witboy

SRAM i-motion 9

Rekomendowane odpowiedzi

witboy

Witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie z racji tego, że jestem tu nowy. 

Mam wielką prośbę, może ktoś z was posiada pełny schemat budowy piasty sram i-motion 9. W sieci są schematy, ale niepełne, a mnie podczas czyszczenia i mycia wypadła mała zapadka i nie wiem gdzie się ma znajdować. Może ktoś ma w swojej bibliotece. Będę wdzięczny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns
Napisano (edytowane)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witboy

Tak to wszystko przejrzałem, ale niestety na żadnym schemacie tego nie znalazłem. Na jednym zdjęciu jest pokazana (zaznaczyłem żółtym kółkiem), ale nie wiem gdzie ją włożyć. Na pewno wypadła od strony zębatki i coś mi się wydaje że powinna być wciśnięta w bruzdę w ośce, ale nie jestem pewny, a jeśli tak to w jaki sposób ją obrócić.

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witboy

Niestety tutaj też byłem ;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
remigiusz

A masz dojście do wszystkich zapadek? Jak tak to zobacz gdzie są nierówno rozmieszczone. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witboy

Ta część wygląda tak jak na zdjęciu. Nie ma drugiej i wydaje mi się, że powinna być w tym zagłębieniu które zaznaczyłem, ale nie wiem jak ma być obrócona.

IMG_20190110_115046.jpg rowek.jpg IMG_20190110_115147.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
remigiusz

W zależności od typu piasty takich zapadek jest zwykle trzy w zespole. Zespółów w takiej dziewiątce są trzy na pewno. Jeden zespół zapadek jest opasany sprężynowym drutem i obsługuje przypuszczam że trzy biegi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witboy

Muszę dorwać szczegółowy schemat, bo tak wizualnie to żadnej zapadki nie brakuje. Głównego zespołu nie rozbierałem (jak widać na zdjęciach)ten wihajster wypadł podczas płukania w nafcie, a przed demontażem poza głośną pracą przekładnia sprawowała się dobrze. Wszystkie biegi ładnie wchodziły.Wydaje mi się, że ta część powinna być w tym rowku który zaznaczyłem, ale nie wiem w jakim położeniu go włożyć. Najgorsze jest to że w necie nie ma nic konkretnego ;( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witboy
Napisano (edytowane)

Tak piasta wyglądała po demontażu

IMG_20190109_122121.jpg IMG_20190109_122327.jpg IMG_20190109_122406.jpg IMG_20190109_130645.jpg

a tak wygląda po robocie

IMG_20190111_113141.jpg IMG_20190111_113055.jpg IMG_20190109_131913.jpg

Niestety coś jednak poszło nie tak, bo koło kręci się tylko podczas kręcenie pedałami (ostre koło). Może ktoś z kolegów natknął się na szczegółowy schemat tej piasty bo ten  https://cdn.sram.com/sites/default/files/techdocs/SRAM_MY10_SPC_IGH_RevA[1].pdf jest zbyt ogólny.

Edytowane przez witboy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jadenarowerze.pl

Ja mam piastę Alfine i prawdopodobnie jest w podobnym stanie jak Twoja przed czyszczeniem. Aż się boję rozkręcić Tak czy inaczej będę się musiał za to zabrać, bo w serwisie w którym byłem nie chcieli podjąć się konserwacji

Wysłane z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witboy

Akurat z ta piastą nie będziesz miał żadnych problemów, jest bardzo fajna do roboty i jest dużo informacji o niej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi