Arnazel

HURAGAN 4 2019 :)

Rekomendowane odpowiedzi

Arnazel

https://www.romet.pl/Rower,HURAGAN_4,10,752,753,15024,2019.html

Witam. Co sądzicie o tym rowerku? Wizualnie przypadł mi do gustu. 

Wart jest swojej ceny? 

Dodam że mieszkam w okolicach Żywca i czasami są lekkie górki :)

Nie będę się ścigał - ale będę na nim trenował.

Chciałbym również robić na nim trasy max 100km

Nigdy nie miałem roweru szosowego.

W moim przypadku jest to dobry wybór?

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
svoboda

Wizualnie świetny.
Uważam że na pierwszą szosę bardzo dobry wybór. Ja skusiłem się co prawda na grupę 105 wybierając pierwszą szosę (22 przełożenia więc nieco bardziej elastycznie) ale myślę że z tego sprzętu będziesz bardzo zadowolony przez co najmniej kilka sezonów.
W każdym razie da Ci to bardzo dobre wejście do szosowego świata.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zajop

Korba 52/36T w zestawieniu z kasetą 12-28 raczej nie jest najlepszym wyborem dla początkującego amatora mieszkającego w górach. Może być (a raczej na pewno będzie) momentami za ciężko. Ponadto krążą opinie, że klamkomanetki w tiagrze 4700 nie są do końca udane. (Ale tu ewentualnie gwarancja wszystko załatwia). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Arnazel
8 minut temu, svoboda napisał:

Wizualnie świetny.
Uważam że na pierwszą szosę bardzo dobry wybór. Ja skusiłem się co prawda na grupę 105 wybierając pierwszą szosę (22 przełożenia więc nieco bardziej elastycznie) ale myślę że z tego sprzętu będziesz bardzo zadowolony przez co najmniej kilka sezonów.
W każdym razie da Ci to bardzo dobre wejście do szosowego świata.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki wielkie. Nie znam się za bardzo na geometrii. Ten rower wygląda na wygodny czy jest bardziej do ścigania? :)

3 minuty temu, Zajop napisał:

Korba 52/36T w zestawieniu z kasetą 12-28 raczej nie jest najlepszym wyborem dla początkującego amatora mieszkającego w górach. Może być (a raczej na pewno będzie) momentami za ciężko. Ponadto krążą opinie, że klamkomanetki w tiagrze 4700 nie są do końca udane. (Ale tu ewentualnie gwarancja wszystko załatwia). 

Właśnie tego zestawienia korby i kasety sie boję :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Argi
13 minut temu, Zajop napisał:

Ponadto krążą opinie, że klamkomanetki w tiagrze 4700 nie są do końca udane

Tak z czystej ciekawości: gdzie krążą? Bo pierwsze słyszę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cris92

Sam jestem z Bielska-Białej i szukam szosy, ale koniecznie z korbą 50/34. Ba nawet przy rozważaniu nad Vento 4.0 2019, biorę pod uwagę wymianę kasety na 11-32.

Co do Tiagry też słyszałem, ale tylko u jednego jakiegoś gościa na YouTube, że klamkomanetki potrafią przycinać linki hamulcowe, albo od przerzutki. Jakoś tak. Czy to prawda, to nie wiem, bo był to jedyny raz gdy o tym słyszałem.

Z kolei jest też filmik u szajbajka i o ile pamiętam użytkownik tego roweru sobie chwalił ten sprzęt.

Wysłane z mojego P10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Geometria w Huraganie jak i Vento jest pomiędzy endurance a race. Pozycja nie jest ani bardzo wyprostowana, ani bardzo pochylona. Da się przyzwyczaić. 

W Huraganie korba 52/36 i góry - łatwo nie będzie. Ale z doświadczenia wiem, że da się na przełożeniu 36/28 wjechać nawet na strome podjazdy, trzeba tylko ćwiczyć ;)

Ale jeśli chcesz żeby nie było męki na początku, to albo zmiana korby i/lub kasety na dzień dobry albo inny rower.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leejoonidas

Ale tutaj jest ludzi z Bielska, jeździłem i jeżdżę w okolicach Bielska i ze względu na dużą ilość podjazdów w tej okolicy wymieniłem w swojej szosie blaty na mniejsze, dla przykładu mając blaty 52/36 przy tak dużych zębatkach wjechanie na Magurkę od strony Łodygowic może być nielada wyzwaniem graniczącym z cudem dlatego dla takich podjazdów mam układ 42/30 na 11/32.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Arnazel
4 minuty temu, nctrns napisał:

Geometria w Huraganie jak i Vento jest pomiędzy endurance a race. Pozycja nie jest ani bardzo wyprostowana, ani bardzo pochylona. Da się przyzwyczaić. 

W Huraganie korba 52/36 i góry - łatwo nie będzie. Ale z doświadczenia wiem, że da się na przełożeniu 36/28 wjechać nawet na strome podjazdy, trzeba tylko ćwiczyć ;)

Ale jeśli chcesz żeby nie było męki na początku, to albo zmiana korby i/lub kasety na dzień dobry albo inny rower.

Największy podjazd na który będę narazie wyjeżdżał ma 1.5km i srednio 8% nachylenia, max 15%. Na tym huraganie będzie to trudne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Zależy. Jak nie jeździłeś za wiele na rowerze ani nie ćwiczyłeś na siłowni, to będzie ciężko. Zwłaszcza za pierwszym razem. Ale jak będziesz tam ćwiczył to będzie coraz lepiej.

Tapatalk'd

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maszkara72

Parę miesięcy temu też myslałem o tym modelu,ale bojąc się że pozycja będzie za bardzo ,,nachylona" kupiłem vento 4 ,które jest również na tiagrze i jestem zadowolony.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
svoboda

Kolega jeździ na Tiagrze maratony np. w tym roku MRDP, BBT, TdS, MPP, Rawicz 24h i wciąż nie zastanawia się nad zmianą na wyższą grupę. Co prawda to jest człowiek innego pokroju niż chyba większość z nas tutaj (pulsometru nigdy na sobie nie miał, nie ma pojęcia z jaką jeździ kadencją itp. Całą swoją formę budował po prostu kręcąc.) i na wszystkim pojedzie byle dobrze chodziło, ale mimo wszystko Tiagra u niego daje radę kilka lat z przebiegiem ok. 20 tys. km rocznie.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maszkara72

Tiagra działa naprawdę super,tylko te hamulce...Ale zawsze można zmienić klocki na lepsze,albo całe szczęki.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Arnazel

Nie będe się ścigał na nim. Ale jego wygląd to dla mnie ideał. Chyba go kupię :)

Mam nadzieję ze opony 23 i geometria nie przeszkodzą mi w cieszeniu się z wycieczek po okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Do geometrii się przyzwyczaisz, a opony z czasem można wymienić na 25c

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
svoboda

Wiem po sobie, że jeśli to "Twój" sport, to nic nie przeszkodzi Ci w cieszeniu się z jazdy.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Arnazel
Napisano (edytowane)

Wiecie co.. Zaczynam myśleć, czy nowy triban 500rc nie będzie lepszym rozwiązaniem. 

https://www.decathlon.co.uk/triban-rc-500-disc-road-bike-black-sora-id_8554410.html

Nie będzie taki szybki ale podczas wycieczek powinien być przyjemniejszy i wygodniejszy. Przełożenia również pozwolą na łatwiejsze podjeżdżanie.

Drogi w mojej okolicy pozostawiają wiele do życzenia i miejscami są dziurawe jak ser.

Sam już nie wiem. Za duży wybór :/

Edytowane przez Arnazel
.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cris92
Wiecie co.. Zaczynam myśleć, czy nowy triban 500rc nie będzie lepszym rozwiązaniem. 
https://www.decathlon.co.uk/triban-rc-500-disc-road-bike-black-sora-id_8554410.html
Nie będzie taki szybki ale podczas wycieczek powinien być przyjemniejszy i wygodniejszy. Przełożenia również pozwolą na łatwiejsze podjeżdżanie.
Drogi w mojej okolicy pozostawiają wiele do życzenia i miejscami są dziurawe jak ser.
Sam już nie wiem. Za duży wybór
To już Ci powiem, że jeśli już koniecznie Triban to mógłbym się zastanawiać nad 520rc, przy porównywaniu do Huragana 4, ale nie 500rc...

Chociaż i tak wielu tu mówi, że lepiej mieć wszystko z 1 grupy niższej typu tiagra, niż kilka rzeczy ze 105, wymieszaną z kasetą microshift, hamulcami jeszcze z innej parafii, korbą shimano po za grupową i kołami raczej niewiadomej jakości. Dlatego np lepszym rozwiązaniem był B'Twin Triban 540 niż teraz jest 520rc.

Dużo opinii tu przeczytałem, że za 3700 nie warto 520rc. Lepiej dolozyc 400zł i kupić Rose/Canyona.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marcin11011979

Huragan to bedzie fajny wybor. Pgadaj w sklepie to moze od razu zmienia Ci opony na 25mm. A potem krec ile fabryka dala a jak bedzie moc to bedzie banan na buzi codziennie. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Arnazel
55 minut temu, marcin11011979 napisał:

Huragan to bedzie fajny wybor. Pgadaj w sklepie to moze od razu zmienia Ci opony na 25mm. A potem krec ile fabryka dala a jak bedzie moc to bedzie banan na buzi codziennie. 

Pisałem do sklepu i wymienią na 25c a nawet na 28 :D 

Do geometrii przywyknę. Teraz tylko czekać aż będzie w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cris92
Pisałem do sklepu i wymienią na 25c a nawet na 28  
Do geometrii przywyknę. Teraz tylko czekać aż będzie w sklepie.
To jeszcze czekać do wiosny, aż ja kupie pierwszą szose i może nawet się gdzieś spotkamy w okolicy

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Arnazel
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Cris92 napisał:

To jeszcze czekać do wiosny, aż ja kupie pierwszą szose i może nawet się gdzieś spotkamy w okolicy emoji6.pngemoji1787.png

Hehe :) 

Edytowane przez Arnazel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars
Napisano (edytowane)
W dniu 8.01.2019 o 22:26, Zajop napisał:

Ponadto krążą opinie, że klamkomanetki w tiagrze 4700 nie są do końca udane.

Ja nie mam z nimi żadnych problemów. Szajbajk też chwali tę grupę:

Edytowane przez de Villars

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Arnazel
Napisano (edytowane)

Zamiast huragana wybiorę chyba tribana 540.

Gorsza waga, wygląd i rama,

ale po za tym wszystko lepsze i wygodniejsza geometria :)

Mam jeszcze jedno pytanko: czy 105 wytrzymuje więcej km niż sora i tiagra, czy tylko mniej waży i lepiej działa?

Edytowane przez Arnazel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cris92

O ile jeszcze dorwiesz 540 w swoim rozmiarze w jakimś decathlonie, bo go wycofują już. W jego miejsce będzie właśnie 520rc.

Co do żywotności 105, to znaczenie raczej ma to kto jak dba, tak ma. Jak widziałeś pokazałem Ci filmik z Tiagrą po 10 000km treningów i było ok. 105 to głównie 1 więcej przełożenie, które pozwala lepiej dobrać kadencję na odpowiednim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi