szary_wolf

[Stery] Accent HSI-EXE Taper

Rekomendowane odpowiedzi

PrzeLuka

Dobre stery. Wprasowujesz miski i dopiero wkładasz łożyska (maszynówki). 

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary_wolf

Dzięki @PrzeLuka, a wiesz może jakie łożyska tam wchodzą? Wiem, że są w komplecie, pytam z ciekawości :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Ale o co dokładnie pytasz? O wymiary tych łożysk czy o typ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary_wolf

Chciałem wiedzieć, czy na dole są stożkowe, czy kulkowe tak jak u góry, bo chyba i jedne i drugie to maszynówki? Czy tylko w sterach taperowanych dolne łożysko jest stożkowe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Maszynówki na kulkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary_wolf

A możesz mi powiedzieć jak wygląda żywotność łożysk maszynowych w sterach? Bo jeśli chodzi o suporty, to są różne opinie ze względu na słabe uszczelnienie i newralgiczne położenie tych łożysk. 

Zdażyło Ci się wymieniać same łożyska w sterach, albo całe stery z powodu zużycia?

Edytowane przez szary_wolf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Jeszcze nie udało mi się ich zajeździć. Bez obaw wystarczą na długo.

• Lubię to! 1
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
slavoog

Mam jeszcze jedno pytanie w tym temacie: warto dopłacać do tego modelu czy spokojnie wystarczy wersja Air? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Cena accentowych sterów i tak są niskie patrząc po tym co dają. Także ja bym dopłacił. 

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary_wolf
Napisano (edytowane)

Najwyższa wersja pod taper kosztuje 120 pln ;)

Edytowane przez szary_wolf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Stery Cane Creek kosztują więcej :P bez przesady, sterów się tak nie zmienia, razkupisz i masz spokój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jaro0011

U mnie stery Accent Exe taper (a dokładniej same łożyska) padły po jednym sezonie więc nie wiem czy one takie dobre. Teraz szukam samych łożysk ale te co padły nie mają żadnego oznaczenia więc nie ma jak dopasować. Chyba trzeba będzie przejść na Crane Creek, tam każde łożysko ma numer i potem można bez problemu dokupić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Jak ktoś dba tak się ma, znasz to? Ja nie twierdze że te stery to jakiś cud techniki ale ja przez 2 lata nic z nimi nie miałem, tylko trzeba serwisować i smarować, czyścić a nie w opór brudne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Dziwnym trafem moje łożyska są opisane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jaro0011
Godzinę temu, Kruk napisał:

Jak ktoś dba tak się ma, znasz to? Ja nie twierdze że te stery to jakiś cud techniki ale ja przez 2 lata nic z nimi nie miałem, tylko trzeba serwisować i smarować, czyścić a nie w opór brudne.

Racja, zajrzałem do sterów dopiero po sezonie, no i wodą lane było mocno więc pewnie w takich warunkach to ciężko żeby ruda nie przyszła :P
Ale Crane Creek jednak dużo lepiej uszczelnione (wiem bo mam w 2gim rowerze i mam porównanie).

Dowiedziałem się właśnie od producenta że same łożyska da się kupić więc nie spisuje tych sterów na straty. Pozdro 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Aaa widzisz. Pewnie Cane Creek to bardzo dobre stary, nawet bieżnia łożysk ma dodatkowe uszczelnienie ale i swoje kosztują :)  No raczej że się datylko trzeba pogrzebać w necie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
slavoog

Jedzie do mnie wersja exe,  135zł, ciężko je kupić bo jak mówią sprzedawcy jeszcze sezon się nie zaczął 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
panWolodyjowski
Napisano (edytowane)

Głupia sprawa, ale macie gdzieś instrukcje montażu? Po zlikwidowaniu luzów, opory są straszne. Nie potrafię zgadnąć co robię nie tak.

Wszystko jest nasmarowane, łożyska chyba zakładam dobrze. Macie jakieś pomysły?

Dla pewności, te sfrezowane krawędzi łożysk powinny być skierowane do środka główki ramy, zgadza się?

Edytowane przez panWolodyjowski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj
1 godzinę temu, panWolodyjowski napisał:

Dla pewności, te sfrezowane krawędzi łożysk powinny być skierowane do środka główki ramy, zgadza się?

Zgadza się 

1 godzinę temu, panWolodyjowski napisał:

Głupia sprawa, ale macie gdzieś instrukcje montażu? Po zlikwidowaniu luzów, opory są straszne. Nie potrafię zgadnąć co robię nie tak.

Założyłeś bieżnie na widelec?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
panWolodyjowski

Bieżnia w tym modelu to taka cienka podkładka z wycięciami do podważania, która przyszła ze sterami, tak?

I dzięki za pomoc, robię to pierwszy raz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj

Tak dokładnie.Jak masz taperowaną główkę(stożek) to powinny być 2 bieżnie do 1i 1/8 i 1,5" .

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nath_147

ta cienka z wycięciami to raczej klin góry, bieżnia dolna jest zamknięta,  na zdjeciu masz zaznaczona bieznie 

bieznia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi