PrzeLuka

Ten "ohydny" konsumpcjonizm, czyli co rowerowego kupiłem/am.

Rekomendowane odpowiedzi

PrzeLuka

Pomysł na wątek podkradłem z innego forum na, którym się udzielam.

W telegraficznym skrócie chodzi o to abyśmy w nim właśnie chwalili się ostatnimi zakupami/otrzymanymi prezentami rowerowymi. Zdjęcia własnego autorstwa mile widziane.

Także tego... 3... 2... 1... Start 🙂

Edytowane przez PrzeLuka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pluto

Dostałem od żony pod choinkę:
Pedały SPD M520
Buty Shimano Me3
Oraz ocieplacze Shimano

Pozdro :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marek Karnecki

Złamałem szprychę w tylnym kole - idę do serwisu, a tam mi mówią, że montaż nowej szprychy + wycentrowanie koła (dociągniecie szprych pozostałych) + regulacja tylnej przerzutki za darmo - bo dziś ( wczoraj ) mikołaj ! :)

Dzięki Bikeatelier z Dąbrowy Górniczej ! :)

• Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
specialized34

To ja od małżonki dostałem ale twierdzi że to Mikołaj

Kurtkę wiatrówke Specialized
Rękawice zimowe Chiba bio
Okulary Uvex Sportstyle

I najlepszy prezent Samsung Galaxy watch 46. Żebym Wrescie odbierał telefon w trakcie jazdy

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomek.G

z prezentów to kurtka softshell FDX, rękawiczki zimowe Btwin i lampka Mactronic Red Line.

A z ostatnich zakupów to kółka przerzutki Tacx, płyn DOT4 do hamulców oraz olej Morgan Blue Race Oil (bardzo fajny i tani, polecam)

dbbiSSn.jpg

Edytowane przez Tomek.G
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pizzaq

W tym roku dwie pary skarpetek z motywem rowerowym, poza tym zapowiedź żony, że już nie tylko z mojego ciułania będę miał prawo wykorzystywać środki na rower (a może nawet i nowy... 🤔). No szczęka mi opadła... Ale jak popatrzyłem trochę po internecie to nie wiem czy raczej nie pchać się jednak w apgrejdy Kubka... Stockowe rowery jak coś mają dobre (napęd na ten przykład), to już hamulce i i amortyzator bywają kiepskie... I na odwrót... 

IMG_20181225_105751.jpg
  • Lubię to! 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Troche hipsterskie te skiety 🙂

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
daniel33mc@wp.pl

Ja w tym roku skromnie ,bylem nie grzeczny;). Ale dostałem od bratanic mega kubek z drzwonkiem pojemności 750ml.20181225_164026.thumb.jpg.20c707dac19d18ce3b208d56a090bba9.jpg

• Lubię to! 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruup

A ja taki gadżet dostałem pod choinkę :)

1545744636840.jpg
  • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawel2208

Ja pod choinką znalazłem Sigmę ROX 11.0 :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Ja to może i grzeczny byłem ale chyba podpadłem Mikołajowi, bo się nawet nie pofatygowal do mnie i przelew mi zrobił. Ot się porobiło...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

A mój prezent aktualnie jest gdzieś pomiędzy DE, a PL. Wybrałem sobie spodenki Ekoi i wg UPS może będą na piątek 🤪

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź

Od mamy zimowe rękawiczki, a od siostry nastepną kurtkę zimową z Deca, żebym codziennie w jednej nie jeździł i miał jakąś sensowną na zmianę. Do tego od żony z rowerowych prezentów wpadły skarpetki Winaar w barwach mistrza świata. Na wiosnę - będzie lans. ;)

20181225_122012.thumb.jpg.5ddf39dfb4f6ac890f80f93364c295b8.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
revolta1

Ja od najlepszej z Zon. znaczy sie od mikolaja plecaczek 520ke 

20181224_100534-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR

Powiedziałem "nic mi nie kupuj bo nie mam pieniędzy" i nic nie dostałem, smuteczek 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hanus

U mnie może nie jakoś super rowerowo, ale wpadł mi band 3 który zastąpi wydłużonego mi band 1s
A samemu przed świętami kupiłem sobie kasetę i łańcuch do przełaja. Dlaczego w lokalnych sklepach jest tak drogo, aby sklep internetowe mają dużo niższej ceny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomek.G
19 minut temu, hanus napisał:

U mnie może nie jakoś super rowerowo, ale wpadł mi band 3 który zastąpi wydłużonego mi band 1s emoji6.png
A samemu przed świętami kupiłem sobie kasetę i łańcuch do przełaja. Dlaczego w lokalnych sklepach jest tak drogo, aby sklep internetowe mają dużo niższej ceny?

Też tego nie rozumiem. Jakiś czas temu w lokalnym sklepie rowerowym (jedyny w mieście) za linkę przerzutkową Prox zapłaciłem 15zł, a za olej Brunox Top Kett 100ml 25zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

Raz, że przy sklepach online są niższe koszta utrzymania. A dwa, że nie ma X sklepów stacjonarnych koło siebie, więc sprzedawca może trochę podnieść ceny bez obawy o konkurencję. Niektórym ludziom nie chce się jeździć i sprawdzać cen w różnych miejscach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
remigiusz
6 minut temu, Tomek.G napisał:

Też tego nie rozumiem. Jakiś czas temu w lokalnym sklepie rowerowym (jedyny w mieście) za linkę przerzutkową Prox zapłaciłem 15zł, a za olej Brunox Top Kett 100ml 25zł.

To chyba przypadłość naszego kraju. Byłem w Czechach, Jesenik, małe miasto, jedyny sklep rowerowy plus inne sprzęty sportowe, a taki wypasiony, na dwóch poziomach i ceny normalne. Inny przykład, Pradziad, koło Jesenika, 1491 m.n.p.m. I za ile można tam zjeść obiad? Za 150 koron, w tym piwo.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW
4 godziny temu, Łukasz_P napisał:

A mój prezent aktualnie jest gdzieś pomiędzy DE, a PL. Wybrałem sobie spodenki Ekoi i wg UPS może będą na piątek 🤪

Które konkretnie spodenki z Ekoi kupiłeś? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P
6 minut temu, JaW napisał:

Które konkretnie spodenki z Ekoi kupiłeś? 

https://www.ekoi.fr/fr/cuissard-velo/8169-cuissard-ekoi-modena-corto-gel-noir-vert.html?search_query=Cuissard+EKOI+Gel+Lombardie+&results=2

Przewinęły się w temacie spodenek do 300 zł, więc postanowiłem zaryzykować, bo cena super. 

Chciałem wziąć B'TWN 900, bo mam jedne i jestem mega zadowolony, ale akurat nie są teraz krótkie dostępne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hanus
Raz, że przy sklepach online są niższe koszta utrzymania. A dwa, że nie ma X sklepów stacjonarnych koło siebie, więc sprzedawca może trochę podnieść ceny bez obawy o konkurencję. Niektórym ludziom nie chce się jeździć i sprawdzać cen w różnych miejscach. 
No ja to rozumiem... Ale kasetę z łańcuchem i wysyłką kupiłem taniej jak samą kasetę w rowerowych w mieście... Mimo wszystko nie potrzebuję tego na już, więc spokojnie sobie poczekam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW
10 godzin temu, Łukasz_P napisał:

https://www.ekoi.fr/fr/cuissard-velo/8169-cuissard-ekoi-modena-corto-gel-noir-vert.html?search_query=Cuissard+EKOI+Gel+Lombardie+&results=2

Przewinęły się w temacie spodenek do 300 zł, więc postanowiłem zaryzykować, bo cena super. 

Chciałem wziąć B'TWN 900, bo mam jedne i jestem mega zadowolony, ale akurat nie są teraz krótkie dostępne. 

Kupiłem dokładnie te same i są rewelacyjne, będziesz pan zadowolony :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

Jak się wstrzeliłem z rozmiarem 😅. Ich kalkulator wyliczył mi XL, no ale bez przesady na moje 170cm wzrostu, więc wziąłem L. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

To ja się pochwalę jak ktoś nie czytał że za zgodą żony kupiłem rower
ad34e73f64f60c646a1711b807d2920a.jpg

Taki prezent zrobiłem sam sobie bo kupiłem przed światami

• Lubię to! 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi