Funkcje.thumb.jpg.b0bbcd4e1a9b672e0edaf412c9c211b4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bolko
W dniu 4.03.2020 o 19:41, bolko napisał:

Dziś przyjechał do mnie Topeak Mini 20. Robi duże wrażenie swoją kompaktowością. Jest naprawdę malutki. Na oko poszczególne narzędzia nie różnią się jakością od zestawów za połowę jego ceny. Niedługo przetestuję skuwacz to podzielę się opinią.

Wracając do tematu, informacyjnie dla innych. Skracałem nowy łańcuch, poszło bez problemów, mimo moich bardzo słabych rąk i dłoni. Bezpieczna opcja dla ludzi bez przeszłości na siłce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lukaszzsch

Ja mam hexusa. Rozkuwalem nim łańcuch, zdejmowałem opony. Żadnych oznak zużycia.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi